Skocz do zawartości
djdrake

Bardzo Dziwny Problem Po Zmianie Procesora.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zaznaczyć na początku, że nie traktuje się tak do końca, jako noob odnośnie overclockingu, rzadko ubiegam się o pomoc, ale ten problem naprawdę, jak żaden inny, bardzo mnie przerasta. Mój sprzęt to: Gigabyte P35-ds3r, 4x1 OCZ REAPER 1066 MHz, i od teraz DUAL CORE E5200 z Malezji (sztuka robi 4 GHz na znośnym napięciu, więc poniekąd na początku uznawałem to jako sukces lecz...) no właśnie. Wkładam nowy procesor, wszystko ładnie świetnie, dobrze go wykryło, zabieram się za OC, i? No właśnie, mnożnik 12,5, więc ładuje FSB o 50 w góre, pamięci tak jak dawniej na 1066... efekt: double boot, powrót do def. ustawień. No dobrze, ustawiam pamięci na 800 - double boot, powrót do def. myślę, co do cholery, ustawiam pamięci na 667 - komputer rusza. Po zmianie procesora, pamięci w ogóle praktycznie nie chcą drgnąć z def. ustawień, na def. ustawieniach chodzą stabilnie jak skała, ale ich overclocking jest wręcz niemożliwy, zmieniłem bios na F13, który obsługuje E5200 - czy ma ktoś, do matki boskiej jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiena z poprzedniego proca kasuj zworka lub wyjęciem baterii. Uruchom kompa na deflautowych ustawieniach załaduj Windę uruchom ponownie. Powinno pomóc. jeśli nie pomoże to oznacza przynajmniej dla mnie że pamięci się z płytą "nie lubią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, przełączyłem pamięci na CL4 i jest możliwość kręcenia ich nawet do 1066 na CL4 przy napięciu 2.3 V - hardcore, jak dla mnie. Na CL5 po prostu nie chce wstawać, a zawsze na tej płycie wstawało. :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...