Skocz do zawartości
oczopek

Pendrive "mówi" Ze Nie Ma Miejsca Mimo Ze Jest Pusty

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ostatnio chciałem wgrać plik który miał około 6gb na pendriva 8gb(samsung, flash memory), ale on mi nie pozwalał. komunikował ze nie ma juz na nim miejsca. formatowałem nic nie dawało rady... lecz gdy zapełniałem go stopniowo filmami to pozwalał w siebie wrzucić około 7,2 gb.

w czym moze być problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub:

1. Podłączamy pendrive

2. Wchodzimy do Mój komputer i otwieramy okienko właściwości pendrive'a

3. Przechodzimy do zakładki Sprzęt

4. Wybieramy naszego pendrive'a z listy i klikamy Właściwości

5. W zakładce Zasady zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności

6. Teraz już przy formatowaniu pendrive'a możliwa będzie opcja wyboru NTFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego zmierzasz..

Generalnie chodzi o to, że aby aktualizować bios używa (a raczej używało) się dysku startowego z Windows 98 (XP w pierwszej wersji chyba też potrafił takie cudo utworzyć), gdzie jest 4-5 plików startowych z Win9X i pod tym wynalazkiem (zwanym potocznie DOS*) FAT/FAT32 działa bez problemu. Dzięki temu można flashować bios przy pomocy AWDFLASH czy AMIcośtam. W przypadku NTFS tak łatwo nam nie pójdzie.

 

* -zwanym potocznie, ale z prawdziwym Dosem to wiele wspólnego już dawno nie miało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Są 2 sensowne powody formatowania Flasha jako NTFS: obsługa dużych plików i pojemności. Jeśli tylko można to najlepiej stosować FAT32/16 (exFAT to zjawisko raczej mało rozpowszechnione i słabo "przenośne"). NTFS jest wolniejszy głównie z powodu zapisywania nadmiarowych informacji (im mniejsze pliki tym gorzej), znacznie gorzej wypada pod kątem ochrony życia Flasha, jest podatny na różnego rodzaju uszkodzenia związane z prawami dostępu (f.e na skutek działalności wirusów), trudniej jest odzyskać dane.

 

ps. a poza flashem - ntfs nie ma w zasadzie wad - ale też nie ma zalet - większość istniejących systemów jest szybsza oferując jednocześnie te same możliwości odnośnie kontroli uprawnień, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to, że aby aktualizować bios używa (a raczej używało) się dysku startowego z Windows 98 (XP w pierwszej wersji chyba też potrafił takie cudo utworzyć), gdzie jest 4-5 plików startowych z Win9X i pod tym wynalazkiem (zwanym potocznie DOS*) FAT/FAT32 działa bez problemu. Dzięki temu można flashować bios przy pomocy AWDFLASH czy AMIcośtam. W przypadku NTFS tak łatwo nam nie pójdzie.

XP SP3 też taki dysk tworzy bez problemu :)

Ja tam do aktualizacji biosu nadal flopków używam ;)

 

sorry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej obstawialbym pad pena , wez go sformatuj porzadne :

 

albo pod linuxem w gparted

 

albo pod winda :

 

panel sterowania -->narz. administracyjne --> zarzadzanie komputerem --> magazyn --> zarzadzanie dyskami ... usun wszystko zaloz partycje podstawowa sformatuja ja pelnym formatem na ntfs , zapchaj do full danymi i sproboj je zrzucic gdzies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...