Skocz do zawartości
hausner

[worklog] Project:"classified By Hausner

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika


Po dluzszym czasie oczekiwanie czy to na kuriera czy sprawy osobiste,praca i sprawy rodzinne nareszcie mam troche wiecej wolnego czasu zeby cos poskladac.Czesci przychodza na bierzaca wiec bede wrzucal fotki.To nie jest moj pierwszy LC (zaczynalem z CPC pozniej URIEL, bloki matea cala ewolucja hehe.Jedynie na czym mi zalezalo to wydajne chlodzenie do max. podkrecenia cpu,grafy itd. Zachecony po przegladaniu galeri na XS,hardforum i innych doszlem do wniosku ze moge tez cos zlozyc ladnego i ciekawego dla oka.Brakuje jeszcze mi troche klockow ale latwiej zamienic niz znowu czekac kilka tygodni zeby znalezc czas na modding.Oczywiscie konstruktywna krytyka mile widziana!.

PS. To nie bedzie kolejny klon MurderModa

Nie bede tlumaczyl reszty kazdy wiec co i jak (temat skopiowany z XS,HWC,OCX itd..)
PC parts:

CPU: Intel core i920 "C0" (looking for nice "D0" batch)
MOBO: EVGA Classified
RAM: G.Skill PI Black 3x1gb ddr3 (waiting for G.SKILL Trident F3-16000CL9T-6GBTD)
VIDEO: BFG GeForce GTX 275 OC 896MB GDDR3
DVD: Pioneer DVR-216D 20x DVD Writer
HDD: 2x1TB HDD WD Black (waiting for 120GB SSD Vortex)
SOUND: ASUS Xonar DX 7.1 / Logitech Z5500 speakers
CASE: Silverstone Temjin TJ07B-W Black W/ Window
LCD: Samsung SyncMaster T260 25.5IN Widescreen
Keybord/Mouse: Logitech G15/ Razer DeathAdder+Qck+
Headphones: Steelsound 5Hv2
Webcam: Logitech Quickcam Pro 9000

---------------------------------------------------------------------------

LC parts:

CPU: Enzotech Luna (HEATKILLER® CPU Rev3.0 1366 LT - pending)
Mobo: EK-FB EVGA X58 Classified
Video: EK-FC275
1x Feser One X-360 TFC Xchanger Triple 120MM
1x Swiftech MCR320 Quiet Power Triple 120MM (looking for MCR220)
2x Swiftech MCP355
2x XSPC Laing DDC Top
2x EK Multioption Res 250 rev.2 (2nd-pending NCIX)
1x Primochill Primoflex Pro LRT UV Red 1/2IN ID 3/4IN OD Tubing (10 Feet)
1x Primochill Primoflex Pro LRT Black 1/2IN ID 3/4IN OD Tubing (10 Feet)

--------------------------------------------------------------------------

Fittings:

10x Bitspower G1/4 Straight Compression Fittings for 1/2IN ID 3/4IN OD Tubing (waiting NCIX)
2x Bitspower Shining Silver BP-45-R Fittings
2x Feser Rotary Compression Fitting G1/4 1/2in ID - 3/4in OD
2x Bitspower Shining Silver BP-WTP-C42 Male to Male G 1/4
1x Bitspower replacement BP-WTP-ODDC O-ring for Laing - black
1x Bitspower replacement BP-WTP-ODDC O-ring for Laing - red

---------------------------------------------------------------------------

Others:
1x Scythe Kaze Master Ace 5.25IN Bay 4 Fan Controller (waiting - NCIX)
1x Feser One Fluid UV Black NON-CONDUCTIVE Water Replacement
1x Feser One Feser View Red UV Reactive Dye Water Additive 50ML Bottle
5x Yate Loon D12SL-12 120MM RED/BLACK Fan 1350RPM 47CFM 28DB


Na pewno o czyms zapomnialem.Zdjecia z prac beda wrzucane w miare postepow :P :


Pare na szybko:
Pierwsza dostawa:
Dołączona grafika
Bloki:
Dołączona grafika
Pompki z topami:
Dołączona grafika
Silverstone Temjin 07:
Dołączona grafika
Przygotowania do malowania:
Dołączona grafika Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poległeś z tą płytą. :D na wodzie to raczej na pewno nie uświadczysz więcej niż 4.6 czy 4.7 no w porywach jak jesteś extreme to 4.8 :) za kasę wydaną na płytę wolałbym wybrać coś innego i mieć 3x2gb oraz mocniejszą karciochę. albo tandem z słabszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ta płytka jest tylko dla zboczonych overclockerów jak Racuch czy ryba. Nigdy bym takiej kasy nie wyłożył hehe ale tutaj niecierpliwie czekam na fotki ;)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ta płytka jest tylko dla zboczonych overclockerów jak Racuch. Nigdy bym takiej kasy nie wyłożył hehe ale tutaj niecierpliwie czekam na fotki ;)

Wnioskuje o dopisanie mnie do powyzszej listy :)

 

Ahhh, bylo trzeba topic rozpoczac z jakimis fotkami odrazu, a nie tak golo i nie wesolo tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poległeś z tą płytą. :D na wodzie to raczej na pewno nie uświadczysz więcej niż 4.6 czy 4.7 no w porywach jak jesteś extreme to 4.8 :) za kasę wydaną na płytę wolałbym wybrać coś innego i mieć 3x2gb oraz mocniejszą karciochę. albo tandem z słabszych.

hmm da sie wiecej podkrecic na x58 sli classified i to na powietrzu z coolerem The Prolima Tech Megahalems

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=589790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poległeś z tą płytą. :D na wodzie to raczej na pewno nie uświadczysz więcej niż 4.6 czy 4.7 no w porywach jak jesteś extreme to 4.8 :) za kasę wydaną na płytę wolałbym wybrać coś innego i mieć 3x2gb oraz mocniejszą karciochę. albo tandem z słabszych.

Mysle ze 99% ludzi by bylo zadowolonych z takich taktow na codzien. Ramy w przyszlym tygodniu beda takie jak w opisie czekam na paczke, grafa tylko jedna bo czekam na nowe rewizje NVIDI we wrzesniu.

 

Potwierdzam, ta płytka jest tylko dla zboczonych overclockerów jak Racuch. Nigdy bym takiej kasy nie wyłożył hehe ale tutaj niecierpliwie czekam na fotki ;)

Kwestia gustu.Blok na ta mobo powstawal przy udziale wielu ludzi i Eddy zaczerpnal z mojej podpowiedzi i dorobil plexi czerwona a takze umiescil nazwy Classified i X58,EK tak jak mu zasugerowalem i wtedy ten blok stal sie dla mnie idealem, mowiac prosciej kupilem Classified ze wzgledu na ten blok oraz to ze na Foxcona nie ma podobnego full covera a mobo kupilem w bardzo promocyjnej cenie.

 

Hehe faktycznie plyta wypas (choc ja wybralbym Foxconna Bloodrage) a tylko 3 Gb RAM i GTx275 ;) - ale czekamy na foty bo zapowiada sie ciekawie.

Jak wyzej 6gb ramu juz w drodze. Nie gram za duzo teraz jeden GTX275 w zupelnosci wystarczy jesli cos sie zmieni to dorzuce drugi GTX albo poczekam do premiery nowej rewizji kart Nvidia.Poza tym musialem zoszczedzic troszke bo zmienilem samochod :wink:

 

Wnioskuje o dopisanie mnie do powyzszej listy :)

 

Ahhh, bylo trzeba topic rozpoczac z jakimis fotkami odrazu, a nie tak golo i nie wesolo tutaj.

Fotki bede wrzucal w miare postepow,teraz niewiele tego, jutro malowanie srodka budy, mobo,grafa przyszly wczoraj....

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze 99% ludzi by bylo zadowolonych z takich taktow na codzien. Ramy w przyszlym tygodniu beda takie jak w opisie czekam na paczke, grafa tylko jedna bo czekam na nowe rewizje NVIDI we wrzesniu.

problem w tym że ludzie walą równo na 4.6 nawet na płytach dwa razy tańszych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreście słuszne :smile: rozmiary złączek i węży (bardzo jestem ciekaw Twojej opini o tych wężach).

Mialem wczesniej niebieski kolor ale 3/8in i bardzo ladnie sie zgina i kolor tez nie gorszy.Te sa wieksze zobaczymy jak to sie uklada.

2 loop :)

będzie się działo

Do drugiego obiegu brakuje mi drugiego reza EK trzeba bedzie prowizorke tymczasowo zrobic z rezem od Swiftecha :lol:

 

Dzisiaj tylko malowanie obudowy, zalozylem blok na mobo wiecej czasu dzisiaj nie bylo :/

 

Podklad pierwsza warstwa

Dołączona grafika

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam malujesz? Nie lepiej było zanieść gdzieś do malowania proszkowego? Nie twierdzę, że efekt bedzie zły, ale na pewno mniej trwały :)

 

 

Wreście słuszne :smile: rozmiary złączek i węży (bardzo jestem ciekaw Twojej opini o tych wężach).

wreszcie Przyjacielu, wreszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fakt ze ostatnio sporo ich jest... jakas moda, i jak wszystkie, napewno przejdzie :P (nie mowie ze mi sie nie podoba!) piekna buda, ale moim zdaniem trzeba troche ja zmodowac, bo "seryjna" jest za bardzo... klasyczna? ;)

Edytowane przez D0BR0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam malujesz? Nie lepiej było zanieść gdzieś do malowania proszkowego? Nie twierdzę, że efekt bedzie zły, ale na pewno mniej trwały :)

 

wreszcie Przyjacielu, wreszcie

Powiedzmy ze ktos mnie mocna wkurzyl z cena malowania i postanowilem sam to powoli zrobic, zreszta planuje zmienic srodkowa podloge pozniej wiec zawsze mozna poprawic jakby cos nie wyszlo.

 

Wszystko pięknie ładnie :wink: szkoda tylko, że kolejny tjo7 B-)

Czekalem bardzo dlugo na okazyjna cene zeby kupic ta obudowe,powiedzmy ze cena sklepowa byla/jest zaporowa nie liczac ze juz jej nie produkuja.

 

no to fakt ze ostatnio sporo ich jest... jakas moda, i jak wszystkie, napewno przejdzie :P (nie mowie ze mi sie nie podoba!) piekna buda, ale moim zdaniem trzeba troche ja zmodowac, bo "seryjna" jest za bardzo... klasyczna? ;)

Odpowiem tak, mialem juz zamowiona twoja bude LianLi i wystarczylo przeslac kase ale anulowalem bo kolega zaoferowal swoja 2 tygodniowo bude (TJ07) w bardzo atrakcyjnej cenie i nie moglem takiej okazji przepuscic.I tak ty i Seba macie jedyne w swoim rodzaju LC w PL hehe a ja zostane przy sprawdzonym klasyku (TJ07) ktory do mojego projektu wedlug mnie najlepiej sie nadaje.

 

Po co modować coś co spełnia wszelkie wymagania na 2 loopy ?

Bardzo dobrze powiedzane :wink:

 

 

Mala aktualizacja:

 

Podziekowania dla Gary@Sidewinder.com - za szybka przesylke takze dla Eddy@EK Waterblocks za wysluchanie naszych pomyslow i uwag i stworzenie bloku tak jak sobie go wyobrazalem i dodaniu czerwonej plexi oraz napisow Classified ,EK i X58 w okreslonych miejscach tak jak zaproponowalem na rysunku prototypu. Wlasnie dlatego kupilem ta plyte glowna ze wzgledu na ten blok. Wedlug mojej opini Ek-classified jest ladniejszy i sporo tanszy od tego z BP. :rolleyes:

 

 

Od marzen do rzeczywistosci ! :razz:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok prezentuje sie bardzo ladnie na tej plycie widac kawal dobrej roboty ... :grin:

czekam na dalsze prace nad projektem

O to sie nie martw jak wszystkie paczki przyjda na czas bedzie z gorki :lol2:

 

 

masakryczne bloczysko :D

Mobo sporo przytylo na wadze :lol:

 

 

 

Kolej na zamontowanie nastepnego bloku z Ek-275(niklowany+top acetal) tym razem na grafie.

 

BFG GTX275 OC

Dołączona grafika

 

Z farbrycznym chlodzeniem

Dołączona grafika

 

w porownaniu z blokiem wodnym EK

Dołączona grafika

 

spod

Dołączona grafika

 

zainstalowany jeszcze bez zlaczek

Dołączona grafika

Edytowane przez hausner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...