Skocz do zawartości
mk1

Mam P4 @3.06 i chce sie nawrócić na AMD co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

 

wpadłem na pomysł zmiany platformy z Intel na Amd, nie pytajcie o powody, bo to wsumie kaprys. :wink:

 

mój sprzęt jest taki jak w opisie, chcę mieć maximum wydajności (proc, mobo, pamięci, grafika) ale narazie zmieniam tylko PROC+wentyl+ MOBO, więc mam 1000 - 1200 pln i co wybrać ? możecie coś polecić ? jakie serie procesorów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jesteś overclockerem to poszukaj athlona 1700+ DLT3C i wykręć go na 2500 mhz, do tego mobo ABIT NF2 i pamięci np.kingstony hyperX 400 mhz.Serie proców to poszukaj jak jest najlepsza.A moze barton?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz pod uwagę, że jestem też grafikiem i potrzebuje 1GB ramu i narazie nie zmieniam pamiątek bo fajnie lecą jak na ddr333

 

jestem otwarty na każdą propozycję do 1200 zł (proc + mobo) :wink:

 

jaki jest najlepszy Barton ? jaki zegar i seria ? tak żeby była stabilna praca i satysfakcja z posiadania :twisted:

 

 

ps. ktoś chętny na mojego proca + mobo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki grymisik i "nurzyzna" Intel'em > mam nadzieje że sie nie rozczaruje sie AMD pod względem wydajności (Photoshop i inne), i zabawy w O/C

 

interesuje mnie minimum 2.4ghz (np.12 x 200) AMD za jak najniższą kasę. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze ci powiem, że sensu w tym za grosz nie ma- wiem, że kaprys, może i jesteś w takim razie bogaty, ale na serio- nic nie zyskasz, a stracisz na wymianie- żaden najszybszy AMD ( może poza Bartonem 3200 +) nie podchodzi pod twojego kręconego PIV- zapomnij, a za tą kasę kup sobie 2 taniego kompa albo cokolwiek innego- może jakieś dobre alkohole? ;)

 

PS- dużo więcej ci da wymiana monitora na leprzy niż inwestowanie w coraz szybszy PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega chce to chętnie przywitamy kogoś nowego w AMD.

Płyta główna to na 100% ABIT NF7. nic innego.

procesor jak w reklamie na górze : A 2500+ Barton i wykręcić go powyżej 3000+. Ale na wydajności nie zyskasz wile w porównaniu do tego, co masz. poczekaj lepiej aż pojawi się coś lepszego od twojego komputera. przecież też masz wysokie FSB efektywneu siebie, komp zasuwa pewnie aż miło. poczekaj aż twój się "zestarzeje" o rok i wtedy zmień.

a jeśli już chcesz koniecznie zmienić platformę to wymiana pamięci jest niezbędna, jeśli przy bartonie zostanież przy magistrali 333 to będzie wyraźnie wolniejszy niż na fsb400 albo 450.

 

ja bym pozostał na intelu na razie bo nie stać cię na axp3000+ żeby go @ a z innego nie wyciśniesz więcej, niż masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo mi, zamienię się z tobą a ty sprzedasz to co mam za jakieś 200-250zł. szybkie nawrócenie na amd, jeszcze tylko wymiana ... wszystkiego i masz super sprzęt.

co ty na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie racje, może nie bedę zmieniał, procek ma w planie taktowanie ~3.3 Ghz tylko WC muszę założyć bo narazie lece na Boxie ;) i temp. są ok.

 

Dajcie mi taką płytę na i865 lub i875 to wtedy na pewno nie zmienie, bo płyta kosztuje tyle co PROC+MOBO+512RAM dla AMD :evil:

 

...ale korci mnie dalej tylko nie mogę się zdecydować na procesor !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok amień i już. na razie stracisz a za rok jak się twój pentek zestarzeje lekko to i tak byś wymieniał proca to od razu i płytkę zmienisz.

poczekaj, będą nowe athlony to akurat nowego kupisz. inna obudowa, rdzeń barton i wyższe taktowanie. no i może nforce 3 wyjdzie albo się via postara bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli cie interesuje roznica wydajnosci, to poszukaj w sieci recenzji pentium 4c na fsb qpb 800mhz kontra athlon xp barton na fsb 400mhz ddr.

Prawie na 100% w tych testach sa porownania w programach graficznych- szybkosc renderowania, itp- dowiesz sie przynajmniej co sie zmieni jezeli sie przesiadziesz z intela na amd.

Jezeli chcesz zmienic koniecznie, to polecam abita of course :-) nf7, do tego dwie kostki 512 ddr400 - nie musza to byc wcale korsairy albo geil za 1400zl :-) Z procesorow- jezeli kupisz Bartona , to wybieraj bartona 2500+ [chyba ze 700zl] , bo one sie bez problemow podkreca do 3100+, 3200+, oczywiscie z fsb 400mhz. Inna alternatywa jest athlon xp 1700+ t-bred B0 jiuhb albo aiuhb z napieciem 1,5 v. Osoagniecie czestotliwoci 2500mhz z wc na fsb 400mhz z WC jest calkiem prawdopodobne, ale nie gwarantowane! - koszt tegoz proca to ze 260zl.

Ale, ja osobiscie bym nie wymienial :-) tylko krecil tego pentiaczka do 3,3ghz + hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok amień i już. na razie stracisz a za rok jak się twój pentek zestarzeje lekko to i tak byś wymieniał proca to od razu i płytkę zmienisz.

poczekaj, będą nowe athlony to akurat nowego kupisz. inna obudowa, rdzeń barton i wyższe taktowanie. no i może nforce 3 wyjdzie albo się via postara bardziej?

nforce 3 już jest, tylko że on jest pod athlona64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to chyba poczekam... 16400 pts 3dmark01 i 5000 w 03 + pcmark 7600/7500/1006 wystarcza do spokojniej egzystencji

 

kupie sobie WC

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie macie racje, może nie bedę zmieniał, procek ma w planie taktowanie ~3.3 Ghz tylko WC muszę założyć bo narazie lece na Boxie ;) i temp. są ok.  

 

Dajcie mi taką płytę na i865 lub i875 to wtedy na pewno nie zmienie, bo płyta kosztuje tyle co PROC+MOBO+512RAM dla AMD   :evil:  

 

...ale korci mnie dalej tylko nie mogę się zdecydować na procesor !!!

plyty na i865 maja byc sporo tansze od cantera. Np taki MSI na i865 kosztuje 100$, uboga wersja Abita IC7-G na i875 (IC7-to samo tylko bez bajerow) to 155$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapozno na nawrocenie!

ja nie widze sensu zmiany i wywalania kasy

to ze masz Intela to trudno,moze nastepnym razem nie popelnisz tego bledu :-P

wiem ze juz nie zmieniasz,ale nie moglem sie powstrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB :evil: ...prosze  :D skoncz z takimi marnymi tekstami.

a tobie co znowu

Intel Inside to dla ciebie jakas religia czy co??

to ja dla ciebie jestem pewnie :twisted: wcielony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i865 to ok. 

 

Lancer na jakiej płycie "latasz" ? jakie wyniki ....

Mam Asusa P4G8X na E7205. Co do wynikow. Heh... www.benchmark.pl=>wyniki oraz www.dzikie.net=>CCR :)

 

Powoli bede zmieniac na i865 (albo 875) i jakiegos P4 2,8GHz C.

Gdyby Athlon mial HT i mialbym 100% pewnosc, ze wyciagne z niego 2,5GHz to bralbym Bartona ale narazie zostaje przy Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...