Skocz do zawartości
mk1

Mam P4 @3.06 i chce sie nawrócić na AMD co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stabilońść mam na myśli przace przez cały tydzień.

ROTFL. Jak sie wsadza plyte za 200 zlotych albo nie umie konfigurowac to PIV jest tez niestabilne. Sam mam kilka komputerow i serwerow zarowno AMD jak i Intel jako platforma i szczerze powiedziawszy po poprawnej ich konfiguracji nie wieszaja sie nigdy z powodu problemow z procesorem/plyta glowna. Jedyne co im sie zdarza to w przypadku braku pradu zamulic, spsuc sie HDD a ostatni moj hit to "cudowna" sieciowka 3Coma zatykajaca stos TCP/IP

Zreszta zeby nie byc goloslownym aktualne uptime'y odemnie z domu:

AMD K6-2 333 @ FIC-503+ - 120 dni

AMD Athlon 600 @ Asus K7M - 35 dni (przypadkiem podpinajac odkurzacz mi sie wyciagnela nie ta wtyczka co trzeba)

AMD Athlon Xp 1700+ Workstation - dzialal i liczyl tajne dane jak sie smazylem nad morzem kilka dni i jakos tez dziala

 

Co do dual-ddr to mógł być dokarmiany były przecierz RIMM-y

ROTFL nr.2

Brak nowych chipsetow i plyt, niedostateczna pojemnosc w jednym module, duze opoznienia, trudnosci z zakupem w przyszlosci, cena absolutnie nie przystajaca do wydajnosci

PIV nie ukryszysz a jak mu krzywde zrobisz co jest troche trudne

to ci go bez gadania wymienią.

No tak CS kosztuje majatek. Cale 17 zlotych w sklepie za rogiem

 

Co do mocy traconej. To porównujesz moce śrendie. Jak już sam napisałeś. Z tym że temp Antka nawet zbliżając ręke czuś. A radiator od PIV z zasady jest zimny. (ppzynajmniej u mnie) Mam i jedno i drugie w domu więc chyba też coś do powiedzenia mam.

Wiesz ja uzywam komputera do informatyki nie jako kaloryfer/klimatyzator. I osobiscie jest mi totalnie obojetne czy mam 37 stropni jak teraz czy 45 na procesorze pod warunkiem ze producent to przewidzial, zaakceptowal i mowi mi ze bedzie dzialac i dziala

 

Pozatym zobacz dlaczego słabe serwery stawiają na PIV lub PIII a nie na AXP. Nie mówie o XEON-ah tylko o takich zwykłych.

Ze wzgledu na brak plyt glownych serwerowych pod AMD. Niestety dlugo szukalem czegos co by sie nadawalo do obudowy 1U i nie znalazlem. Mysle ze pod tym wzgledem Athlony sa juz stracone - wersja MP i chipset AMD pod SMP wyszedl zapozno i jest zle targetowany jako produkt z zastosowaniem do workstation. Nie ma co ukrywac ale jedna rzecz Intel robi naprawde doskonala - serwerowe plyty glowne na chipsetach ServerWork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya, kupiłem zestaw dla kumpla AMD 2k+ KT4v i dowiedziałem sie

ze memory asynchr to ściema na chipach KTXXX.... AMD + VIA SUX :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heya, kupiłem zestaw dla kumpla AMD 2k+ KT4v i dowiedziałem sie

ze memory asynchr to ściema na chipach KTXXX.... AMD + VIA SUX  :evil:

pod jakim wzgledem sciema??

bo to dziala,inna sprawa ze mniej wydajnie

na nf2 ta sama przypadlosc

ale na plytach do Intela to samo rowniez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG chyba pomyliłeś znaczenia słowa WYDAJNOŚĆ ??

 

asynchro AMD 133 / 400 > 2000 pts.

asynchro Intel 133 / 333 > 2500 pts.

 

synchro Intel 133 / 266 > 2100 pts.

 

w amd to nie działa, co za lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG chyba pomyliłeś znaczenia słowa WYDAJNOŚĆ ??

 

asynchro AMD 133 / 400 > 2000 pts.

asynchro Intel 133 / 333 > 2500 pts.

 

synchro Intel 133 / 266 > 2100 pts.

 

w amd to nie działa, co za lipa

w sandrze 2003??

powinno i na AMD pokazac >2500

ale co sie dziwic na plycie MSI :P

ja do testow przepustowosci uzywam najczesciej Sandry 2001 ,bo tylko tak moge zobaczyc roznice procentowa miedzy SDRAM i DDR (no gora 2002)

bo im nowsza sandra tym ma nowsze chipsety i pamieci wprowadzone i wyniki do nich dobiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak często formatujecie dyskietki? ja wcale.

jak często praccujecie na 2 bardzo obciążających komputer aplikacjach? ja wcale, bo i po co gdy można najpier jedno zrobić a później drugie. i się skupić nie można.

nie cena całego komputera ale cena płyta + procesor się liczy. reszta jest taka sama (dyski, napędy, ...) a wydajna płyta intel + procesor intel są dwa razy droższe od wydajnej płyty (nforce2 ale i kt400, sis 746) + procesor amd.

więc po co płacić tony złotówek za intela kiedy można kupić coś porządnego ? :P

 

a dlacego w media tragedia sprzedają tylko intele ? w sumie nie wiem sam ale liczą się MHz a tylko w tym intel jest dobry. wydajność się nie liczy, liczą się duże cyfry u intela. za te same pieniądze można by kupić 2 razy szybszego AMD Athlon ale pchają intela bo tylko lamy kupują tam i biorą intele.

 

mże P4 nie są złe, gdyby był HT AMD to zdania by się zmieniły na temat tego systemu, ale stosunek ceny do wydajności wypada tak biednie w intelu że aż gały wychodzą :!:

 

lipa z tym intelem ale nie padnie i dobrze. konkurencja musi być dla dobra klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze chlopaki macie problem z precyzyjnym okresleniem mocy wydzielanych przez procki:

 

<srednie>

**Intel

-3.06 - 81.8W

-2.8 - 68.4W

-2.6 - 63.6W

 

**AMD

-3000+ - 74.3W

-2800+ - 74.3W [T] (!)

-2600+ - 68.3W [T] (!)

 

zrodlo TOM :)

I wlasnie tu sie mylisz! Intel podaje moce SREDNIE (nigdy nie przyznal sie do mocy szczytowych, ale zrodla-np Anandtech twierdza ze jest to grubo ponad 100W). Podane przez ciebie to moce AMD sa SZCZYTOWE. AMD jasno wypowiada sie o mocach srednich i szczytowych, a to ze moze klamac to inna bajka- zrodlo. Zauwaz ze AMD nigdy nie przekroczylo bariery 75W. Dochodzilo do niej ale nie przekraczalo (historia Thunderbirda, Palomino, T-breda). Intel tymczasem modelem 3,06 wylamal sie z pierwotnej specyfikacji s478 i przekroczyl zapowiadane 80W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Analogia chybiona, zeby nie powiedziec prostacka ;)

Po prostu moj zestaw kosztujacy ok 1k pln(mobo+proc+memorki) jest od twojego z PIV tanszy o 300% a mniej wydajny o powiedzmy 10%, ktorych i tak pewnie nie zauwazysz podczas pracy.

Rozumiem, ze chcesz miec maksimum mocy i stac cie na to, nie ma w tym nic zlego - ja jedynie poddaje w watpliwosc oplacalnosc takiego wyboru(oczywiscie wydajnosc nigdy nie szla w parze z oplacalnoscia) :)

 

W kazdynm razie nawet zastanawianie sie nad przesiadka o jakiej byla mowa jest pozbawione jakichkolwiek racjonalnych przeslanek.

No chyba, ze decydujacym czynnikiem bylaby czysta ciekawosc i nadmiar gotowki.

Wlasnie oto chodzilo. Miala byc prymitywna na maxa.

Co do twoich argumentow to masz ogolnie pewnie racje ale trzeba brac pod uwage ze procek nic mnie nie kosztowal (az tak na glowe nie padlem by wydac na niego 3000PLN). Co do wydajnosci to mysle ze w zaleznosci od zastosowan bylo by tego wiecej, ale mam np na tyle szybkie pamieci ze mam pewien zapas na przyszlosc.

A co do ceny to juz niestety tak jest ze R9800 kosztuje o 30% wiecej od R9700 a jest wydajniejszy od 5 do 10%.

Co do oplacalnosci to ja nad tym nie dyskutuje bo to rzecz oczywista ze sprzet full wypas ma cene niewspolmierna czasami do mozliwosci i CPU mniej wydajne o 10% bywa o 40% tansze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBG chyba pomyliłeś znaczenia słowa WYDAJNOŚĆ ??

 

asynchro AMD 133 / 400 > 2000 pts.

asynchro Intel 133 / 333 > 2500 pts.

 

synchro Intel 133 / 266 > 2100 pts.

 

w amd to nie działa, co za lipa

Zadna lipa tylko marketing.... AXP ma szyne 133MHz DDR. Po co wiec mu pamieci 166DDR skoro juz 133DDR zapelnia pelne pasmo przepustowosci? P4 tymczasem ma 133MHz ale QDR (czyli 4) a pamiec ma 166 ale DDR. Wobec tego pamiec nadal jest wolniejsza od proc i dlatego P4 lepiej kozysta z szybkich ukladow. AMD robi to tylko w trybie synchronicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Z wyjątkiem Lancr-a każdy chwali co swoje.

Jam mam to i tak gdzieś.

Mam qmpla u którego w pracy stał kiedyś server na K6-3

Dla mnie proc fajny i sie walił cały czas. Taerz jest tam PIII 1.4

tan sam system Win 2k Pro nawet nie przeinstalowany i jest dobrze.

 

Tylko tym się sugeruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Z wyjątkiem Lancr-a każdy chwali co swoje.

Jam mam to i tak gdzieś.

Mam qmpla u którego w pracy stał kiedyś server na K6-3

Dla mnie proc fajny i sie walił cały czas. Taerz jest tam PIII 1.4

tan sam system Win 2k Pro nawet nie przeinstalowany i jest dobrze.

 

Tylko tym się sugeruje.

moze nie proc sie walil :P

P3 1.4 to majatek kosztuje (a raczej kosztowalby jakby byl w sprzedarzy ,Tualantina to tylko 1.23 byly, szybszych to nie widzialem,co najwyzej Tualantin celeron 1.4)

co do K6-2/3 na via MVP3 to mozna wiele rzeczy zarzucic (problemy z grafami agp swego czasu-z teksturingiem,portami USB na AT ,niskie przepustowosci pamieci) ,ale jako serwer sieciowy,to jest nie do zawieszenia pod win2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam qmpla u którego w pracy stał kiedyś server na K6-3

Tylko tym się sugeruje.

na 100% jest tam plyta na VIA MVP3. To tu lezy wina a nie w AMDku. Mialem i szybko zmienilem na Celka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam qmpla u którego w pracy stał kiedyś server na K6-3

Tylko tym się sugeruje.

na 100% jest tam plyta na VIA MVP3. To tu lezy wina a nie w AMDku. Mialem i szybko zmienilem na Celka :wink:

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były PIII 1.4 i to właśnie były Tualtiny tylko że ze PIII 1.4 mogłeś kupić 2.53 kosztował koło 1700 jak pamiętam.

KGB powiedział

P3 1.4 to majatek kosztuje (a raczej kosztowalby jakby byl w sprzedarzy ,Tualantina to tylko 1.23 byly, szybszych to nie widzialem,co najwyzej Tualantin celeron 1.4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Nie zgadzam sie z toba. Wg mni lepszy byl ALi ale tak pech chcial ze bylo tylko MVP3 wiec to bralem. Krecilem na tym K6-2 333 na 380MHz ale wydajnosc byla slaba. Poroblemy mialem jak wsadzilem w to Diamonda TNT (grudzien 98). Troszke nawalczylem sie z tym zanim poszlo, a plyta nie byla gufniana bo byl to FIC VA503+. I nie mow ze nie bylo z tym problemow bo poczatki chipsetu byly ciezkie (dopiero pozne rev. byly juz jako tako polatane). Pamietasz moze czasy takiego serwisu jak Strefa rozwiazan alternatywnych? (amd.iq.pl) tam bylo cale przeogromne FAQ, a i ludzi masa walila.

Ten konfig byl pomylka. Mialo byc extra cool a bylo przecietnie. Po 2 miechach przesiadlem sie na Celka 333@415. Skok wydajnosci byl ogromny. Q2 wyskoczylo z 40fps na 72fps, a doplacilem za wymianke 100zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Z wyjątkiem Lancr-a każdy chwali co swoje.

Jam mam to i tak gdzieś.

Mam qmpla u którego w pracy stał kiedyś server na K6-3

Dla mnie proc fajny i sie walił cały czas. Taerz jest tam PIII 1.4

tan sam system Win 2k Pro nawet nie przeinstalowany i jest dobrze.

 

Tylko tym się sugeruje.

Koles to masz cholerniezawezony horyzont - jakies 10 postow teu napisalem ze u mnei stoi AMD K6-2 500 mhz i winchip 200 mhz i chodza ponad rok a resty byly tylko jak mi wylaczyli prad na ulicy ....

 

Stabilnosc sliskie slowo i lepiej go tak nieuzywac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Nie zgadzam sie z toba. Wg mni lepszy byl ALi ale tak pech chcial ze bylo tylko MVP3 wiec to bralem. Krecilem na tym K6-2 333 na 380MHz ale wydajnosc byla slaba. Poroblemy mialem jak wsadzilem w to Diamonda TNT (grudzien 98). Troszke nawalczylem sie z tym zanim poszlo, a plyta nie byla gufniana bo byl to FIC VA503+. I nie mow ze nie bylo z tym problemow bo poczatki chipsetu byly ciezkie (dopiero pozne rev. byly juz jako tako polatane). Pamietasz moze czasy takiego serwisu jak Strefa rozwiazan alternatywnych? (amd.iq.pl) tam bylo cale przeogromne FAQ, a i ludzi masa walila.

Ten konfig byl pomylka. Mialo byc extra cool a bylo przecietnie. Po 2 miechach przesiadlem sie na Celka 333@415. Skok wydajnosci byl ogromny. Q2 wyskoczylo z 40fps na 72fps, a doplacilem za wymianke 100zl.

Ali nie byl lepszy

pisalem ze byly problemy z grafami (konkretnie z teksturingiem)

tez mam FIC VA503+

wydajnosc tez nie zaspecjalna (zwlaszcza Q1 Q2 Q3),na grach z 3DNOW juz lepiej

PISALEM ze K6-2 450@500 + VA503+ byla stabilna pod warunkiem nie urzywania teksturingu w grach (V3 ,S3 -mozliwosc wylaczenia spod sterow fachmana) ty sie z nia 2miechy uzerales ,ja 2 lata ,wiec doskonale znam problemy tego konfigu

pomylka on nie byl,tylko w grach gorszy od celera (ale grac sie dalo :P ),za to tanszy (sam proc dwa razy tanszy)

mogles wymienic to wymieniles,mnie na to stac nie bylo

zrazilem sie do amd,ale duron uratowal ta firme i via sie poprawila i juz wiecej takich motywow nie bedzie

 

co do serwera sieciowego to po raz n-ty NIE DA SIE GO ZAWIESIC a wydajnosc w tym wzgledzie ma wieksza niz celeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Nie zgadzam sie z toba. Wg mni lepszy byl ALi ale tak pech chcial ze bylo tylko MVP3 wiec to bralem. Krecilem na tym K6-2 333 na 380MHz ale wydajnosc byla slaba. Poroblemy mialem jak wsadzilem w to Diamonda TNT (grudzien 98). Troszke nawalczylem sie z tym zanim poszlo, a plyta nie byla gufniana bo byl to FIC VA503+. I nie mow ze nie bylo z tym problemow bo poczatki chipsetu byly ciezkie (dopiero pozne rev. byly juz jako tako polatane). Pamietasz moze czasy takiego serwisu jak Strefa rozwiazan alternatywnych? (amd.iq.pl) tam bylo cale przeogromne FAQ, a i ludzi masa walila.

Ten konfig byl pomylka. Mialo byc extra cool a bylo przecietnie. Po 2 miechach przesiadlem sie na Celka 333@415. Skok wydajnosci byl ogromny. Q2 wyskoczylo z 40fps na 72fps, a doplacilem za wymianke 100zl.

I tutaj muszę się zgodzić w, sam miałem K6-2 na ALI Alladin V(GigaByte) i płyta chodziła super stabilnie, poprostu zero problemów. Co prawda nie miałem do czynienia z MVP3, ale mógł by pracować conajwyżej, przynajmniej w moim przypadku, tak samo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali nie byl lepszy

pisalem ze byly problemy z grafami (konkretnie z teksturingiem)

tez mam FIC VA503+

wydajnosc tez nie zaspecjalna (zwlaszcza Q1 Q2 Q3),na grach z 3DNOW juz lepiej

PISALEM ze K6-2 450@500 + VA503+ byla stabilna pod warunkiem nie urzywania teksturingu w grach (V3 ,S3 -mozliwosc wylaczenia spod sterow fachmana) ty sie z nia 2miechy uzerales ,ja 2 lata ,wiec doskonale znam problemy tego konfigu

pomylka on nie byl,tylko w grach gorszy od celera (ale grac sie dalo :P ),za to tanszy (sam proc dwa razy tanszy)  

mogles wymienic to wymieniles,mnie na to stac nie bylo

zrazilem sie do amd,ale duron uratowal ta firme i via sie poprawila i juz wiecej takich motywow nie bedzie

 

co do serwera sieciowego to po raz n-ty NIE DA SIE GO ZAWIESIC a wydajnosc w tym wzgledzie ma wieksza niz celeron

Wg mnie byl lepszy a problemy z pelna obsluga AGP to na VIA tez byly ale moim zdaniem ALi lepiej sobei z tym poradzilo. Faktycznie Athlon i Duron uratowaly firme ale VIA nie nauczyla sie wiele do dzis i ciagle bugi sa ich chipach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Nie zgadzam sie z toba. Wg mni lepszy byl ALi ale tak pech chcial ze bylo tylko MVP3 wiec to bralem. Krecilem na tym K6-2 333 na 380MHz ale wydajnosc byla slaba. Poroblemy mialem jak wsadzilem w to Diamonda TNT (grudzien 98). Troszke nawalczylem sie z tym zanim poszlo, a plyta nie byla gufniana bo byl to FIC VA503+. I nie mow ze nie bylo z tym problemow bo poczatki chipsetu byly ciezkie (dopiero pozne rev. byly juz jako tako polatane). Pamietasz moze czasy takiego serwisu jak Strefa rozwiazan alternatywnych? (amd.iq.pl) tam bylo cale przeogromne FAQ, a i ludzi masa walila.

Ten konfig byl pomylka. Mialo byc extra cool a bylo przecietnie. Po 2 miechach przesiadlem sie na Celka 333@415. Skok wydajnosci byl ogromny. Q2 wyskoczylo z 40fps na 72fps, a doplacilem za wymianke 100zl.

I tutaj muszę się zgodzić w, sam miałem K6-2 na ALI Alladin V(GigaByte) i płyta chodziła super stabilnie, poprostu zero problemów. Co prawda nie miałem do czynienia z MVP3, ale mógł by pracować conajwyżej, przynajmniej w moim przypadku, tak samo dobrze.

 

tutaj najwidoczniej byla loteria bo ja sie zgadzam z KGB :) - mialem plyte na ali i niechodzilo na niej totalnie nic poczawszy o konfliktow ramow grafy i dzwiekowki konczac na niestabilnej pracy systemnu zreszta niepamietam ale ali nieistnialo zbyt dlugo wlasnie chyba zostalo wycofane ze wzgledu na wadliwowsc ... idzcie do ktoregokolwiek komputerowego to wam powiedza co mysla o ali tylko niezdziwic sie jesli was wyrzuca ze sklepu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj najwidoczniej byla loteria bo ja sie zgadzam z KGB :) - mialem plyte na ali i niechodzilo na niej totalnie nic poczawszy o konfliktow ramow grafy i dzwiekowki konczac na niestabilnej pracy systemnu zreszta niepamietam ale ali nieistnialo zbyt dlugo wlasnie chyba zostalo wycofane ze wzgledu na wadliwowsc ... idzcie do ktoregokolwiek komputerowego to wam powiedza co mysla o ali tylko niezdziwic sie jesli was wyrzuca ze sklepu :D

a co miales? ja polowalem na Asusa ale nie udalo sie wiec byl FIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

MVP3 byl najlepszym chipsetem do socket 7

jak juz pisalem plyty mogly sprawiac pewne problemy (chociz na 3dfx i nv nie sprawialy z grafa ,ostatnio odkrylem ze usb sie nie da uzywac na mojej) ale juz plyta tej samej firmy co moja na ATX nie ma problemow z obsluga wielu urzadzen,usb no problem

 

na jakis lucki starach,a-trendach,claytonach konkretnie K6-3 450 mogl sie wykladac,bo te plyty nie mogly mu dostarczyc wystarczjacego pradu(natezenia) ,na FIC czy Asusie nie bylo tego problemu

to tak jak dzisiaj ,masz goowniana mobo,to masz kaszane,masz dobra,to git (dotyczy zarowno AMD i Intela)

na moim FIC nigdy nie bylo zwiech nie uzywajac texturingu przez agp,w warunkach serwera ,gdy plyta obsluguje tylko sieciowki to jest niedozawieszenia i jest w tym lepsza od nowych konstrukcji z powodu swojej prostoty i wydzielania malych ilosci ciepla (chipset bez radiatora ,przy fsb100 nawet letni nie jest- ma temp 2C wyzsza od otoczenia)

Nie zgadzam sie z toba. Wg mni lepszy byl ALi ale tak pech chcial ze bylo tylko MVP3 wiec to bralem. Krecilem na tym K6-2 333 na 380MHz ale wydajnosc byla slaba. Poroblemy mialem jak wsadzilem w to Diamonda TNT (grudzien 98). Troszke nawalczylem sie z tym zanim poszlo, a plyta nie byla gufniana bo byl to FIC VA503+. I nie mow ze nie bylo z tym problemow bo poczatki chipsetu byly ciezkie (dopiero pozne rev. byly juz jako tako polatane). Pamietasz moze czasy takiego serwisu jak Strefa rozwiazan alternatywnych? (amd.iq.pl) tam bylo cale przeogromne FAQ, a i ludzi masa walila.

Ten konfig byl pomylka. Mialo byc extra cool a bylo przecietnie. Po 2 miechach przesiadlem sie na Celka 333@415. Skok wydajnosci byl ogromny. Q2 wyskoczylo z 40fps na 72fps, a doplacilem za wymianke 100zl.

I tutaj muszę się zgodzić w, sam miałem K6-2 na ALI Alladin V(GigaByte) i płyta chodziła super stabilnie, poprostu zero problemów. Co prawda nie miałem do czynienia z MVP3, ale mógł by pracować conajwyżej, przynajmniej w moim przypadku, tak samo dobrze.

 

tutaj najwidoczniej byla loteria bo ja sie zgadzam z KGB :) - mialem plyte na ali i niechodzilo na niej totalnie nic poczawszy o konfliktow ramow grafy i dzwiekowki konczac na niestabilnej pracy systemnu zreszta niepamietam ale ali nieistnialo zbyt dlugo wlasnie chyba zostalo wycofane ze wzgledu na wadliwowsc ... idzcie do ktoregokolwiek komputerowego to wam powiedza co mysla o ali tylko niezdziwic sie jesli was wyrzuca ze sklepu :D

Cóż, widocznie miałem szczęście. Może GigaByte się przyłożył i wyszedł mu wyjątkowo udany model mobo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem MSI na ALI ale juz niepamietam modelu : ( - ale totalny szajs sprzedana na gieldzie i 150 zl w plecy (tzn roznica miedzy kupnem a sprzedaza ;) ) - i ali sie skonczylo niedlugo po tym jak sprzedalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIC VA 503+ byla i tak jedna z lepszych plyt AT socket 7

FIC VA 503A to juz najlepsza AT (nowszy model)

ale FIC PA 2013 ATX to najlepsza jaka wogole byla plyta na socket 7

niby to samo co 503+ w formacie ATX ,ale zupelnie inna plyta zarowno jesli chodzi o problemowosc ,jak i wydajnosc (i pomyslec ze zalowalem na obudowe zeby gratis na nia wymienic,czlowiek uczy sie na bledach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer zrodlo danych Tomshardware, niepamietam dokladnie stronym bo zassany tylko jpg mam na dysku. Sa to wg ww serwisu wartosci srednie.

 

KGB, prosze o scan i obrazek na forum, na ladne oczy to wierze tylko swojej dziewczynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer zrodlo danych Tomshardware, niepamietam dokladnie stronym bo zassany tylko jpg mam na dysku. Sa to wg ww serwisu wartosci srednie.

 

KGB, prosze o scan i obrazek na forum, na ladne oczy to wierze tylko swojej dziewczynie.

dobra chlopie

juz lece szukac gazety sprzed 1-1.5 roku ,w dodatku nie mojej (bo mnie nie stac na wydawanie 15pln/miesiac na prase komputerowa) zeby tobie udowodnic cos co jest pewnie w necie

nie potrzebuje twojej wiary,a poza tym to leniwy jestem :P

 

Dziewczynie wierzysz :?: Chyba sie jeszcze nie przejechales na tej wierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer zrodlo danych Tomshardware, niepamietam dokladnie stronym bo zassany tylko jpg mam na dysku. Sa to wg ww serwisu wartosci srednie.

wiec zle czytasz ty albo THG sie myli, bo AMD mowi ze to co podajesz to max a nie avarange.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem MSI na ALI ale juz niepamietam modelu : ( - ale totalny szajs sprzedana na gieldzie i 150 zl w plecy (tzn roznica miedzy kupnem a sprzedaza ;) ) - i ali sie skonczylo niedlugo po tym jak sprzedalem

a to nie dziwne.....bo to bylo MSI :D. Nie darze plyt glownych tego producenta zbytnim szecunkiem. Znam lepszych producentow w podobnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...