Skocz do zawartości
toman

Http://tweak.pl/

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze poprowadzony marketing i dostałby za nią 10 x tyle.

 

Że niby 50 000? Przecież ta domena jest teraz tyle warta co asdzhfjsjgqwehqweyjgdhiofyhd.pl. Rozumiem jakby to było zaraz po upadku Tweaka, ale od lilku lat na tej stronie nic nie ma

 

Current price:

5000 PLN

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to posty oraz konta zostały przeniesione, nie pamiętam który to rok, ale ja mam konto z 2003 i jeszcze pamiętam poczciwego Tweaka. W niektórych postach można znaleźć ślady tej nazwy. Czasem ktoś ze zdziwieniem pyta się nawet tutaj, co się stało ze starym dobrym Tweakiem. Ja też się nad tym zastanawiam, nawet czytałem jakąś skomplikowaną teorię spiskową na ten temat (uwielbiam je), że to wyszło przez wiele walk, że administracja podzieliła się na dwie części, że zmienili hasło bez zezwolenia i wypięli się na tą drugą część adminów - jakoś mi się niezbyt chce w to wierzyć, tak jak i w większość teorii spiskowych. Podobno jeszcze admini PurePC robią wszystko aby prawda nie wyszła na jaw, a jeśli ta teoria "ma rację", to post który piszę nigdy się nie pojawi :P

 

Ktoś mi powie co się tak na prawdę stało? Przecież tamta nazwa była fajniejsza, użytkownicy byli przyzwyczajeni. Ja też jakoś tak tęsknię...

 

Jeszcze coś. Jakby ktoś kupił tą domenę i postawił na niej jakiś marny sklep internetowy, to dla mnie to byłoby jak zbezczeszczenie cmentarza.

Edytowane przez Fuxseb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że gość który był w posiadaniu domeny i calego serwisu tweak wypiął się na wszytko i miał serwis w głębokim poważaniu a reszcie której na serwisie zależało nie leżała taka postać rzeczy więc sprawy trafiły w ich ręce i stało się jak się stało co wszyło wszystkim na dobre, - nie ma tu żadnych tajemnic ani teorii spiskowych stary dobry tweak jest dalej i ma się dobrze, funkcjonuje teraz pod nazwą PurePC, bo przecież serwis tworzyli przede wszystkim admini i userzy a cała baza została przeniesiona więc nie wiem za czym tęsknisz jak to jest praktycznie to samo tylko sprawniej zarządzanie i pod inną nazwą... jednym słowem piszesz "dyrdymały"

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdyby nikt nie rąbnął MySQL'a i nie przeniósł go gdzie indziej, strona umarłaby śmiercią naturalną z nieopłacenia? Kim był ten "gość od tweaka" i dlaczego chciał zguby? Przecież był w posiadaniu praktycznie wtedy jedynego forum jakie ja znałem, no może oprócz elki, która też ma taką dawną tradycję. Wiem że dla mnie wtedy to były niewyobrażalne rzeczy - mieć forum, to kojarzyło mi się z ogromną ilością biurokracji, wielkimi pieniądzami, itp. Teraz sprawa się zmienia, kiedy w kilka godzin można wrzucić opensource-owy skrypt na darmowy serwer, dograć swoje czy innych ludzi modyfikacje, i mamy forum. Całości smaczku dodały serwisy w których można założyć własne forum jak e-maila. Wiąże się to też z wysypem wielu "słitaśnych pokemonów", które chcą mieć "sffojego $uit fforómka", no i niestety, "mieć forum" przestało mieć jakiekolwiek znaczenie. Teraz już wiem że są mniejsze i większe. Tak jak supermarkety zmieniają nazwę, aby nie płacić podatków, i zostaje przyzwyczajenie do starej nazwy - tak samo na PurePC zdarza mi się powiedzieć Tweak. Nie uważacie że ta nazwa miała coś w sobie? Mówiła o działalności forum, o tym że userzy lubią sobie coś tweaknąć żeby mieć wydajność większą niż producent by chciał. A teraz to zbieramy fanatyków przewietrzonej obudowy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

jak dobrze pamiętam PPC powstało w kwietniu 2006, okolice świąt wielkanocnych :)

Wtedy upadło, a powstało 6.6.06

 

 

A do do tematu to ja bardziej tęsknię za hardtech, to było najlepsze forum jakie czytałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by bylo gdyby obecni wlasciciele PurePC kupili domene tweak'a i mielibysmy powrot tweak'a aka PurePC:) Dwa adresy, jedno forum i serwis.

Pewnie i tak do tego nie dojdzie, ale zawsze mozna sobie pofantazjowac. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zwykłem mawiać "zobaczę na tłiku, może ktoś już miał ten problem". Czasem zdarzy się pytanie "na czym?", na co niestety muszę odpowiedzieć pełną nazwą, a tą wymawia się trudniej niż "3 witches watch three swatch watches... Which witch watch which watch?", albo "stół z powyłamywanymi nogami", bo akurat z tymi zdaniami nie mam problemu, a jak muszę trzykrotnie wygiąć język do "pjur pi si", to też się da, ale muszę się wysilić. Ale ta nazwa nie jest jedyna taka wśród serwisów internetowych. Najbardziej wkurza mnie to jak ktoś nie zrozumie danej nazwy i prosi o repeat... I to uczucie, "znowu muszę to wymówić".

 

Tak odnośnie sprawy tweaka i ppc, to z tego co zrozumiałem, doszło do rozłamu, po jednej stronie (załoga obecnego ppc, Marco i ParanoiK), a po drugiej niejaki Lisek. Wspomniany Lisek miał obsługiwać rachunki forum, ale okazało się że w głębokim poważaniu miał losy samego forum, a kasa z reklam zamiast na hosting leciała prosto do jego kieszeni. Całości dodało smaczku zdarzenie które pośrednio spowodowało ujawnienie ciemnych interesów prowadzonych przez wspomnianego użytkownika - firma (bodaj Barwkomp) z którą współdzielony był serwer została wykupiona. Dobrze to mniej więcej zrozumiałem? Myślałem tak w ogóle że sprawa jest prosta, ale jednak jak chciałbym to rozgrzebać, sprawa jest dużo bardziej zaawansowana. Szkoda że wtedy się nie udzielałem - zapewne siedziałbym na forum codziennie i wiedziałbym co i jak się dzieje. A tak dziwnym trafem dopiero teraz ktoś się upomniał o prawdę. Ja też byłem ciekawy, ale sądziłem że to się stało zbyt dawno żeby teraz pytać. Na własnoręczne szukanie po grupach dyskusyjnych i innych zapomnianych przez adminów zakamarkach sieci nie miałem ochoty. Można na nich nieraz coś ciekawego odnaleźć, ale dużo czasu to zabiera. Mam wątpliwości, czy tzw. prawda obiektywna w ogóle istnieje?

 

Cieszę się że całość bazy danych została uratowana - z tego co wyczytałem też trochę pieniędzy musiało na to pójść. Ale jednak szkoda mi tego adresu. Prostota, a jednocześnie głębokie znaczenie, opisywał dokładnie powołanie tego forum w jednej sylabie, jak to Krysti@n zauważył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja się zarejestrowałem w 03, a udzielam się może od 2 lat, a i tak rzadko wpadam. Tylko teraz codziennie. Ale miewam okresy, kiedy na jakieś forum nie znajdę czasu żeby wpaść przez rok, albo dłużej - zapominam. Z tweakiem, pamiętam, była głośna sprawa, i wiedziałem że zmienia nazwę, i nic więcej. Po może pół roku postanowiłem się zalogować żeby sprawdzić czy mnie jeszcze nie usunięto, i czy baza danych faktycznie została przeniesiona na nowe miejsce. W ogóle sama istota forum mnie przerastała, więc wolałem się nie wypowiadać. Kiedy się rejestrowałem miałem około dziesięciu lat - dzisiaj powszechnie wiadomo że jak ktoś taki się wypowie to pozostaje tą wypowiedź tylko usunąć (w większości przypadków). Teraz wśród dzieci dostęp do Internetu jest okropnie powszechny. Wtedy czasem u kogoś zdarzyło mi się obaczyć ten wynalazek globalnej sieci. Pamiętam że był sobie taki modem telefoniczny, połączenie kosztowało około sześciu złotych za godzinę, było wolne, i trudno było się wdzwonić w godzinach szczytu (to kojarzę po donośnej "k***" ;) ). Cytat mojego znajomego: "Jeszcze pamiętam jak z bananem na ryju biegłem ze sklepu z Zoltrixem 56,6 kb/s za prawie trzy stówki"... Nie wyobrażam sobie jakim cudem żyłem bez Googla, Wiki, Tweaka, Elektrody, a teraz uwaga, nie pamiętam kiedy "wyszedł z nory" YouTube, ale też nie pamiętam już jak to było bez niego. Teraz dostęp do sieci mam codziennie, wtedy około raz na tydzień.

 

Więc nie do końca można powiedzieć że nie wpadałem przez 3 lata - po prostu dziwnym trafem nie zainteresowałem się sprawami zniknięcia Tweaka i powstania PurePC. Jako że teraz ktoś o tym wspomniał, stwierdziłem że to dobra okazja do doedukowania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączenie kosztowało około sześciu złotych za godzinę, było wolne, i trudno było się wdzwonić w godzinach szczytu (to kojarzę po donośnej "k***" ;) )

 

Tyle w dzień - w godz 18:00-8:00 było 3zł/godz

 

a teraz uwaga, nie pamiętam kiedy "wyszedł z nory" YouTube, ale też nie pamiętam już jak to było bez niego. Teraz dostęp do sieci mam codziennie, wtedy około raz na tydzień.

A ja pamiętam jak YT wchodził i było tyle filmów co kot napłakał ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...