Skocz do zawartości
Flasher18

Skaczące Pingi Na Komputerze Stacjonarnym - Router Dl-524. Co Robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, skaczą pingi na google, onet, wp i to przeważnie w takich godzinach popołudniowych. Kupiłem specjalnie nowy router, gdyż na starszym - Dl-514 problem był taki, że jak pingowałem do routera 192.168.0.1 pingi miałem powyżej 300ms i to praktycznie przez cały czas co strasznie utrudniało grę, oglądanie filmików czy przeglądanie stron internetowych. Tutaj podaje screena jak to wygląda. Jeżeli ściągam pliki, plik się buforuje to w tym momencie akurat są duże pingi bo coś się dzieje.

 

 

Obecnie na routerze Dl-524 jest o tyle lepiej, że jak pinguje do routera to pingi mam przez cały dzień praktycznie <1ms, czyli tak powinno być, a na tamtym - Dl-514 miałem po 300ms, 400ms i dokładnie w tym samym momencie były takie same pingi na onet, wp czy google oraz tlen.pl

post-171403-1249394694_thumb.jpg

Edytowane przez Flasher18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącze to 1Mb/s z Multimedii.

 

Opiszę dokładnie jak są kable podłączone, gdyż nie za bardzo się orientuje w tych sprawach, a więc tak. Biały kabel (sieciowy) RJ45 idzie od komputera stacjonarnego do portu WLAN w routerze (są ich 4), a on idzie do 1, ale może być podłączony do innych, kabel niebieski (od routera D-link) idzie z modemu - THOMSON do routera w port WAN.

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj się podłączyć kompem bezpośrednio do thomsona i wtedy pingować, z pominięciem d-linka i wtedy wykluczysz ew problem d-linka. Jeżeli dalej będą skoki to spróbuj na innej karcie sieciowej, ew podstaw inny modem.

BTW komunikacja pomiędzy kompem a routerem na "odległościach domowych" musi być <1ms. 300ms to już wielkie nie halo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...