Skocz do zawartości
::snoopy::

Stara Buda Codegena

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Jakiś czas temu zakupiłem stara obudowę Codegen 6013 - dobrze znany wszystkim model. Potrzebowałem do drugiego kompa, bo miałem przerobioną AT która była za mała :(. Jak się okazało ten Codegen posiada z przodu z boku 2 porty USB, co czasem się przydaje więc postanowiłem że będzie ona moim kompem. Nie wygląda ona już tak świeżo. Jest troszkęporysowana więc postanowiłem coś z tym zrobić, zresztą już od dawna myślałem o okienku w kompie... :)

 

Co chciałem zrobić? Nic nadzwyczajnego, prosta przeróbka. Narazie celem pracy jest:

1. Wycięcie otworu na boku (na okno) +wycięcie nieciekawych wlotów powietrza poniżej.

2. Pomalowanie budy z zewnątrz na czarny mat. Myślałem aby malować wszystko oprócz frontu, ale że mam czarny napęd więc front też będzie malowany.

3. Oswietlenie. Jak okno to warto aby się jakoś prezentowało. Wstawię jakąś katodę, być może podwójną.

4. W miare możliwości uporządkuję kable.

5. Można by wyciąć kratkę i wymienić wentylator pod zasilaczem na podświetlany.

 

Narazie to wszystko co mam w planach.

___________________________________________________________________________

 

Plany już są.

Dołączona grafika

 

W ruch poszła szlifierka. Pierwsze cięcia. Więcej mi się nie chciało :wink: Zresztą nie ma po co się śpieszyć.

Z grubsza wyciąłem okno, trzeba będzie poprawić, zaokrąglę rogi. Brzeszczotem dotnę wloty powietrza.

Może to wyglądać dla niektórych krzywo, ale tak mi pasowało, bo nie chcę oglądać zatoki 5.25.

 

Dołączona grafika

 

___________________________________________________________________________

 

W jakim kolorze katody byście wsadzili do tej budy? W grę wchodzi: Zielony, Niebieski i Czerwony. Jak widać większość w kompie jest zielona, nie wiem jak to będzie wyglądało.

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na koniec ;-) Tylko zrób coś z bebechami żeby nie wyglądały tak marnie.

Co miałeś na myśli? Nie mam doświdczenia w moddingu więc nie mam zbyt oryginalnych pomysłów. Można by coś z zasilaczem zrobić, np. Wyciąć bok, wstawić siatkę lub plexi + kolorowy wentyl ale P*PA bo jest zaplombowany i na gwarancji, pozatym okno go nieuwzględni. Grafika? No już ma doklejone małe radiatorki, cooler na GPU ma na klej więc dodatkowa zabawa aby to zmienić... :(

Narazie trzymam się planu. Bo jak za dużo sobie nawale do roboty to nie dam rady :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na koniec ;-) Tylko zrób coś z bebechami żeby nie wyglądały tak marnie.

 

Co miałeś na myśli?

Posprzątaj ;]

Oploty jakieś, wywal co niepotrzebne, dodaj więcej przestzreni, żeby komp miał chłodniej, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postępy prac:

 

- Otwór okna i otwory wlotów powietrza wycięte i gotowe. Te od wlotów mogły lepiej wyjść, ale będzie to niezauważalne.

- Plexa na okno wstępnie docięta. Wstępnie bo muszę pomyśleć jak ją pogodzę z "siatką", bedą na siebie nachodzić...

Plexa niestety nie jest ona pierwszej młodości, trochę matowa, lekkie ryski. Leżało kiedyś na czyimś biurku jako podkładka. Dostałem kiedyś za free więc nie można wybrzydzać, a kawał taki że

mógłbym z tego i 10 okien zrobić ;)

- Obudowa "rozbebeszona". Wymontowany front.

-Wycięta tylna kratka na wentylator. Nad przednią pracuję (wiertarka odmówiła posłuszeństwa :(, ale mam jeszcze gumówkę :twisted: )

- Zamówione graty (katoda, wentyl, radiator na chipset, termoklej)

- Mam zamiar jeszcze dziś pomalować cześć: front, prawa "burta" i jak się uda to i lewa. (Brak na niej jeszcze otworów do montażu okna).

 

Fotek brak bo szkoda czasu. Nie chce mi się w to bawić. Wrzucę jak zrobię większą cześć.

 

EDIT: Fotki z postępu prac

Pomalowany front

Dołączona grafika

 

Połozony podkład na top i obie burty. Jak dobrze wyschło to dziś przeszlifuję.

Dołączona grafika

 

Powycinane "kratki" na wentylatory

Dołączona grafika

 

PCet, a właściwie jego namiastka teraz sobie leży tak i czeka na "nową" bude :)

Dołączona grafika

 

Z góry sorry za brak obróbki zdjęć.

___________________________________________________________________________

 

EDIT

 

Buda pomalowana i złożona. Schnie jeszcze tylko lewy bok. Zostało jeszcze wkleić plexe i siatkę. Katoda już w drodze.

Dołączona grafika

 

Teraz przynajmniej kolorem pasuje do nagrywarki :lol:

___________________________________________________________________________

 

Można powiedzieć że buda prawie gotowa...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

...prawie bo nie ma na razie katod, niestety katody doszły do mnie zj****e, popękana w środku w drobny mak :evil:

 

Dołączona grafika

Na chipset poszedł niebieski Zalman, na mostek południowy to co było na północnym a na Radka9100 tylko pasywny radiator.

 

W końcu dostałem sprawną katodę. Obecnie tak to wygląda. Leżą luzem bo nie miałem pomysłu jak je zamontować.

Dołączona grafika

Edytowane przez ::snoopy::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...