Skocz do zawartości
Lesiu

Spadły Obroty Wentylatora Na Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaskoczyl mnie dzis ten problem... MSI Dual Core Center wyskoczyl mi z alarmem ze wentylator kreci sie na 900 RPM... przy ustawieniu na 7 (fastest) jest ok 1280 RPM... bylo duzo wiecej... jest to boxowy wentylator dla E2180... Co moze byc nie tak? Nic nie bylo ruszane i zmieniane... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej nagromadziło sie dosc sporo kurzu pomiedzy wentylatorem a radiatorem, chociaż nie należy wykluczać problemu z samym czujnikiem prędkości obrotowej. Na początek otworzył bym obudowę i pędzelkiem wyczyścił wentylator/radiator z nagromadzonego syfu :wink:

Edytowane przez sparki97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wyczyszczone wszystko, wydmuchane itd... temperatura przy odpalonej grze Age of Empires 3 ok 60-61stopni, wczoraj nawet 80 mi wskoczylo... dlatego wyczyscilem radiator... w Biosie lub innym programie nic nie bylo zmieniane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest puszczony na FSB 266 MHz i teraz jest 2667 MHz. Gdy obroty byly ok to temp wynosila ok 45 stopni C wiec tragedii nie bylo... Zamocowanie jest ok, wszystkie kolki sa cale. Paste na procku zmienialem jakis czas temu na Arctic Cooling MX2.

 

Ostatnio obroty troszke sie podniosly, ale MSI Dual Core Center czasem potrafi wariowac... :/ Wyje alarm ze obroty sa 0 (a wentyl sie kreci) przestanie i za jakis czas znowu mu wyje... Najczesciej gdy procek jest obciazony grami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...