Skocz do zawartości
Peef

Zestaw Komputerowy Za Ok. 3000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce złożyć komputer. Na części mam ok. 3000 zł (bez monitora).

 

Wybrałem podzespoły wypisane niżej :). Chciałbym poznać waszą opinię nt. zestawu, jest dobry, czy może coś w nim zmienić.

Założenia są takie, że przede wszystkim komputer ma być wydajny, na drugim miejscu ma radzić sobie z grami. Najlepiej, jakby taki zestaw wystarczył na parę lat (ew. dokupienie później pamięci RAM lub grafiki).

 

Prócz tego karta graficzna musi być Nvidii :) I raczej wszystko bez późniejszego O/C ;)

 

Do tego mam jeszcze dwa pytania:

1. Czy do takiego zestawu wystarczy zasilacz, który posiadam, tj. Modecom 480W?

2. Jak wygląda sprawa FSB procesora i pamięci RAM? Czy jeśli procesor jest na FSB=1333Mhz to pamięć RAM również musi działać z tą prędkością czy może być szybsza (np. 1600Mhz, czyli działać jakby asynchronicznie z trybem Dual Channel)? Od tego zależy m.in. wybór pamięci RAM i płyty głównej stąd pytanie :)

 

Procesor:

intel-core-2-quad-q8400-box-775-p

 

Pamięć RAM (zakładam, że może mieć inne FSB niż procesor):

ocz-pc1600-22048-platinum-cl7-ddr3

 

Płyta główna (tutaj rozważam te trzy):

Asus_P5P43TD_PRO

Asus_P5E3_PRO_Intel_X48

Asus_P5Q3

 

Karta graficzna:

GeForce_with_CUDA_GTX_275_Asus_896MB_2xDVI_PCI-E

 

Dysk twardy:

seagate-hdd-640gb-st3640323as-32mb-sata

 

Nagrywarka DVD:

lg-dvdrw-gh22lp20rb-lightscribe-box

 

Dzięki za odpowiedzi :)

Edytowane przez Peef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zasilacz raczej do kosza - podaj jeszcze konkretną nazwę zasilacza, ale zapewne jest to zasilacz, który zasilacz udaje...

 

FSB nie ma dużo wspólnego z pamięciami, a przynajmniej nie tak, jak piszesz - są odpowiednie dzielniki, które ustawiają taktowanie pamięci względem FSB.

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 799 zł

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II - 170 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : MSI P45 Neo2-FR MOA - 339 zł

RAM : Corsair 2x2GB 1066MHZ Twin2X XMS2 - 199 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 275 896MB - 769 zł

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management - 339 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 185 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 95 zł

 

RAZEM : 2920 zł (esc.pl)

 

Rozumiem, że obudowę masz. Jeśli nie, weź GTX 260+ od Galaxy za 635 zł i obudowę Asusa z serii TA.

 

OC wskazane - w wielu grach karta będzie się nudzić, bo procesor nie będzie nadążał... Zerknij do mojej sygnaturki na mini-testy. Mogę pomóc w podkręcaniu, pisz na PW.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub mozesz pojsc w strone am3. Bardziej przyszlosciowe rozwiazanie.

 

Z zasilka lepiej nie ryzykowac. Jak kupisz teraz cos porzadnego to jeszcze do nastepnego kompa bedziesz mial co przelozyc.

 

Czemu karta musi byc nvidii? Miales jakies zle doswiadczenia z ATI? Ja bym bral hd4890 tania, wydajna i jest mocna w crossfire.

 

Wiem ze chcesz mocny zestaw na teraz i Q9550 jest na pewno dobrym wyborem, ale am3 da ci nieco wieksze pole manewru.

 

Nie boj sie podkrecania, dzieki temu oszczedzasz. W wiekszosci przypadkow kupujac wyzszy model procesora placisz jedynie za Mhz.

OC sie po prostu oplaca w doslownym tego slowa znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Zestaw ma być dla kolegi, który powiedział, że karta graficzna ma być Nvidii :) Co do procka to też by wolał Quada Intela.

 

Do Cael: Co rozumiesz przez większe pole manewru przy AM3?

 

Do Gi3r3k:

Widzę, że złożyłeś zestaw na DDR2, czy uważasz, że bardziej się to opłaca niż DDR3? W sumie ceny pamięci są dość porównywalne (droższe o ok. 100 zł). Co prawda płyty główne są droższe, ale może warto? (Przy okazji, co oznacza, że np. szybkość pamięci 1600 Mhz tylko przy OC?, w sensie, że do takiej wartości płyta jest stabilna napewno, ale oficjalnie nie ma takiej opcji do wyboru bez OC?)

 

Poza tym, mówicie, żeby jednak dołożyć do procka i to będzie najbardziej opłacalne?

 

Prócz tego pytanko co do dysku :) Nie lepiej wziąć taki, który by miał te 32 MB Cache? Btw, F2EG to jakaś dodatkowa opcja w dysku? ;>

 

Trochę nie rozumiem, czemu mówisz, że jeśli nie mam obudowy to brać GF 260+. Czy chodzi o koszty? Bo jak tak, to zestaw może przekroczyć trochę 3000 zł, więc może zostać ten GF 275. Generalnie planuję obudowę:

Tacens Algeo

 

Co do O/C to muszę jeszcze poznać opinię kolegi ;) Jeśli jednak by nie rozważał wariantu OC to chyba boxowy wentylator wystarczy? ;)

 

Btw, zerknąłem na testy, niezłe przyrosty FPS po OC :)

 

Czekam na odpowiedzi :)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cael: Co rozumiesz przez większe pole manewru przy AM3?

Chodzi mu o większe szanse rozbudowy w przypadku AM3 - na S775 nie wyjdzie nic nowego. Napisałeś, że procesor nie będzie zmieniany, a w takim przypadku Intel będzie lepszy.

 

Do Gi3r3k:

Widzę, że złożyłeś zestaw na DDR2, czy uważasz, że bardziej się to opłaca niż DDR3?

Tak, DDR2 jest opłacalniejsze - jak widać dzięki temu stać Cię na Q9550. Pamięci DDR3, przy aktualnych szybkościach są szybsze >5%. Koszt jest taki, że za parę lat, jak będziesz dokładał RAMu, to będzie on droższy od DDR3. Co do pamięci 1600MHz - tak, nie ma takiego dzielnika, ale przy OC można osiągnąć taki wynik.

 

Prócz tego pytanko co do dysku :) Nie lepiej wziąć taki, który by miał te 32 MB Cache? Btw, F2EG to jakaś dodatkowa opcja w dysku? ;>

Dysk jest dość szybki, a przy tym cichy. Cache to nie wszystko, nie przejmuj się nim. Są dyski z 16MB cache, które są sporo lepsze od dysków 32MB cache...

 

Trochę nie rozumiem, czemu mówisz, że jeśli nie mam obudowy to brać GF 260+. Czy chodzi o koszty?

Tak, chodziło mi o koszty. W takim razie bierz GTX 275, skoro nie ma sztywnej granicy cenowej.

 

Generalnie planuję obudowę:

3348307[/snapback]

Co do O/C to muszę jeszcze poznać opinię kolegi ;) Jeśli jednak by nie rozważał wariantu OC to chyba boxowy wentylator wystarczy? ;)
Wystarczy, ale cicho nie będzie.

 

Btw, zerknąłem na testy, niezłe przyrosty FPS po OC :)

Tak, warto podkręcać - komfort gry jest znacznie większy w niektórych grach. Powiedz koledze, że OC jest bezpieczne - trzeba się bardzo starać, żeby spalić procesor (np. nie uważać na temperatury czy szaleć z napięciami)... Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź na wszystkie moje wątpliwości :)

 

Myślę, że taki zestaw będzie najsensowniejszy. Prawdopodobnie zrobi się OC jakieś delikatne ;)

 

Co do grafiki, polecasz raczej Gainward niż Asus? Pewnie ze względu na podwyższone taktowania? :)

 

Aha, co do procesora jeszcze, rozważając wariant OC, czy wtedy nie warto kupić ten procesor, który napisałem na początku i trochę zaoszczędzić czy jednak ten procesor, który Ty zaproponowałeś, ma większe możliwości? :)

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...