Skocz do zawartości
CavV6

Problem Z Drukarką I Podłączeniem Jej Jako Sieciową - Konica Minolta 2430dl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc z ustawieniem i poprawną konfiguracją drukarki jak w temacie jako drukarki sieciowej. Oczywiście nie chodzi o udostępnienie tyle o ile, jako o bezpośrednie podłączenie jej do routera WiFi (Netgear) korzystając z wbudowanej w nią karty sieciowej. Co ustawić w drukarce, co w kompach?

 

Dzięki :) Gdyby było to potrzebne, konfiguracje komputerów w sieci to

1) desktop Windows 7 / IE

2) laptop Windows Vista / Firefox

3) laptop Windows XP / IE

4) desktop Windows XP / IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dodajesz drukarkę do sieci WiFi (patrz manual, z doswiadczenia wiem, że są 2 metody: jak ma dodatkowo zwykły interfejs to wpinasz ją do routera z odpalonym dhcp, zasysa ip i nastepnie konfigurujesz ja do WiFi z poziomu panelu www; lub podpinasz usb do kompa i do konfiguracji WiFi wykorzystujesz soft producenta)

2. Następnie na każdym komputerze dodajesz drukarkę lokalną po jej ip

 

EDIT

 

Ehh chyba zle zrozumialem, drukarka jest po kablu tak?

A tak btw to ty jej jeszcze nie uruchomileś :D - http://forum.purepc.pl/Sprzet-Sieciowy-and...To-t297693.html

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dodajesz drukarkę do sieci WiFi (patrz manual, z doswiadczenia wiem, że są 2 metody: jak ma dodatkowo zwykły interfejs to wpinasz ją do routera z odpalonym dhcp, zasysa ip i nastepnie konfigurujesz ja do WiFi z poziomu panelu www; lub podpinasz usb do kompa i do konfiguracji WiFi wykorzystujesz soft producenta)

2. Następnie na każdym komputerze dodajesz drukarkę lokalną po jej ip

Dzieki. Router jest routerem WiFi, jednak drukarka nie, podłączona kablem. Zaraz spróbuję proponowanego rozwiązania.

 

Niestety nie działa.

 

Po wybraniu DHCP drukarka myśli, myśli... (PLEASE WAIT) po czym niby ustawia na ON ale dalej lampka na routerze nie miga.

 

Tak wygląda po krótce mapa menu NETWORKING w drukarce:

 

DHCP: on / off

BOOTP: on / off

 

IP ADDRESS

xxx.xxx.xxx.xxx

 

SUBNET MASK

xxx.xxx.xxx.xxx

 

Gateway

xxx.xxx.xxx.xxx

 

MAC ADDRESS

00206Bxxxxxxx

 

HTTP

on / off

 

SNMP:

on / off

 

FORCED MODES

auto / auto / on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...