Skocz do zawartości
limarus

Dylemat- Procesor I Mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupić procesor i mobo moge wydac ok 700zł. Normalnie wziąłbym sprzęt który polecacie w zestawach. AMD Phenom II X3 720 Black Edition i Gigabyte MA770T-UD3P. Lecz niedawno kupiłem 2Gb ddr2 ramu 667mhz. A płyta ta niedość, że obsługuje ddr3 to jeszcze duzo szybszy ram niz 667. I teraz nie wiem czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> płyte pod ddr2 i przezyc z 667Mhz czy spróbować sprzedać ram i kupić lepszą płyte ii ddr3.

Poradzie mi co będzie lepszym wyjściem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej te ramy sprzedać i kupić ddr3, bo już ładnie potaniały. Jeśli zaczniesz kombinować coś pod te ddr2, to stracisz. W ogóle ustawianie modernizacji/zakupu nowego kompa pod ramy to bardzo dziwny pomysł. Ja bym zaczął do płyty i proca, ale jeśli się upierasz to twoja sprawa. Platforma pod amd z procem x2 nie będzie zbyt wydajna, chociaż Phenom II X2 550 to już mógłby być całkiem niezły pomysł, a płytę w rozsądnej cenie dobierzesz. Przy amd zdarzają się kłopoty z kompatybilnością ramów, więc trzeba przed wyborem mobo dużo na forach poczytać. Z platformą intela to chyba jeszcze gorszy pomysł, bo przyzwoite mobo na chipsecie p45 wyjdzie ok 400 zł, a wtedy stać cię co najwyżej na proca Pentium E6300 (ten nowy), który co prawda będzie się lepiej podkręcał niż Phenom II X2 550, ale platforma 775 nie ma przyszłości. Ja zgadzam się z erichem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak macie racje, poprostu bolało mnie to, że kupiłem niedawno ten ram bo nie wiedziałem ze bede miał kase na nowe mobo i cpu. A czy AMD Phenom II X3 720 Black Edition i Gigabyte MA770T-UD3P to najlepsze co mozna w tej cenie kupić? Mogło by być troche taniej coś też bo wtedy na ram by mnie stać było. Dzięki za porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 720 ma odblokowany mnożnik, a 710 nie. Różnica w cenie wcale nie jest duża, więc raczej wybrałbym 720. Jeśli musisz zaoszczędzić, to kup tańszego proca, ale żeby obsługiwał ddr3. Może jakiś Phenom II X2 550 lub 545 - są o 100 zł tańsze, a jeśli będziesz miał dużo szczęścia, to na odpowiedniej płycie głównej może uda ci się odblokować pozostałe dwa rdzenie. poczytaj

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze ofery jakie znalazlem z 720 oraz 710 róznią się o 30. Czy jest sens płacic 30zł za mnożnik? Samemu cięzko mi to określić.

A jaką mozecie płyte polecić pod 720 lub 710 oprocz Gigabyte MA770T-UD3P?(chętnie coś tańszego :razz: )

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem też o am2+ i ddr2 ale i tak te ddr2 co mam to sa 667, wiec nie są szybkości błyskawicy. Ale jesli uda mi sie je sprzedać to przeszkód do am3 i ddr3 nie widze :wink: . Pytam o najtańsze, ale w miare przyzwoite. Funduszy nie mam jakos ograniczonych ale planuje inne wydatki i nie chce tak bardzo rzucać kasą. I jak kupie ram to też raczej 2GB na początek, chyba ze bedzie dość atrakcyjna cena 2x2gb.

Zasilacz mam Seasonic SS-401ht Active PFC F3.

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nigdy nei wiezdiałem jak to jest. Dzięki za informacje. W takim razie moze lepiej jest <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> am2+ i zostać z ddr2 które mam. No to chyba wezmę AMD Phenom II X3 710 i AsRock A780GXH. Chociaż jeśli mozecie polecić inną płytę główną to będe wdzięczny bo w sklepie w którym cpu jest tanie, nie ma tej płyty.

 

Edit: Chociaż z drugiej strony, jesli wejde w am2+ to bedzie to mneij przyszłościowe. A jeśli uda mi sie sprzedac ram po cenie podobnej jak kupiłem to wyjdzie mnie to, troche drożej tylko. Nie wiem... Musze to przemyśleć i wstępnie wystawić ram, moze. Co radzicie?

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę AM3 i X3 720 BE. A dlaczego. Jeśli będziesz chciał podkręcić procesor 710 to raczej będziesz musiał kupić RAM 1333 CL7 lub 1600, przy 720 BE wystarczy RAM 1333 CL9 ( np Goodram 2x2GB DDR3 1333 MHz CL9 240 zł a dobry RAM 1333 lub 1600 to koszt ponad 300 zł ). Zostałbym na Gigabyte MA770T-UD3P i 720 BE i Goodram 2x2 GB DDR3.

I inna ewentualnośc to nowa płytka z nowym chipsetem i zintegrowanym radkiem HD4200, czyli Gigabyte GA-MA785GPMT-UD2H za 320 zł ( 720 BE i w/w Goodram) i kupno grafiki za 2, 3 miesiące. Ceny kart graficznych lecą w dół dość szybko, więc to może być sposób na oszczędności.

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z grafiką nie ma żle, mam 9600GSO i w zupełności mi wytarczy.

Roznica miedzy 710 a 720 jest ok 30zł więc wezne raczej 710, jeśli mnożnik nie robi, aż takiej róznicy.

Czy ramy 2x DIMM PC-1333 DDR3 2GB Kingston KVR1333D3N9/2G CL 9 mogą być? A jak ma sie sprawa kupna 2 kości 2GB osobno a razem jako duale? Bo osobno wychodzi 20zł taniej. Pojedyncza kość Duale

A właśnie moze ktoś powiedzieć coś nt. sklepu Camino.pl ? Bo mają dość dobre ceny.

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowany mnożnik to dobra rzecz. Jeśli różnica wynosi 30 zł, to chyba bym się skusił i dopłacił. Duale to 'gwarancja', że 'na pewno' będą działać razem bez problemów, bo są z tej samej partii/serii. Podobno istnieje szansa (nie wiem jak wielka), że kupowane osobno nie będą działać poprawnie, ale ja tam nie wiem. Twoja forsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja chyba też wole, mieć pewność za 20zł. Bardziej martwi mnie ten mnożnik, ale wkońcu bede sie musiał zdecydować.

A jak jest z chłodzeniem potrzeba jakiegoś dodatkowego pod OC? Czy box'owe da rade w miare?

Edytowane przez limarus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa że 2 takie same kości kupione pojedynczo nie będą działać w dualu jest niemalże zerowa. Na własne oczy widziałem jak kości 2 róznych producentów pracowały w dualu (Goodram i A-data), najwazniejsze, żeby miały takie same ustawienia w SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem 'podobno'. Ja też w pracy używam niesparowanych goodramów i bez pudła chodzą w dualu na platformie intela - tyle że w pracy. W domu wszystko ma być OK. Po prostu nie wiem jak się zachowa obecna platforma amd. Wiem, że są problemy z kompatybilnością ramów ddr2 z niektórymi płytami głównymi (polecam serwis egielda.com.pl i ich testy płyt głównych) i że niektóre ramy mają nie najlepiej napisane spd. Mój poprzedni zestaw - atlon xp 3000+ na płycie msi z n-force2 był na to bardzo czuły i przetestowałem 3 zestawy kości ddr1 różnych producentów i dopiero dobrane pod dual gaile zadziałały właściwie - komp zaczął je wykrywać, przestały się pojawiać sporadyczne wypady do windy, a czasem resety i bluescreeny. Nie wiem jak jest teraz z amd, bo mam c2d. Po prostu przed wyborem konkretnej płyty głównej i konkretnych ramów do niej radzę trochę poczytać na serwisach, forach (niekoniecznie tylko polskich), nie spieszyć się i nie sugerować się entuzjazmem ludzi, którzy nic nie ryzykują, bo to nie ich forsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem nie znam się na ramach w kontekście nowej platformy amd. Problem miałem ze starym zestawem. Podobnie miał mój kumpel z atlonem 64. Samą płytę główną Gigabyte MA770T-UD3P gorąco polecają:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5261

Polecam przeczytać chociaż podsumowanie.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...