Skocz do zawartości
bender83

Program Informujący O Zainstalowaniu Oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję programu (najlepiej darmowego ;), ale jeśli będzie płatny to trudno), który po zainstalowaniu na danym komputerze będzie w jakiś sposób informował mnie o tym, że ktoś zainstalował na nim nowe/dodatkowe oprogramowanie. Znacie jakiś program, który będzie potrafił coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem XP na domyślnych ustawieniach nie wyróżnia w menu nowych aplikacji?

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Mam w firmie prawie 500 komputerów. Chciał bym żeby jakiś soft informował mnie zdalnie o fakcie zainstalowania jakiegoś oprogramowania przez użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem na potrzeby swojej pracy skrypcik vbs który robił coś podobnego. Listował do pliku txt oprogramowanie a następnie porównywał z listą wzorcową z serwera jeśli któraś z pozycji wylistowanej na komputerze, tworzyło plik textowy z info jakie i ile programów nie pasuje. Można by to było przerobić żeby w jakiś inny sposób cie informowało np mejlem czy coś .Jak chcesz to mogę poszukać bo stosowałem go do pracy dyplomowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem na potrzeby swojej pracy skrypcik vbs który robił coś podobnego. Listował do pliku txt oprogramowanie a następnie porównywał z listą wzorcową z serwera jeśli któraś z pozycji wylistowanej na komputerze, tworzyło plik textowy z info jakie i ile programów nie pasuje. Można by to było przerobić żeby w jakiś inny sposób cie informowało np mejlem czy coś .Jak chcesz to mogę poszukać bo stosowałem go do pracy dyplomowej.

Jak byś mógł to był bym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy.

Mam w firmie prawie 500 komputerów. Chciał bym żeby jakiś soft informował mnie zdalnie o fakcie zainstalowania jakiegoś oprogramowania przez użytkownika.

Heh, to zmienia postać rzeczy.

Można by w "Zaplanowane zadania" (czy jak to się tam zwie) wrzucić w/w skrypt, który np robi listę zawartości C:\Program files\ lub pobiera dane z rejestru (klucz Uninstall bodajże). Uruchamianie go co godzinę nie powinno być uciążliwe, chociaż IMO raz dziennie też by wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Przecież instalowanie i uruchamianie softu można zablokować uprawnieniami - oczywiście część userów potrafi to obejść ale już jest jakiś filtr (imo znacznie powyżej 50%). Skrypt: są całe pakiety dla pracowników biór - z grami, Firefoxem, open office itp - które działają bez instalki (z pendrive) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież instalowanie i uruchamianie softu można zablokować uprawnieniami - oczywiście część userów potrafi to obejść ale już jest jakiś filtr (imo znacznie powyżej 50%). Skrypt: są całe pakiety dla pracowników biór - z grami, Firefoxem, open office itp - które działają bez instalki (z pendrive) ;)

Studenci zdolni są ;) poza tym niestety do prowadzenia zajęć czasami potrzebne są konta z uprawnieniami wyższymi niż użytkownik a tak przynajmniej będę wiedział, że coś zostało zainstalowane, bo "ręczne" upilnowanie 13 pracowni jest dość kłopotliwe.

A co do wersji portable to wiem oczywiście, że takie istnieją ale z tym się raczej nic nie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Studenci zdolni są ;) poza tym niestety do prowadzenia zajęć czasami potrzebne są konta z uprawnieniami wyższymi niż użytkownik a tak przynajmniej będę wiedział, że coś zostało zainstalowane, bo "ręczne" upilnowanie 13 pracowni jest dość kłopotliwe.

A co do wersji portable to wiem oczywiście, że takie istnieją ale z tym się raczej nic nie poradzi.

Poczytaj o kartch przywracania systemu - f.e. nasz rodzimy produkt 'Goliath HD Protector'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to, ale miałem jedną kartę na testy (jakąś inna niż podałeś) i nie do końca chciało to działać, być może coś nie tak konfigurowałem, ale po dłuższym czasie walki dałem sobie spokój. Coś podobnego tylko programowo robi Windows Steady State, ale jak konto studenta ma prawa admina to nie zdaje on egzaminu.

MaKaR jak tam skrypt? Uda się coś znaleźć? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.

 

Skrypt jest mojego autorstwa i pobieram 100 baniek za jego komercyjne wykorzystywanie :P ;)

 

Opis działania:

 

* listuje oprogramowanie nazwę i wersję zainstalowanie na maszynie do pliku c:\log\programy.txt

* pobiera z sieci plik wzorzec.txt w którym są zawarte oprogramowanie akceptowalne :P

* porównuje ze sobą, jeśli w pliku programy jest coś czego nie ma w pliku wzorzec wypisuje różnice do pliku c:\log\roznice.txt

 

Ja skrypt ten odpalałem przy pomocy SCOM'a wiec był wykonywany lokalnie na kompie. Mógłbyś np zaprzęgnąć Nagiosa do odpalana tego skryptu żeby alarmował cię o zaistniałej różnicy, lub napisać bacika który będzie to odpalał co x czasu i przerobić skrypt tak żeby wysyłał ci mejla załączając plik roznice.txt

 

 

' Listowanie Operogramowania


Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
Set objTextFile = objFSO.CreateTextFile("c:\log\programy.txt", True)

strComputer = "."
Set objWMIService = GetObject("winmgmts:" _
   & "{impersonationLevel=impersonate}!\\" & strComputer & "\root\cimv2")
Set colSoftware = objWMIService.ExecQuery _
   ("Select * from Win32_Product")

objTextFile.WriteLine "Name" & vbtab & _ 
    "Version"  

For Each objSoftware in colSoftware
   objTextFile.WriteLine objSoftware.Caption & vbtab & _
   objSoftware.Version 

Next
objTextFile.Close

' porownywanie

Dim found
strSciezka_siecowa = "\\xxx.xxx.xxx.xxx\wzorzec.txt"
strSciezka_docelowa = "c:\log\wzorzec.txt"

Set FSO =CreateObject("scripting.FileSystemObject")
FSO.CopyFile  strSciezka_siecowa ,  strSciezka_docelowa , True


Set objFSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
set objinputfile2 = objfso.opentextfile ("c:\log\programy.txt")
Set objOutputFile1 = objFSO.createtextfile("c:\log\roznice.txt", True)


Do Until objInputFile2.AtEndOfStream

found = false
strNextLine2 = objInputFile2.Readline

set objinputfile1 = objfso.opentextfile ("c:\log\wzorzec.txt")
Do Until objInputFile1.AtEndOfStream
strNextLine1 = objInputFile1.Readline
If (strNextLine1 = strNextLine2) Then
found = True
If (found = True) Then
End If
End If
Loop

objInputFile1.Close

roznice= 0

If (found = false) Then
roznice = roznice+1
objOutputFile1.WriteLine strNextLine2
End If
Loop


Wscript.quit

objInputFile2.Close
objOutputFile1.Close
objOutputFile2.Close
Set objInputFile1 = nothing
Set objInputFile2 = nothing
Set objOutputFile1 = Nothing
Set objOutputFile2 = Nothing

 

ps. przepraszam że tak długo ale byłem zajęty ważniejszymi sprawami niż forum w weekend

ps2. jakbyś miał problemy albo pytania to wal na priv'a

Edytowane przez MaKaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...