Skocz do zawartości
Belol

Jaki Monitor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Więc tak...chcę kupić jakiś monitor LCD, który miałby mi służyć do siedzenia w necie i na kompie (photoshop itp.) oglądania filmów ale też i będę na nim grał na Xboxie 360. No i tu mam pytanie do Was - jaki monitor jesteście gotów mi polecić? Zależałoby mi aby miał ok. 23 cale, najlepiej na matrycy PVA, w Full HD. Cena do 1300, polecano mi już Samsung SyncMaster F2380, zastanawiałem się też nad Syncmaster 2333HD ale jest on na matrycy TN...

Jaki monitor mi polecacie? :rolleyes:

A i sprzęt jaki posiadam - proc Core2duo E7200 2.53 GHz, graf GeForce 9600 GT 512, 2gb ramu.

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebawem? monitor przewidywany na październik. może będzie tani ale cena nieznana więc równie dobrze może kosztować 2k...

Z tego co czytałem to ma kosztować ~1100 zł (oczywiście możliwe że minimalnie więcej).

 

2K - praktycznie nie możliwe ... aby usprawiedliwić taką cenę musiałby mieć 10-12 bit LUT i należeć do "ambitniejszej" rodziny typu Uxi.

 

Witam!

Więc tak...chcę kupić jakiś monitor LCD, który miałby mi służyć do siedzenia w necie i na kompie (photoshop itp.) oglądania filmów ale też i będę na nim grał na Xboxie 360. No i tu mam pytanie do Was - jaki monitor jesteście gotów mi polecić? Zależałoby mi aby miał ok. 23 cale, najlepiej na matrycy PVA, w Full HD. Cena do 1300, polecano mi już Samsung SyncMaster F2380, zastanawiałem się też nad Syncmaster 2333HD ale jest on na matrycy TN...

Jaki monitor mi polecacie? :rolleyes:

A i sprzęt jaki posiadam - proc Core2duo E7200 2.53 GHz, graf GeForce 9600 GT 512, 2gb ramu.

Pzdr!

Tak swoja drogą - DELL 2209WA - nie ma 1920x1080 ale 1680x1050 - gry będą szybciej chodziły w natywnej ... niższa rozdzielczość ma swoje zalety (szczególnie że superszybkiej karty nie masz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele recenzji przeczytałem nt. w/w DELLa 2209WA i faktycznie wielu go poleca. Wkręciła mi się ta rozdzielczość fullHD ale w sumie 1680x1050 powinna starczać, tymbardziej ze przesiadka bedzie ze starego CRT ;D a przy rozdzielczości jaką posiada DELL - jesli bym oglądał filmy o rozdzielczości FullHD (chce kupic monitor ktory naprawdę będzie mi służył przez kilka lat) to co wtedy - te filmy będą przeskalowywane do rozdzielczości 1680x1050 ? czy jak? będą tracić na jakości? a co sądzicie o Samsungu F2380 ? ogólnie to chyba trudno dostępny ...

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli rowniez ma byc do X360 to Dell sie tu wogole nie nadaje. Po pierwsze bedziesz musial poswiecic DVI dla X360(bo watpie zeby ci sie caly czas chcialo przelączac kable), chyba ze bedziesz chcial podlaczyc X360 przez VGA ale roznica w obrazie pomiedzy VGA a HDMI-DVI jest znaczna. Po drugie Dell to monitor 16:10 wiec bedziesz mial zawsze podczas grania na X360 dwa, okolo 2cm czarne pasy z góry i dołu. Oczywiscie tak bedzie tylko przy wybraniu natywnej rozdzielczosci bo inaczej obraz bedzie jajowaty. Tak wiec jak chcesz monitor rowniez do konsoli to kup cos 16:9 i z HDMI lub 2xDVI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam wlasnie tego F2380. Udalo mi sie go wyrwac z pierwszej dostawy :P . Potrzebowalem czegos nie na TN'ce +16:9 format i z HDMI lub 2x DVI i ten Samsung to byla wtedy jedyna dostepna opcja . Ogolnie jestem zadowolny. To slynne smużenie wogole nie przeszkadza, praktycznie jest niewidocznie. Jedynie kolory wymagaly kalibracji. Uzywam go takze do PS3/X360 i tam sprawdza sie swietnie. Idealny pixel mapping 1:1 1080p i nie ma zadnych pasow ani jajowatego obrazu B-). Tak wiec polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...