Skocz do zawartości
mk1

Mam P4 @3.06 i chce sie nawrócić na AMD co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

a tobie co znowu

Intel Inside to dla ciebie jakas religia czy co??

to ja dla ciebie jestem pewnie  :twisted: wcielony

jak narazie to widac ze ty masz oltarzyk z Athlonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i865 to ok. 

 

Lancer na jakiej płycie "latasz" ? jakie wyniki ....

narazie mam Asusa P4G8X na E7205

wyniki moje masz tu:

www.benchmark.pl=>rankingi=>PCMark 2002

www.dzikie.net=>CCR

 

Juz szykuje sie do przesiadki na i865 (albo 875) i do tego P4 2,8GHz C. Z checia wrcilbym do AMD gdyby tylko AXP mial HT i mialbym 100% pewnosc ze wyciagne z niego 2,5GHz. Nie spelnia on jednak tych warunkow wiec zostaje przy Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tobie co znowu

Intel Inside to dla ciebie jakas religia czy co??

to ja dla ciebie jestem pewnie  :twisted: wcielony

jak narazie to widac ze ty masz oltarzyk z Athlonem.

jak widac aktualnie mam 3 :P

 

co do pewnosci 2.5GHz na AMD to na Abicie zalezy tylko od chlodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Moje zdanie jest takie że procesory Celeron/Pentum firmy Intel to niezbyt trafny wybór jak na twoje potrzeby. Według mnie to zastosowań fotoedytorskich czy jakichś tam najlepiej nadawały by się takie procki jak np. 2xIntel Xeon lub 2x AMD Athlon MP. Oczywiście są jeszcze procki 64bitowe i takie by było gid, ale są drosze, szersze, weższe i wogoole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem dla Intelowcow to Abit wypuscil (lub wypusci ) BH7

jak nazwa wskazuje to nastepca BH6 i jesli bedzie tym dla P4 czym byla BH6 dla P2/P3 to szykuje sie nowy krol dla Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze długo nikt takiego nie będzie miał więc ...

a tam co ty gadasz ja jutro kupuje AMD wilsona (czy jakiegoś tam) 11111111110+ i do tego epoxa 1286wza+ do tego 4 tera ramu

a upuje bo mi sie znudził mój pentium 7 11111111110 Ghz

paranoja ja jestem potrzebujący wsoóżcie mnie a nie bedziesz wyzucał kase w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pewnosci 2.5GHz na AMD to na Abicie zalezy tylko od chlodzenia

 

A ja nie mam takiej pewnosci. Sprawdzalem jakis czas temu kilka prockow (1700/2100 i 2400+) i zaden na wymagane przezemnie 2,5GHz i 1,9V na AC nie poszedl. Zobaczylem co najwyzej POSTa. Potem dalem sobie spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem dla Intelowcow to Abit wypuscil (lub wypusci ) BH7

jak nazwa wskazuje to nastepca BH6 i jesli bedzie tym dla P4 czym byla BH6 dla P2/P3 to szykuje sie nowy krol dla Intela

Ta plyta juz kilku tygodni jest dostepna na naszych polkach. Nie oferuje nic ciekawego. Chodzi max na 200MHz (ledwo) i na dodatek zapewnia tylko 1 kanal DDR. Za 30-40zl wiecej mozna miec Gigabyte na SiS655 z dualDDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pewnosci 2.5GHz na AMD to na Abicie zalezy tylko od chlodzenia

 

A ja nie mam takiej pewnosci. Sprawdzalem jakis czas temu kilka prockow (1700/2100 i 2400+) i zaden na wymagane przezemnie 2,5GHz i 1,9V na AC nie poszedl. Zobaczylem co najwyzej POSTa. Potem dalem sobie spokoj.

na WC i napieciu odpowiednim (Abit ma do 2.325v) pojdzie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak nawiasem dla Intelowcow to Abit wypuscil (lub wypusci ) BH7

jak nazwa wskazuje to nastepca BH6 i jesli bedzie tym dla P4 czym byla BH6 dla P2/P3 to szykuje sie nowy krol dla Intela

Ta plyta juz kilku tygodni jest dostepna na naszych polkach. Nie oferuje nic ciekawego. Chodzi max na 200MHz (ledwo) i na dodatek zapewnia tylko 1 kanal DDR. Za 30-40zl wiecej mozna miec Gigabyte na SiS655 z dualDDR.

fsb200 to tylko?

no ale szkoda ze Abit nie wskrzesil legendy ,dobrze ze chociaz w socket A nie daje ciala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na WC i napieciu odpowiednim (Abit ma do 2.325v) pojdzie :twisted:

nie przesadzajmy. Nienajgorsze WC mam ale nie mam zamiaru tak mocowac sie z prockiem. Nie mam zamiaru podnosic Vcorew w kosmos. Nic na sile. Chce spokojnie uzytkowac kompa a nie co chwila lukac czy sie nic nie stanie i dzialac na granicy stabilnosci.

Dla mnie granica rozsadnego podnoszenia napiecia jest 1,95V. Przy podkrecaniu prockow zawsze jest granica powyzej ktorej nawet ostre podnoszenie napiecia na niewielki wzrost taktowania sie przedklada. Moj AXP2200+ chodzil na 2GHz przy 1,85V. Mimo zapodania 2V na 2,1GHz nie chodzil stabilnie. Podobnie jest z obecnym Prockiem. Do 3,5GHz styka mu 1,6V. Do 3,6GHz trzeba juz 1,7V. Do 3,7GHz juz 1,85V. Zreszta zawsze jest mozliwosc uszkodzenia CPU przez wysokie napiecie. AMD podaje ze dla T-breda max co mozna dac to 2V. P4 to 1,75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb200 to tylko?

no ale szkoda ze Abit nie wskrzesil legendy ,dobrze ze chociaz w socket A nie daje ciala

Jasne ze tylko. Z obecnych P4 "B" mozna dojechac do 180MHz (z P4 2,4) a to oferuje wiekszosc "normalnych plyt"-moj Asus chodzi do 190MHz. Ja chce kupic P4 C aby go pozadnie wykrecic trzeba mobo na i865/875 aby dojsc do 250MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb200 to tylko?

no ale szkoda ze Abit nie wskrzesil legendy ,dobrze ze chociaz w socket A nie daje ciala

Jasne ze tylko. Z obecnych P4 "B" mozna dojechac do 180MHz (z P4 2,4) a to oferuje wiekszosc "normalnych plyt"-moj Asus chodzi do 190MHz. Ja chce kupic P4 C aby go pozadnie wykrecic trzeba mobo na i865/875 aby dojsc do 250MHz.
a 865/875 wycisnie te 250MHz? bo juz zajebiste pamieci do tego trzeba by miec,zaden producent takich ddr nie oferuje ,rambus tez nie

ze stabilnoscia takiego zestawu byloby krucho

 

a jak ty sprawdziles swojego Asusa na fsb190 ,musialbys puscic swojego 3.06 na 4370MHz :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna wojenka... ale P4 rządzi !

 

mam procka stepping C1 SL6EF i max to 3114 stabilnie, ale prime95 nie kończy :cry: napięcie 1,75V

 

te serie dla P4 C1 to też loteria jak w AMD. :wink:

 

Lancer sprzedaj mi twojego procka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 865/875 wycisnie te 250MHz? bo juz zajebiste pamieci do tego trzeba by miec,zaden producent takich ddr nie oferuje ,rambus tez nie

ze stabilnoscia takiego zestawu byloby krucho

 

a jak ty sprawdziles swojego Asusa na fsb190 ,musialbys puscic swojego 3.06 na 4370MHz :?:

Wiekszosc obecnych plyt na i875 ciagnie sync do 245MHz wiec mysle ze i 250MHz nie bylo by problemem (i865 jako mniej skomplikowany powinien ciagnac wiecej). Na 250MHz jada moje obecne pamieci na CL 2,5 a jakby co to przy FSB 250MHz moge zapodac 200MHz na pamieciach. Bedzie troszke wolniej ale to i tak duuzo lepiej niz jednokanalowe plyty. Co do stabilnosci to sie nie martw. Poczytalem troszke tego i wiem ze to osiagalne. Obecnie GeIL oferuje pamieci PC500 a jakby co to sa jeszcze PC466 po drodze.

A Asusa sprawdzalem na P4 3GHz C ktory mial odblokowany mnoznik. Dojechal do 190MHz. A zreszta wczesniej mialem P4 2,4Ghz co wyrabial do 180MHz FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh sam posiadam P4 2.4B na steppingu B0 i z checia bym sie zamienil za doplata na step. C1 ale nie wiem czy to ma sens jezeli juz za niedlugo P4 2.4 stepping D i HT :D Wiec nie wiem co robic.....

 

A mobo tak czy siak wymieniam mobo na 875/865P, bo moj Abit na 845E juz niestety wymieka....a po za tym zakupilem 2x256 Kingston HyperX DDR370 wiec do Duala jak znalazl :)

 

Mam dojscie do tanich plyt na Cantrwood/Springdale wiec na razie moi faworyci to:

 

Gigabyte GA-8IK1100, i875P (dual PC3200 DDR) - 169 euro

ABIT IC7, i875P (dual PC3200 DDR) - 165 euro :twisted:

MSI 865PE Neo2-LS, i865PE (dual PC3200 DDR) - 136 euro

MSI MS-6758 875P Neo-LSR, i875P (dual PC3200 DDR) - 199 euro

 

Na razie obstawiam na Abita bo jakos mam sentyment do tej marki, ale Gigabyte na 875P tez jest niczego sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety na ASUSIE jest tylko Canterwood, dokladnie ASUS P4C800 Deluxe, i875P (dual PC3200 DDR), ktory niestety kosztuje o niebo wiecej.....249euro.....a jak dla mnie nie jest to cena do zaakceptowania....

 

Dalej skalniam sie ku ABITowi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mobo ASUSA sa dobre, ale ja lamie wszelkie stereotypy :twisted:

Dla mnie np. Gigabyte pod wzgledem wydajnosci, wykonania, stabilnosci spokojnie dorownuje przereklamowanemu ASUSowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a 865/875 wycisnie te 250MHz? bo juz zajebiste pamieci do tego trzeba by miec,zaden producent takich ddr nie oferuje ,rambus tez nie

ze stabilnoscia takiego zestawu byloby krucho

 

a jak ty sprawdziles swojego Asusa na fsb190 ,musialbys puscic swojego 3.06 na 4370MHz :?:

Wiekszosc obecnych plyt na i875 ciagnie sync do 245MHz wiec mysle ze i 250MHz nie bylo by problemem (i865 jako mniej skomplikowany powinien ciagnac wiecej). Na 250MHz jada moje obecne pamieci na CL 2,5 a jakby co to przy FSB 250MHz moge zapodac 200MHz na pamieciach. Bedzie troszke wolniej ale to i tak duuzo lepiej niz jednokanalowe plyty. Co do stabilnosci to sie nie martw. Poczytalem troszke tego i wiem ze to osiagalne. Obecnie GeIL oferuje pamieci PC500 a jakby co to sa jeszcze PC466 po drodze.

A Asusa sprawdzalem na P4 3GHz C ktory mial odblokowany mnoznik. Dojechal do 190MHz. A zreszta wczesniej mialem P4 2,4Ghz co wyrabial do 180MHz FSB.

to w porzadku ,drogi zestaw ,duze szybkosci (praca asynchro troche ratuje sprawe,bo te najmocniejsze pamieci sa strasznie drogie)

hmm wlasciwie asynchro ratuje wam Intelowcom doope,bo mozecie tylko szyna krecic,a po drodze to wlasnie pamieci moga wysiasc wczesniej niz chipset

 

my AMDkowcy nie mamy tego problemu,po prostu wyzszy mnoznik,mniejsza fsb i wszystko gra (choc niektorzy nf2owcy probuja taki problem jak wasz wprowadzic w zycie :evil: macki intela siegaja nawet do AMDkowcow)

Asus tylko tego poszukaj > abit sie skończył po serii BX-133 dla p3 socket 370, miałem DB7 (i845D)i nie poleciłbym :cry:

nie mozesz tak powiedziec o Abicie,bo chociaz (jak mowicie) w Intelu teraz daje ciala to w AMD wiedzie prym (za to tutaj Asus sie opuscil strasznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak raz masz ASUS-a. I już nigdy więcej nie masz kasy

Ale wybór jest jak najbardziej trafny.

 

Jest jakiś link o Intelu 865/875

bo bym poczytał.

A szukanie u mnie wychodzi do dupu.

 

A kolega któy pisze o tera ramu i procach z kosmosu niesch torche przystopuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...