Skocz do zawartości
darek156

[hd3850] Jaka Optymalna Konfiguracja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Ostatnio chciałem ożywić moj starszy sprzęt:

AthlonXP 1800+

HDD 500GB SATA Seagate

Płyta Gł. ASUS AV7600-X, SocketA, AGP Only.

RAM PC3200 1GB

 

i dokupiłem Sapphire HD3850 512 AGP.

Mam pytanie: na co zwrócić uwagę, co mogę jeszcze wymienić, ewentualnie dokupić aby konfiguracja była optymalna? Czy jest sens wchodzenie w AthlonaXP 3000+? Co będzie wąskim gradłem?

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś spory błąd, kupują tego Radeona na AGP. Oprócz dysku, trzeba by było wymienić wszystko.

 

Edit sprzedaż gratów też nie wchodzi w grę...

Edytowane przez ShadyTurtle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już się wkaszaniłeś, to należałoby zadbać o lepszy procesor lub dobre chłodzenie i podkręcenie obecnego. drugie 1 GB ramu też nie zaszkodzi.

No to panowie mnie dobiliście :sad:

Kurde wydawało mi sie że Athlon 3000 dałby sobie radę... Ramu też da się kupić. A powiedzcie jest jakaś płyta która ma zarówno PCI-Express dla kart oraz AGP? Troche szkoda by mi było tego kompa równać z ziemią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta byłaby możliwa, ale procek wtedy do wymiany na intela, no i możliwe że pamięci też. Jesli nie grasz w wiekszych rozdzielczościach jak 1024x768, to wymień /podkręć procesor i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta byłaby możliwa, ale procek wtedy do wymiany na intela, no i możliwe że pamięci też. Jesli nie grasz w wiekszych rozdzielczościach jak 1024x768, to wymień /podkręć procesor i będzie dobrze.

Tak naprawdę to kupiłem ta kartę jedynie aby zagrać sobie w Anno 1404, ale fakt jest taki, że gierka uruchomić się nie chce (100% proca i zwiecha). Nie wiem, czy winę ponosi słaby proc, czy gra ma jakiś feler (oryginalna ze sklepu). Gram sporadycznie, a 1024x768 w zupełności mnie zadowala. Już się cieszyłem jak dostałem paczkę z kartą, a jak nie zagrałem, tak nie gram :damage_wall:

 

 

Ile i jaki czas temu dałeś za kartę?

Kupiona jakieś 4 dni temu: IComp.pl Sapphire Hd3850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 10 dni na zwrot towaru jeżeli nie ma śladów użytkowania.

 

Jakbyś oddał kartę, sprzedał to co masz i trochę dołożył to byś kupił coś takiego:

9600gso - 193zł

A780GXH - 236zł

Patriot 1024MB 800MHz DDR2 - 46zł

używany x2 z allegro

 

 

Jaki masz zasilacz?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz odesłać tej karty?Moim zdaniem nie ma co się pchać w AGP znów, już lepiej kup tego 3200+ i go podkręć, dodaj ramu trochę i zmień chłodzenie bo kupowanie płyty z agp nie jest ani trochę przyszłościowe, no chyba że do biurówki, ale z tego co widzę u Ciebie to odpada;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie chcesz odesłać tej karty?Moim zdaniem nie ma co się pchać w AGP znów, już lepiej kup tego 3200+ i go podkręć, dodaj ramu trochę i zmień chłodzenie bo kupowanie płyty z agp nie jest ani trochę przyszłościowe, no chyba że do biurówki, ale z tego co widzę u Ciebie to odpada;).

Jak odeślę kartę, to i tak wszystko bedę musiał wymienić: płyta, procek, pamięci, pewnie zasilacz i do tego dokupić nową kartę grafiki. To już myślę o zakupie nowej płyty na Athlona 64 z portem AGP. Wtedy wymienię: płytę procka i pamięć. Wiem, że to i tak nieprzyszłościowe, ale poprostu szkoda mi tą kartę odsyłać, a AGP 8x to w końcu całkiem wydajny interfejs (przynajmniej dla mnie). Edytowane przez darek156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie odesłać tą i kupić to co napisałem w poście 9. Będzie o wiele wydajniej.

Nawet jak tą zostawisz to zasilacz może nie dać sobie rady.

I napisz jaki masz zasilacz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to może będzie ciężko z zasikłą, ale u kumpla nie padł na 350 no name do tego c2d więc możesz próbować na własną odpowiedzialność.AGP jest wydajne dość ale co z tego jak nic już pod to złącze się nie robi?Możesz jeszcze posiedzieć trochę na tym kompie a potem sprzedać wszystko bo nie ma co się przesiadać na AGP-lepiej się przemęczyć trochę i na coś z PCI-e uzbierać.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim spróbować zwrócić kartę. Jak się nie uda sprzedać.

Dokupywanie ramu i mocniejszego procka będzie takim samym błędem - to się nie kalkuluje, wywalisz kupę kasy i tak sobie nie pograsz. Do athlona 3000+ to góra 7300gt bym zapakował. Zwiechę może powodować zasilacz w połączeniu z nową kartą - stabilny w furmarku/3dmarkach ?

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilny w furmarku/3dmarkach ?

Nie testowałem. Panowie, będę mial niedługo tego Athlona 3000+ na próbę. Zapodam 3DMarka i sie zobaczy ile wykręcę :razz:

Co do zasilacza to widziałem, gdzieś wyżej ktoś ma 400 Topowera na niezłej konfiguracji i mu to ciągnie.

Dla porównania zapodam też na tym Athlonie 1800+ 3dmarka - będzie sie działo.

Kurde zastanawiam się nad: Asrock Dual Dobre by to było, co by przezimować trochę na tym moim kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawienie się w wyrzucanie kasy w ddr i agp.

Na tym co podałem crysis na high w 1024 x 768 ci pójdzie.

Nie patrz na ilość W w nazwie tylko markę zasilacza.

Dzięki wszystkim za rady. Były b. pomocne. Szkoda, że wcześniej się Was nie podpytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...