Skocz do zawartości
Spider

Nowy Komputer Do 2500-2600zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym zaciągnąć waszej porady co do wyboru sprzętu komputerowego złożyłem sobie 2 zestawy:

 

1.

Intel Core 2 Q9400 Quad Core, 2.66GHz, 1333FSB, 6MB cache, LGA775, 45nm, BOX

Płyty główne

LGA775 ASUS płyta gł. P5Q PRO, P45/ICH10R, DualDDR2-1200, SATA2, RAID, GBLAN, FW, CrossFire, ATX 467,80

Pamięci

Kingston 2x2048 MB HyperX 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 (szt.1)

Dyski Twarde

Seagate Barracuda 7200.12; 500GB, Serial ATA/300,7200RPM,NCQ,RoHS,1 talerz! (szt.1)

Karty graficzne

Gigabyte GeForce CUDA GTX 260 OC, (216 Cores) 896MB GDDR3 (448 bit), HDTV&2xDualDVI, PCI-E

Zasilacz

Cooler Master zasilacz ATX eXtreme Power Plus 500W

 

2 zestaw to samo tylko że kultowy procek Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm, BOX

 

I teraz moje pytanie brzmi jak zestaw z tego wybrać komputer ma być do gier pieniążki jakimi dysponuje to 2500-2600zł ewentualne zmiany w konfigu mile widziane pozdro.

Edytowane przez Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płytę na asrocka P45 a procesor na Q9550, dysk na samsunga F2 pamięć znajdź jakiś tańszy model chyba, że tej cena się nie różni od innych 1066, grafikę 4890 powercolor. Myślę, że do 2600 uda się z obudową.

obudowa

zasilacz

płyta

proc

ram

dysk

dvd

grafa

2622zł z budą

opcja z tańszą grafą:

grafa2

2396zł.

Zasilacz coller mastera nadaje się świetnie na obciążnik do papierów plączących się po domu. Nie trzyma napięć a wentylatorki cm nie należą do najcichszych, sprawność nie należy do najlepszych.

260 jest za droga jak na swoją wydajność. Albo dużo tańsza 4870 za 499zł albo dużo lepsza 4890 za 739zł.

Baracuda ok, tyle, że droga a samsung tani i tez dobry, cichy itd.

Płyta asusa to niepotrzebne trwonienie pieniędzy. Asrock wystarczy, bo jego jakość znacznie wzrosła w ostatnim roku. Dotyczy nowych płyt.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc a co byś powiedział o Płycie Głównej Asus P5QL-E też nie jest droga cena ok 320zł bo do Asrocka jakoś nie ma przekonania miałem 2 płyty tej marki i każda to kicha nie wiem być może teraz robią lepsze.

 

PS. Wszystkich chętnych również zapraszam do wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem będzie z tym zasilaczem.

Karta wymaga 2 złączy 6 pin do zasilania.

On nie ma złącza 6pin, a ma tylko 2 molexy. Podłączysz jedną przejściówkę z 2 molexów i drugiej już nie masz do czego podłączyć i karta nie ruszy.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy na to Pentagram 500W Silent Force Value

[P 9103-2] 215zł i ma wtyczke 2x PCI-E wsam raz pod HD4890

 

Standard: ATX12V V2.3

Maks. moc: 500 W

Wtyczka zasilania (ilość pinów): 24 szt.

Wtyczka zasilania (rodzaj): Rozłączalna

Wtyczka zasilania (opis) : 20+4 pin (z oplotem na całości kabla)

Ilość wtyczek MOLEX: 4 szt.

Ilość wtyczek S-ATA: 4 szt.

Ilość wtyczek Floppy: 1 szt.

Ilość wtyczek ATX 12V : 2 szt.

Wtyczki ATX 12V (opis): 2 x 4-pin (EPS 12V - 8-pin)

Ilość wtyczek PCI-E: 2 szt.

Typ PFC: Aktywne

Posiadane zabezpieczenia: OVP/UVP, OCP, SCP, OLP

Ilość wentylatorów: 1 szt.

Średnice wentylatorów: 120 mm

Maks. głośność: 18,5-37,8 dB

Rozmiary150 x 140 x 86 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka nie pomoże, bo karta potrzebuje 2 wtyczek zasilania , a do zasilacza da się podłączyć tylko 1. (chodzi o hd4870)

Pomoże bo montowałem u kolegi przedwczoraj kompa z 4870 powercolora i Fortron 500W APN. Jeden kabel 6 pin poszedł bezpośrednio z zasilacza a drugi poszedł za pomocą przejściówki którą miał w starej karcie graficznej. O dziwo Powercolor nie raczył dodać do swojej karty ani jednej przejściówki tego rodzaju. Ale cena to wynagradza.

 

A co wy na to Pentagram 500W Silent Force Value

Zostań przy fortronie, wystarczy, policzyłem obciążenie przy OC i max co da się na tym kompie uzyskać licząc z dużymi zapasami to 370W a zasilacz dopuszczalne obciążenie ma 408W na linii 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo witam ponownie a co byście powiedzieli na zestawik z AMD teraz jest berdziej przyszłosciowa niż Intela LGA 775 a na I7 mnie nie stać:

 

Procesory

AMD Phenom II X4 Quad Core 945, Socket AM3, 95W,3,0GHz,8MB, BOX 697,10 zł

Płyty główne AM3

Gigabyte płyty gł. GA-MA790XT-UD4P, AMD 790X, DualDDR3-1333, SATA2, RAID, GBLAN, CF,FW,ATX 449,20 zł

Pamięci

Kingston 2 x 2048MB 1066MHz DDR3 Non-ECC CL7 DIMM (szt.1) 248,60 zł

Dyski Twarde

Samsung Spin Point F2EG HD502HI, 500GB, Serial ATA/300, 16MB cache (szt.1) 194,60 zł

Karty graficzne

Gigabyte GeForce CUDA GTX 260 OC, 896MB GDDR3 (448 bit), HDMI&2xDualDVI, PCI-E, 712,70 zł

Zasilacze

ATX Zasilacz Fortron FSP500-60GLN 500W 80 Plus Aktywne PFC 210,90 zł

Rodzaj zasilacza: Standardowy

Moc zasilacza (zasilaczy): 500 Wat

Format: ATX

Standard zasilacza (ATX): 2,2

Typ PFC (Power Factor Correction): aktywny

Średni czas między uszkodzeniami (MTBF): 100000 h

Ilość wtyczek zasilających 4-pin (HDD/ODD): 6 szt.

Ilość wtyczek zasilających 4-pin (FDD): 2 szt.

Ilość wtyczek zasilających Serial ATA: 4 szt.

Ilość wtyczek zasilających 6-pin (PCI-E): 1 szt.

Ilość wtyczek zasilających 6+2-pin (PCI-E): 0 szt.

Ilość wtyczek zasilających 8-pin (PCI-E): 0 szt.

Ilość wtyczek zasilających 3-pin (FAN): 0 szt.

Ilość wtyczek zasilających 4-pin (FAN): 0 szt.

Ilość wtyczek zasilających +12V 4-pin (P4): 0 szt.

Ilość wtyczek zasilających +12V 4+4-pin (EPS12V): 1 szt.

Ilość wtyczek zasilających +12V 8-pin (EPS12V): 0 szt.

Typ złącza zasilania ATX: 20-pin + 4-pin

Przejściówka zasilania ATX (20-pin - 24-pin): Nie

Ilość wentylatorów: 1 szt.

Klasa rozmiaru wentylatora: 120 mm

Regulacja prędkości obrotów wentylatora: Termistor

Wskaźnik obciążenia zasilacza: Nie

Zabezpieczenia: OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem), SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe)

Dodatkowe informacje: 80Plus

 

cena zestawu: 2 513,10 zł z www.return.pl sklep bardzo blisko mojego zamieszkania :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Na teraz wydajniejszy będzie quad intela. Ale ta wydajność dzisiaj nie będzie tak bardzo potrzebna, bo obecne gry nie wykorzystają jej w pełni.

Natomiast AMD nie będzie teraz wiele gorszy a za to w płytę gigabyte można będzie zainstalować kolejne generacje procesorów AMD 32nm które raczej będą dużo wydajniejsze od quada intela. No i w tej sytuacji masz do wyboru, albo raz kupić i mieć na starcie mocny sprzęt ale bez możliwości upgrade albo kupić deko słabszy ale mieć możliwość upgrade tanim kosztem.

Wg mnie intel za cztery lata będzie już za słaby do dużej liczby nowych gier natomiast AMD po wymianie na 32nm zestarzeje się za ok sześc lat i będzie potrzebował wymiany.

Oczywiście mówię o komfortowej grze bo pracować oba procesory będą dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta za niecale 3 stowki ma decydowac o wyborze platformy ? za 3 lata i tak bedzie do wymiany...nie przesadzajmy

 

nie zmienia to faktu, że uważam za lepszy zestaw na am3

Edytowane przez erich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta za niecale 3 stowki ma decydowac o wyborze platformy ? za 3 lata i tak bedzie do wymiany...nie przesadzajmy

 

nie zmienia to faktu, że uważam za lepszy zestaw na am3

A czy to jest wada, że dobra i optymalna płyta Gigabyte kosztuje 290zł? Bo jeżeli wada, to ja mogę ją zawsze sprzedać drożej na boku przez allegro, kupie w kirku za 290 a wtedy płyta za 500zł będzie decydować i będzie dobrze? :D

Po drugie płyta i pamięci a to już razem wychodzi 290+240=530zł. To już 1/5 całego zestawu więc dosyć by przeważyć o opłacalności bądź nie. I tak różnice w wydajności są niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...