Skocz do zawartości
jj66

Jaki 22 Calowy Do Filmow I I Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

witam,chce przesiasc na 22 calowy monitor z 17 crt-ka ,mam na uwadze 3 modele,chodzi mi glownie zeby byl firmy Lg, dobre kolory,niskie smuzenie i dobre katy, i dvi,karte mam geforce 8800gt,a o to moje typy Lg W2252tq-pf , LG W2242T-PF, LG W2261V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,chce przesiasc na 22 calowy monitor z 17 crt-ka ,mam na uwadze 3 modele,chodzi mi glownie zeby byl firmy Lg, dobre kolory,niskie smuzenie i dobre katy, i dvi,karte mam geforce 8800gt,a o to moje typy Lg W2252tq-pf , LG W2242T-PF, LG W2261V

No to żaden z tych które wymieniłeś. Nie wiem czy LG ma coś 22-23" na IPS lub ew. PVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze konkretniej?

Matryce TN na których oparte są najtańsze monitory mają najgorszą char. kątową (największe zmiany obrazu przy oglądaniu z różnych kątów). Wszsytkie modele które wymieniłeś są na TN. Szerokie kąty mają IPS , PVA , MVA ... np. Dell 2209WA, NEC MultiSync EA231WMi , EIZO EV2333W , EIZO S2232W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce TN na których oparte są najtańsze monitory mają najgorszą char. kątową (największe zmiany obrazu przy oglądaniu z różnych kątów). Wszsytkie modele które wymieniłeś są na TN. Szerokie kąty mają IPS , PVA , MVA ... np. Dell 2209WA, NEC MultiSync EA231WMi , EIZO EV2333W , EIZO S2232W

zgadza sie ale za takie trzeba wydac troche kasy,a czy ja nie podkreslilam z ktorych tych 3? nie jestem grafikiem zeby miec takie matryce,wystarczy mi do uzytku domowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ale za takie trzeba wydac troche kasy,a czy ja nie podkreslilam z ktorych tych 3? nie jestem grafikiem zeby miec takie matryce,wystarczy mi do uzytku domowego :D

OK OK. One są do użytku domowego ;)

 

Dla zawodowych grafików jest EIZO CG222W , EIZO CG221 , EIZO CG232W (z modeli 22") ;)

 

Po prostu jak chcesz mieć szerokie kąty to nie TN ... a jeśli TN to kąty w monitorach które wymieniłeś będą tak samo słabe (góra dół bo lewo prawo są "OK")

 

ps. jak chcesz koniecznie wybrać któryś z wymienionych przez Ciebie to poszukaj informacji o LAG'u ( input LAG) i o ew. przebiciu overdrive (im mniejsze tym oczywiście lepiej)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK. One są do użytku domowego ;)

 

Dla zawodowych grafików jest EIZO CG222W , EIZO CG221 , EIZO CG232W (z modeli 22") ;)

 

Po prostu jak chcesz mieć szerokie kąty to nie TN ... a jeśli TN to kąty w monitorach które wymieniłeś będą tak samo słabe (góra dół bo lewo prawo są "OK")

 

ps. jak chcesz koniecznie wybrać któryś z wymienionych przez Ciebie to poszukaj informacji o LAG'u ( input LAG) i o ew. przebiciu overdrive (im mniejsze tym oczywiście lepiej)

 

 

dzieki, tylko nie zabardzo znam sie o tym co napisales :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, tylko nie zabardzo znam sie o tym co napisales :)

 

kup sobie LG W2343T bo bardzo się teraz opłąca, albo jeśli koniecznie coś z Twojej listy to W2261V. Kąty mają wystarczające do domowego użytku, wystarczy przeczytać recenzje w dziale użytkowników.

 

będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie LG W2343T bo bardzo się teraz opłąca, albo jeśli koniecznie coś z Twojej listy to W2261V. Kąty mają wystarczające do domowego użytku, wystarczy przeczytać recenzje w dziale użytkowników.

 

będziesz zadowolony

ale do filmow i sporadycznie do gier,wystarczy 22 calowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych to W2261V ale nie W2261VP bo jest gorszy a cena podobna

23 cale sa troche szersze a niemal tak samo wysokiec roznica nie jest duza

moze byc jeszcze W2361V a z drzszych o 100zl to w2253v do ktorego ja sie przymierzam jak bede kupowal kompa za max miesiac;)

 

a i bym zapomial wszystkie sa full hd czyli do filmow idealne, no i lg ma lepsza czern niz iyama

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych to W2261V ale nie W2261VP bo jest gorszy a cena podobna

23 cale sa troche szersze a niemal tak samo wysokiec roznica nie jest duza

moze byc jeszcze W2361V a z drzszych o 100zl to w2253v do ktorego ja sie przymierzam jak bede kupowal kompa za max miesiac;)

 

a i bym zapomial wszystkie sa full hd czyli do filmow idealne, no i lg ma lepsza czern niz iyama

wiec lepszy bedzie w2253v od w2261v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2253v jest 100zl drozszy ale lepszy(i nowszy)

oba sa dobre ale jak masz 830zl to wez 2253v, jest jeszcze wersja 23 calowa 2353v za ok 50zl wiecej

 

ja jak bede kupowac w niedlugim czasie prawdopodobnie wezme 2253v, zastanawialem sie troche nad dellem 2209wa bo jest za 300zl wiecej wiec juz sam nie wiem;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam chec wlasnie na ten 23 cale albo 22, we wrz bede kupowal piecyk i wlasnie lcd moze cos stanieja albo pojawi sie cos nowego

z jednej strony 23 cale bo wiekszy, wiecej przestrzeni, z drugiej obraz ostrzejszy bedzie na mniejszym...chyba

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...