Skocz do zawartości
Cheed

Monitor 19-20 Cali Do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

poszukuję monitora LCD 19-20 cali, czarnego, wyposażonego w złącze DVI w cenie do 500 złotych. Monitor powinien służyć do internetu, filmów i od czasu do czasu gier, nie zależy mi na obróbce zdjęć itp.

 

Znalazłem na przykład taki LG W1942T-BF. Ktoś może polecić coś innego?

Edytowane przez Cheed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

poszukuję monitora LCD 19-20 cali, czarnego, wyposażonego w złącze DVI w cenie do 500 złotych. Monitor powinien służyć do internetu, filmów i od czasu do czasu gier, nie zależy mi na obróbce zdjęć itp.

 

Znalazłem na przykład taki LG W1942T-BF. Ktoś może polecić coś innego?

seria z końcówką 42 to stara seria, teraz nowa lepsza to 43 szukaj czegoś takiego bo cena podobna a monitor lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przejrzałem wszystko co jest dostępne na rynku. Oto te monitory:

 

Gateway HD1900 413zł

 

Gateway 1976W 438zł

 

Hyundai 19 LCD X93Wd 435zł

 

LG W1942T-PF 499zł

 

LG W1942T-BF 499zł

 

Byłbym wdzięczny gdybyście mi polecili najlepszy - pewnie wybór padnie na któryś z dwóch ostatnich :) Dodam jeszcze, że seria 43 z DVI to 18,5 cala a to już za mało dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko...

 

tylko gdzie sens dopasowywania nowego zakupu do starego słabego sprzętu? A za pół roku jak kupisz nową grafikę to zmienisz monitor na nowy?

 

Ponadto nie ma obowiązku grania w rozdzielczości natywnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto nie ma obowiązku grania w rozdzielczości natywnej.

No właśnie planuje kupić monitor 20-22". Z tym że większość natywną ma 1680x ileś tam a niektóre nawet FullHD i teraz tak myślę sobie że z moim HD2600 Pro w takich rozdzielczościach nie pogram, dlatego np w Windowsie mógłbym mieć tą natywną a w grach przełączać sobie powiedzmy 1024x768? Obraz sie nie rozjedzie czy coś? Za bardzo nie siedzę w tych rozdzielczościach LCD. Za jakiś czas mam tez zamiar kupić nową kartę, coś pokroju GTS250/HD4830/4850.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Ci monitor firmy Dell. Chłopak używa i jak do tej pory jest bardzo zadowolony. Ostatnio wymieniał na nowszy model. Kupił go na allegro za dość pokaźne pieniądze i trochę żałował, że nie wstrzymał się z decyzją bo przeglądając oferty na necie znalazł go taniej w X-KOM.pl . Mają tam właśnie monitory na promocji, więc może looknij sobie na ich stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie planuje kupić monitor 20-22". Z tym że większość natywną ma 1680x ileś tam a niektóre nawet FullHD i teraz tak myślę sobie że z moim HD2600 Pro w takich rozdzielczościach nie pogram, dlatego np w Windowsie mógłbym mieć tą natywną a w grach przełączać sobie powiedzmy 1024x768? Obraz sie nie rozjedzie czy coś? Za bardzo nie siedzę w tych rozdzielczościach LCD. Za jakiś czas mam tez zamiar kupić nową kartę, coś pokroju GTS250/HD4830/4850.

zależy od monitora

 

niektóre bardzo ładnie skalują a inne tragicznie. Generalnie to kiedys byl z tym problem, praktycznie nie dalo sie pracowac w innej niz natywna rozdzielczosci.

 

zobacz sobie tutaj, dział intepolation

 

http://www.prad.de/en/monitore/review/2008...7wt-part12.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki ale pakować się w LG czy poszukać na przykład Samsunga, Neca albo Hyundaia ? Jakieś konkretne modele w tej cenie i pod te wymagania? Z góry dzięki za pomoc.

Pakowanie się to złe słowo - LG to dobry wybór, oprócz dobrej jakości i całkiem przystępnej ceny masz jeszcze dobrą gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle sie wyraziłem, po prostu szukałem rady bo w kwestii monitorów zatrzymałem się na CRT. No ale niestety o taką ostatnio trudno i tak naprawdę nadal nic nie wiem, dobrze że mam jeszcze tydzień do zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudność polega też na tym że jest sporo modeli do zaproponowania i tak naprawdę ciężko jest coś wybrać. Większość LCD w tej klasie wyświetla obraz z bardzo zbliżoną jakością. W twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie spisanie wyżej wymienionych modeli i zobaczenie ich w sklepie na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...