Skocz do zawartości
ziolo14

Asrock K8nf6p, Dziwna Reakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Podczas formatu na kompie :

 

asrock k8nf6p, sempron, 512MB ddr1 ram elixir, ibox 350W, 120GB sata II,

 

wywałało komunikaty z błędami pamięci ram : " IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL " oraz " PFN_LIST_CORRUPT "

 

Więc podmieniłem pamięć ram na HP 256MB i rozpoczęłem formatowanie wszystko było ok, dopóki komp sie wyłączył i monitor nie reagował a wentylatory się kręciły...

 

Zresetowałem bios, złożyłem kompa na "pajączka" (bez obudowy). - nie pomogło.

Wyjąłem ram - mobo piszczało. Wyjąłem karte graficzną mobo nie reagowało. Karte graficzna sprawdziłem na innym kompie działa bez problemu, do starego kompa podłączyłem Modecoma MC 400W również nie pomogło.

Płyta główna posiada zintegrowaną karte graficzną więc podłączyłem pod nią monitor - brak reakcji na monitorze świeci się żółta kontrolka jak wcześniej...

 

Co może być przyczyną? Uwalone mobo ? Dodam, że rok temu było zmieniane na tego Asrock'a.

 

Może zasilacz wykończył mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wyczyść wszystko dokładnie z kurzu i zresetuj ustawienia bios korzystając ze zworki. Kabel zasilania musi być w tym czasie odłączony.

2. Podepnij jeszcze raz na pająka zostawiając tylko swoją płytę i procesor. Jeśli po tych zabiegach nie ruszy, to płyta lub procesor nie żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...