Skocz do zawartości
macialek

Matura

Czy zdales mature?  

  1. 1. Czy zdales mature?

    • Tak
      32
    • Nie
      4
    • A co to?
      6
    • Kurna co?
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Ech rok temu miałem :D . Najwiekszy stres to był przy losowaniu miejsca na polaku :) bo biednie było z moja wiedzą. Najepsze było to że mimo dobrego miejsca nie sciągałem bo mielismy powalone tematy ;)

 

No ja też dodam od siebie, że matura to małe piwo w porównaniu z sesją (mam dopireo jedna za sobą, ale za to jaką :!: ). Myśłem że jak maturkę zdałem to nie jestem taki głab ;) ,ale na Politechnice Gdańskiej szybko mi uswiadomili jak bardzo się mylę :)

Ale się nie dałem i brnę dalej :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało takie hasło:

 

Nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera :wink: :lol:

 

co prawda teraz to już nie te czasy :P niemniej jednak maturzyści nie przejmujcie się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mój starszy brat właśnie zdawał maturę ... z polaka poszło mu podobno dobrze ,a z matmy coś tam zrobił źle :twisted:

Ja dopiero będe mieć maturę za 2 lata i to po nowemu V_V

 

Ps. Ja mam 17 lat ,a raczej 9 tego miesiąca skończe tyle ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzenie o sesji :]. Od najmlodszych lat kazdy mowi oooo to co teraz psizesz to nic ..zobaczyszj ak bedziesz starszy.strata tata :] , o dziwo tez mam kumpli na studiach i wiem jak wygladaja sesje. A matura badz co badz. Dwa dni z rzedu, pisalem po 5 godzin w jednym i 5 godzin w drugim dniu . Jest to pierwszy tak powazny egzamin w moim zyciu. Stres + zmeczenie + intensywna myslowka :] bite 5 godzin doprowadza sie to totalnego wykonczenia i psychicznego i fizycznego, do tego pare egzaminow ustnych, ktore faktyzcnie sa tataj znacznie mniej groźne niz pisemne. Wiec tak czy siak...matura to nie maly orzech do zgryzienia :) prosze studentow o nei wywyzszanie sie :] dziekuje :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszysko da sie zrobic.

 

ludzie sie boja matury, sesji, egzamu na prawko, rozmowy kwalifikacyjnej itd.

 

a tak naprawde to kazdy da rade, znam takich glebow

co pozdawali lepiej niz dobrze wyuczeni.....

troche to niesprawiedliwe ale prawdziwe.

nie ma co srac ogniem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem wczoraj polak i poszedł mi bardzo ŹLE !.Naprawde.......Wk.U.rwi.emłem się bo pierwszy temat był łatwy ale cytat mnie kompletnie zmylił:

Temat 1.

 

"Kiedy zło tryumfuje dobro się utaja, gdy dobro się objawia zło czeka w ukryciu" - Wisława Szymborska. Omów wybrane literackie obrazy walki dobra ze złem, jednocześnie czyniąc odniesienia do sytuacji człowieka we współczesnym świecie.

 

Temat nietrudny i dałęm [gluteus maximus] ze go nie pisałem...

Pisałem na ten:

 

Patriotyzm - kosmopolityzm - obywatelstwo. Omów znaczenia, jakie nadawała tym pojęciom literatura i oceń ich aktualność u progu XXI wieku.

 

Sporo trudniejszy tak mi sie wydaje i namoczyłem.Myślę że dostane mierną........

 

Dzisiaj miałem matme i siedziałem na drógiej łąwce :lol: .ale czwórka będzie chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem matme i siedziałem na drógiej łąwce :lol: .ale czwórka będzie chyba :)

Czy matma jest teraz obowiązkowa?

 

Mam nadzieję że jednak z polskiego nie bedzeisz miał tak zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam ja uważam, że i matura, i sesja, i cała reszta to może być pryszcz - najważniejsze jest wyluzowanie się i ZERO nerwów. Ja na maturze z polskiego najpierw zjadłem i wypiłem co dali :lol: a potem zacząłem dopiero pisać. Napisałem ledwo 4,5 strony i wyszedłem PIERWSZY. Heh i co? I 4 :lol: A polonistka nie chciała mnie miesiąc wcześniej dopuścić do matury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem matme i siedziałem na drógiej łąwce :lol: .ale czwórka będzie chyba :)

Czy matma jest teraz obowiązkowa?

 

Mam nadzieję że jednak z polskiego nie bedzeisz miał tak zle.

Nie matma to był przedmiot do wyboru.NO z polakiem to zobaczymy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(malopolska)

tematy z polskiego byly dosc proste, zobaczymy jak to ocenią.... wyszedłem po 3,5h bo nie miałem już nic do jedzenia :D

z matmy gdybym nie zawalił jednego szczegółu to miałbym 6 a tak to pewnie będzie 5.... wqrzony jestem trochę, ale 5 to przecież spox ocena

boję się tylko polskiego ustnie bo jeszcze nic nie umiem :) reszta jakoś przejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wam sie takie tematy podobają :lol: :lol:

 

1. Andrzej Lepper - romantyk czy pozytywista? Uzasadnij swój wybór z wykorzystaniem "Chłopów" Reymonta.

 

2. "Wszystkie dzieci nasze są" - Majka Jeżowska. Twój pogląd na sprawy antykoncepcji i demograficznej recesji jaka następuje w naszym kraju.

 

3. "Mydło lubi zabawę..." Twoje przemyślenia na temat homoseksualizmu w literaturze polskiej i światowej.

 

4. Zinterpretuj wiersz Jerzego Ushatego - "Kwiaty kurna dla ciebie mom"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...