Skocz do zawartości
Wosiu

Karta Muzyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupic karte muzyczna do gier, muzyki , filmów mowiąc prosto do wszystkiego. Posiadam głośniczki Genius SP-HF2000X. Czy jest sens kupować karte do nich czy lepiej siedzieć dalej na zintegrowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuje absolutnie żadnej różnicy.

Nie wprowadzaj go w błąd. Jakiś czas temu miałem pierdziawki logitecha x-230, do tego kartę muzyczną zintegrowaną Realteka Alc 888. Po kupnie Xtreme Music do tych pierdziawek odczułem znaczącą różnicę w jakości dżwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że odczułeś różnicę (do tego znaczną :) ). Gdyby ktoś puścił Ci muzę z kompa posiadającego super hiper Xtreme Music, powiedziałbyś, ze jakość dźwięku jest olśniewająca nie wiedząc, że w rzeczywistości pod blachą siedzi zintegrowany Realtek ALC665.

Jedynym faktem przemawiającym za Asusem jest obsługa Dolby Proligic IIx (z tego co pamiętam ten model Xonara go obsługuje) i na tym bym się skoncentrował, a nie na subtelnych różnicach w brzmieniu, których i tak nikt nie usłyszy.

Edytowane przez slawex1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnice zauważysz niestety bez większych problemów nawet na pierdziawkach wystarczy skupić się na dole pasma i mieć jako taki słuch szczególnie tyczy się to pierdziaw creative'a np t3100/t6100 gdzie sub zachowuje się tragicznie nawet pod kontrolą nie najgorszej Alc888 sprawdzone na własnej skórze choc ta jakość jest już do zaakceptowania.

Może do 2000x aż tak bardzo mu się nie przyda bo one nie są zestawem 2.1 ale jednak poprawi mu to ogólnie dźwięk.

Co do cudownych kart dzwiekowych sam zastanawiam się czy nie sprzedać swojej super uber fatality pro bo w zasadzie jest mi zbędna jesli chodzi o muzyke gdyż ALC888 ma optyka jak i coaxa ale nie ukrywam, że w grach Creashit jest nie do dogonienia a ich Cmss3d stereo Xpand błyszczy w parze z sensownym amplitunerem do tej pory nie mogę się zdecydować co jest lepsze do upmixu czy Cmss czy neo:6 a oba naprawdę poniewierają DPLII

Co do DPLIIx jest ok ale ogólnie X-fi podpięte pod multi-in + cmss3d radzi sobie lepiej i czy to w muzyce czy w filmach ale sam preferuje 5.1 bo 7.1 to fajny bajer ale trzeba mieć już konkretnych rozmiarów pokój na sensowne rozstawienie

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, że odczułeś różnicę (do tego znaczną :) ). Gdyby ktoś puścił Ci muzę z kompa posiadającego super hiper Xtreme Music, powiedziałbyś, ze jakość dźwięku jest olśniewająca nie wiedząc, że w rzeczywistości pod blachą siedzi zintegrowany Realtek ALC665.

Jedynym faktem przemawiającym za Asusem jest obsługa Dolby Proligic IIx (z tego co pamiętam ten model Xonara go obsługuje) i na tym bym się skoncentrował, a nie na subtelnych różnicach w brzmieniu, których i tak nikt nie usłyszy.

Heh...widzisz amatorem w sprawach szeroko pojętego dżwięku nie jestem. Przerabiałem już parę kart dźwiękowych i parę pierdziawek komputerowych jak też kolumn i wiem co piszę. A każdy Realtek zaoferuje Ci jakość dżwięku na poziomie Audigy SE, na pewno nie na poziomie Xtreme Music, który jakąś rewelacyjną kartą nie jest, ale na pewno oferuje lepszą jakość dźwięku od każdej karty zintegrowanej. I tu nie chodzi o efekt placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...