Skocz do zawartości
Wosiu

Krecenie Ga-ma770t-ud3p + Phenom 810

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem jakis czas temu:

ga-ma770t-ud3p

phenoma 2 810

pamieci 2 x 2 gb patriot ddr3

 

Interesuje mnie jaka jest max temp dla tego procka. Ile mogę dać max napięcia na procka, pamięci i nb.

Jeśli ktoś kreci tego procka i posiada chłodzenie arctic extreme byłbym wdzięczny za informacje. Pozdrawiam

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż ja go podkreciłem. Interesuja mnie tylko wyżej wymienione sprawy. Jak narazie po 3dmarku 2006 mialem 61 stopni max na nim przy 3,5ghz i napięciu 1,5. Mam jeszcze jeden problem system uruchamia mi sie co drugi raz, za 1 razem jest freeze na starcie gdy jest logo windowsa i powinien pasek sie poruszać. Po restarcie rusza normalnie.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sam sobie odpowiedziałeś - nawiew. Najprostszy i najlepszy sposób.

 

Nie zaszkodziłaby wymiana pasty bo to "coś" co daje Gigabyte nie jest warte 5 groszy. Po zmianie pasty pewnie nawet nawiew nie będzie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostki sa bardzo gorące nie można ich przytrzymać.

Nie zaszkodziłaby wymiana pasty bo to "coś" co daje Gigabyte nie jest warte 5 groszy. Po zmianie pasty pewnie nawet nawiew nie będzie potrzebny.

Skoro mostek jest gorący to oznacza to, że ten glut dobrze przewodzi ciepło. Jeżeli zmiana go na pastę ma sprawić, że nawiew nie będzie potrzebny (czytaj. radiator będzie chłodny) to będzie znaczyć, że pasta nie przewodzi ciepła i w tym momencie mostek sam się ugotuje pod radiatorem.

 

Jeżeli jest gorący to znaczy, że tak ma być. Na p31 też ciężko trzymać radiator i jakoś nikt z tego powodu problemów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnalazłem pastę arctric silver 5 i przesmarowałem mostki + dodatkowo CPU ponownie. I problem minął. Jakie temperatury ma ten procek na zegarze 3,5Ghz ++ ? Czym testować stabilność bo orthos obciąża mi jedynie 2 rdzenie z tego co widzę.

 

EditŁ

 

Problem nadal istnieje - system odpala się co drugi raz. Zauważyłem ze kiedy system przy starcie łapie freeze wyłącza sie podświetlanie pod moim keyboardem tak wiec przestają działać usb? W czym problem?

 

Z tego co kojarze problem pojawił się po założeniu tego arctica, na boxie nic takiego się nie działo.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość oskar777

Mój zestaw z podpisu podkręcił się do 3537mhz na napięciu 1.45V, na NB nie zmieniałem napięcia. Temperatury w stressie to około 60C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi.

 

Pozostaje problem uruchamiania się systemu co 2 raz ...

 

Edit:

 

Odłaczyłem drukarke i problem zniknął.

 

 

oskar777 z inowrocławia całe 20 km ode mnie ... ;)

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...