Skocz do zawartości
PanTajemniczy

Bad Subpixel W Samsungu 2233rz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Widziałem wcześniej podobny temat (zresztą było ich pewnie więcej), ale wypowiadali się tam użytkownicy monitorów Iiyama i LG, które jak wiadomo mają 30-dniową gwarancję na dead/subpixele.

 

Na samym początku chciałbym spytać o przyczyny pojawiania się subpixeli. Wiem, że zwykle jest to loteria (najczęściej na początku użytkowania się pojawiają), jednak jestem ciekawy, czy można jakoś sprowokować ich wystąpienie... Strasznie męczy mnie to, że zielony subpixel zaświecił się chwilę po tym jak skończyłem czyścić monitor :((( Oczywiście nie naciskałem mocno na matryce, przejeżdżałem tylko lekko szmatką... Czy to, że monitor był "tylko" wyłączony (a nie odłączony od sieci) mogło mieć na to jakiś wpływ? (Wydaje mi się, że jeszcze przetarłem lekko raz jak był włączony, ale to naprawdę nic nie naciskałem...)

 

Druga kwestia, to co z tym fanem zrobić. Wymienić monitora u producenta nie mogę (musiałoby więcej wyskoczyć). W ciągu 10 dni przysługuje zwrot do sklepu, ale z monitora zdjęta jest folia (zresztą inaczej nie da się stopki zamontować...) i nie wiem czy to zostanie zaakceptowane (a ew. płacenie za kuriera w dwie strony to trochę kasy), napisałem już maila, ale nie wiem kiedy odpiszą (zresztą mam naprawdę wątpliwości czy by przyjęli bez folii... choć z drugiej stronie żadnych rys itp. nie ma).

 

No i ostatnia rzecz - jeśli zostanę z tym monitorem, to coś spróbuję z nim zrobić. Wiem, że jest kilka programów, które mogą w tym pomóc (w co nie chciało mi się wcześniej wierzyć). Odpaliłem na kilkanaście minut i na razie nic nie pomogło, ale zostawie na noc UDPixel i może coś zdziała. Jeśli nie, to spróbuję "rozmasować" (nie wiedziałem jakiego słowa użyć) ten obszar przez ściereczkę. Powinienem to robić przy włączonym monitorze? (problemów ze zlokalizowaniem przy wyłączonym i tak nie będę miał).

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

 

AKTUALIZACJA:

Postanowiłem zaryzykować i przetrzeć ten obszar szmatką (nie naciskając zbyt mocno) i nagle... wszystko powróciło do normy ;-)

 

Teraz tylko kwestia czy zostawić tak jak jest (za jakiś czas pewnie problem powróci), czy jednak spróbować zwrotu (nie jestem do tego przekonany, bo jednak monitor jest fajny, a jak kupię nowy to może byc jakiś inny defekt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze wwalam sie w twoj temat ... ale jestem zainteresowany kupnem tego owego monitora ... gram dosc duzo w gry fpp czy seryjnie mozna miec na 2233rz 120fps ? i w jakim sklepie zakupiles owy monitorek dzieki za szybka odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ze wwalam sie w twoj temat ... ale jestem zainteresowany kupnem tego owego monitora ... gram dosc duzo w gry fpp czy seryjnie mozna miec na 2233rz 120fps ? i w jakim sklepie zakupiles owy monitorek dzieki za szybka odp.

Na ilość klatek wpływa konfiguracja komputera, a nie monitor.

A co do tematu myślę że jakaś taśma nie łączy, pójdź do serwisu niech sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor LCD odświeża (zmienia zawartość ekranu) 60 razy na sekundę, jeżeli komputer potrafi wygenerować np 120 klatek obrazu na sekundę (czyli 120FPS) przy puszczeniu tego na zwykłym LCD nastąpi obcięcie i wyświetlona zostanie co druga klatka

 

włączanie wyłączanie synchronizacji nie ma znaczenia

 

 

większe odświeżanie=większa płynność obrazu=większa ostrość obrazu

http://www.youtube.com/watch?v=mHsSNdA-ejs#t=0m25s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...