Skocz do zawartości
tom11

Problemy Z Instalacją Windowsa Na Nowej Mobo+cpu+ram

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

W czwartek kupiłem nową płlytę główną, procesor, pamięć RAM i zasilacz.

W innym temacie pisałem co to za sprzęt, dla waszej pewności dam link: http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Kupno-Pod...ch-t304438.html

Wczoraj zacząłem składać maszynę. Gdy wszystko było złożone, to uruchomiłem komputer, i pokazała się strona POST i pisało tam też tak: CMOS Checksum Failure error

co to znaczy ???

Mówię sobię dobra to nic takiego, i idę dalej. Wchodzę do BIOS-u i ustawiam 1botowanie z cd-romu (nie lubię BIOS-ów, PHOENIX AWARD) Potem włączam instalator windowsa i usuwam partycję systemową, potem w tym samym obszarze robię nową NTFS (WOLNE FORMATOWANIE) i potem zaczyna kopiować pliki. Wszystko sięprzekopiowało i zresetował się komp. Gdy doszło już do graficznej instalacji, i nagle robi się jasno niebieski ekran, i NIC !!!!!!!!!!!!Nic się nie da zrobić. Potem wyjąłem jedną kość RAM, i NIC, potem podłączyłem stary dysk na ATA i NIC!, Potem podłączyłem starą nagrywarkę na ATA i Nic. Reset BIOSU przez wyjęcie baterii też nie działa

Poważny problem

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. BIOS nie resetuje się przez wyjęcie baterii - od kilku jeśli nie kilkunastu lat każda szanująca się płyta posiada zworkę do tego celu. Działa przy całkowicie odłączonym zasilaniu.

2. Komunikat oznacza, że bios nie jest ustawiony. To normalne na nowej płycie.

3. Skonfiguruj poprawnie bios zanim zaczniesz instalować system. Jeśli się na tym nie znasz lub nie znasz angielskiego, to skorzystaj z pomocy Google lub znajomego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafa jest zintegrowa a zasilacz nowy powertec 420 W

No i masz winowajcę. Przecież pisałem, że ten zasilacz to złom. Ciesz się, że tylko instalator się zawiesza, a komp nie poszedł z dymem.

 

Coś mi się wydaje, że najpierw kupiłeś te graty a potem się pytałeś czy są ok, bo wziąłeś to co sam zaproponowałeś nie zwracając uwagi na nasze rady.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyznaje zasilacz to schit ale nie kupiłem tego przed pytaniem was, tylko już go nie zmieniałem.

NeoMagNet a jaką masz pewność że to zasilacz ?

Na marginesie, czy taki jest dobry:http://www.proline.pl/sklep.php?p=AMX+WARRIOR+450W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ten lepszy:

http://www.esc.pl/shopping_cart.php?sort=1a&page=3

a tylko 6 zł droższy.

 

100% pewności nie mam, ale to najbardziej prawdopodobne. Zresztą i tak lepiej zmienić ten zasilacz dla własnego spokoju. Ja bym po nocach nie spał wiedząc że mam bombę w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz bardziej się przekonuje do hipotezy że jest zły zasilacz.

teraz dla sprawdzenia chciałem jeszcze raz zainstalować windowsa i jak doszlo do graficznej instalacji przez kilka sek było normalnie, ale potem ekran zrobił się czarny (Nie że się wyłączył tylko taki podświetlony czarny :lol2: )Dziś też wywalił mnie z Biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie użyje cpu-z skoro nawet windowsa nie może zainstalować. Przy uruchamianiu płyty gdy jest POST gdzieś u góry powinna być podana wersja biosu. Możesz też spojrzeć na płytę na kość biosu, może jest tam podane jaka wersja jest wgrana.

 

Wątpę jednak żeby to była wina Biosu, le tego nie wykluczam. W każdym razie jesli to jednak zasilacz to nie próbowałbym flashować biosu na nim bo jak podczas tego padnie to mobo poleci na serwis.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Sam składałeś ten komputer? Nie wiesz jaką masz wersję biosu?

Zaraz po uruchomieniu komputera wciśnij klawisz Pause (na klawiaturze). Znajduje się on nad blokiem klawiszy edycji tekstu (insert, delete, home, end, page up, down), tuż obok takich znakomitości jak Print Screen (prt scr) oraz scroll lock. Gdy już wciśniesz ten klawisz (w odpowiednim momencie), to procedura staru komputera się zatrzyma. Spisz na kartkę wszystko co jest na ekranie (najlepiej zrób zdjęcie) i wstaw te informacje tutaj.

PS. Nie wiem w zasadzie po co ma to sprawdzać. Od razu ściągałbym ze strony producenta ostatni możliwy bios. Najwyżej wgra ten sam co ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...