Skocz do zawartości
pawel19921992

Jaki Zasialacz...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i wogole swiezy jesli chodzi o zasilacze....i mam takie pytanie.

Jaki zasilacz pociagnie mi taki zestawik Asrock A780GHX(narazie bede na integrze pozniej przesiade sie na radeon'a 4850 chyba ze stanieje 4870 to go wezme), procek Athlon II x2 245( OC na poziomie 3.5 i wicej), dysk Samsung F2EG 500Gb, ram zapewne HyperX 4Gb 1066Mhz...

I jakie byscie mi polecili zasialcze... Najlepiej bym prosil z Agito ale tez moga byc z innych zrodel byle by bylo tanie...;p;p

Moj przedzial cenowy to do 200zl(moze troche przekroczyc ta sume)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić Corsair 400W [CMPSU-400CXEU].

Bez problemu ciągnął HD4870.

 

Ewentualnie, polecany tutaj Fortron FSP500-60APN 500W .

Fortron 500WAT FSP500-60MDN jakas szczegolna roznica z twoim zasilaczem?

Bede mial bardzo zblizony setup jak pawel i szukam jak najtanszego zasilacza tylko zeby pociagnal z OC wszystkiego bez problemu wraz z rzeczami ktore mam w sygnaturce s00n.

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron 500WAT FSP500-60MDN jakas szczegolna roznica z twoim zasilaczem?

Lepsze okablowanie w MDN (ale trzeba dokupić wtyczkę 20->24pin) w APN masz tylko 2x molex, 2xsata, różna sprawność APN 80+, MDN>70% i obciążalność linii 12V: APN ma około 400W, MDN 375W.

500APN będzie lepszym wyborem, jeśli nie przeszkadza Ci brak kabelków. Odpowiednikiem 500-60MDN jest 400APN (biorąc pod uwagę linie 12V, 336W na linii + wyższa sprawność). MDN to leżaki magazynowe, albo zasilacze pochodzące z innych komputerów, APN to nowe konstrukcje.

 

Do takiego zestawu z fortronów wystarczą: FSP400-60APN (80+), AX450-60APN (80+), albo niewiele słabsze, ale wystarczające z zapasem FSP400-60GHN (80+), FSP500-60MDN

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za podpięcie do tematu, nie chciałbym mnożyć topiców a mój problem i zasilacze którymi jestem zainteresowany są w sumie podobne...

 

W tej chwili w (słabym) komputerze mojej dziewczyny pracuje zasilacz Fortrona 350W (niestety nie mogę w tej chwili sprawdzić dokładnie modelu), lecz wkrótce planuję poprawić trochę jego możliwość, wkładając do środka: AMD64 X2 3800+, GF 7900 GTO, 4GB DDR 400 MHz (4x512MB). Ze starego zestawu pozostaną dyski (2x) i napędy optyczne (wypalarka DVD + combo).

 

Ponieważ obawiam się że 350W zasilacz może okazać się za słaby, zastanawiam się jaki, stosunkowo tani zasilacz mógłby dokupić. Na Allegro wpadł mi w oczy wspomniany juz model FSP 500-60MDN. Mając jednak na uwadze, że za jakiś (kwestia około roku), komputer czeka kolejny upgrade, tym razem do: Q6600, GF 9800 GT, 4GB DDR2 800 MHz (z którego piszę), zastanawiam się czy nie warto byłoby dołożyć trochę więcej, na przykład do Fortron AX550-60APN. Czy moglibyście mi coś doradzić? A może powinienem przyjrzeć się innym modelom?

 

Przy okazji chciałbym też spytać o Waszą wiedzę na temat tego zasilacza, którego cena bardzo mocno ociera się o maksimum jakie byłbym skłonny wydać: Rasurbo DLP 535 Silent Power - to jednak sprzęt nowy, ze sklepu i z 2-letnią gwarancją, więc może jednak ten kupić?

 

Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i wskazówki :-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te fortron ma 2 linie 12V to nie będzie problemu z x2 i 7900gto. Jak napisałem wyżej, mdn to konstrukcja nie najnowsza, sprawność >70%. Ten AX550-apn to FSP500-apn z lepszym okablowaniem (bo fsp nie ma prawie żadnego), nowa konstrukcja, sprawność około 85%. Resurbo sobie odpuść. Zarówno apn jak i mdn wystarczą do quada

 

 

ps.

4GB DDR 400 MHz (4x512MB)

nie wiem jak Ty to wyliczyłeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Dziękuję psz3mo za pomoc i wskazówki.

 

He he he, faktycznie dziwnie liczyłem tą pamięć :-D A tak na serio myślami byłem już przy drugim zestawie, pierwszy (z X2) ma 4x512M a więc 2G :-)

 

Chyba ostatecznie zdecyduję się na Fortrona AX550-60APN, zwłaszcza że w tej aukcji są sprzedawane nowe i też mają 24 miesiące gwarancji :-) Odrobina więcej mocy w porównaniu do MDN (zarówno znamionowej, jak i dzięki wyższej sprawności) na pewno nie zaszkodzi a 70zł więcej to nie fortron, znaczy się - nie fortuna ;-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Crocodil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Zakupiłem ostatecznie Fortrona AX550-60APN i wczoraj po południu już do mnie dotarł :-)

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się on solidnym produktem, mam jednak pytanko do forumowiczów bardziej obeznanych z elektryką i elektroniką. Przepraszam z góry jeśli okaże się ono mocno lamerskie, lecz niestety moja wiedza w tych dziedzinach jest minimalna.

 

Otóż poprzez wentylator i dziurki w tylnej części obudowy, zauważyłem że w kilku miejscach, głównie na płytce drukowanej, znajdują się małe"grudki" (nie potrafię znaleźć lepszego słowa) białej substancji. Na moje niewprawne oko, wygląda to jak jakieś zabezpieczenie lutowań, albo trochę jak substancja termoprzewodząca. Materiał ten pokrywa też częściowo zwoje cewek, tzn. sięga od miejsca ich zamontowania na płyce, do zwojów. Nie wiem co to jest, a bardzo nie chciałbym żeby doszło do jakiegoś zwarcia...

 

Jak już wspomniałem nie znam się na tym, ale przed podpięciem zasilacza do komputera chciałbym się upewnić że jest to normalne, i nie stanowi niebezpieczeństwa.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Maciej Zięba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klej, mocuje mechanicznie większe kondensatory oraz cewki do płytki, gdyż luty mogłyby nie wytrzymać np w transporcie. Zwarcie to nie zrobi.

Napisz jakie masz okablowanie w tym zasilaczu, tj jakie oraz ile wtyczek, ewentualnie foto wtyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

@Klaus: Dziękuję za wyjaśnienia i przepraszam za późną odpowiedź, ale to był bardzo długi i bardzo ciężki dzień...

 

Niestety w tej chwili nie mogę zrobić zdjęć, ale postaram się jutro wrzucić kilka fotek. Przy okazji - jaki serwis będzie do tego najlepszy?

 

Jeżeli chodzi o zestaw kabli to wygląda następująco:

 

1. Zasilanie płyty głównej: 20 + 4 pin, rozpinane (około 40cm długości)

2. Zasilanie procesora: 4 pin (około 40cm długości)

3. Zasilanie kart graficznych: 1 x (6+2 pin, rozpinane) i 1 x 6pin, oba na tym samym kablu (około 40 + 10 cm długości)

4. SATA: 2 kable, na każdym 2 wtyczki (około 30 + 30 cm długości)

5. Molex: 4 wtyczki na jednym kablu (około 30 + 10 + 10 +10 cm długości) + wtyczka do stacji dyskietek (kolejne 10 cm)

 

Zestaw nie jest rozbudowany ale do większości konfiguracji powinien w zupełnaści wystarczyć. Jedyne co mnie nieco dziwi i niepokoi to to, że wszystkie Moleksy są na jednym kablu. Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim...

 

Pozdrawiam serdecznie,

Crocodil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crocodil Dzięki za szczegółowe info.

O co chodzi z tym servisem? coś nie tak z zasilaczem?

Molexami na jednej wiązce nie ma sie co przejmować. W nowo budowanym kompie pewnie molexy nie będą w użyciu, chyba że do podłączenia wentylatorów a te biorą mało prądu. Grafikę każdą można przy takim okablowaniu zasilić bez przejściówek molex > coś tam.

Jeśli będziesz robił fotki, zrób też tabliczce znamionowej.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

@Klaus: Chodziło mi o serwis do hostowania zdjęć :-D Ja to potrafię zakręcić :-) Zasilacza jeszcze nie sprawdzałem ale najprawdopodobniej jeszcze w weekend będę składał zestaw do którego go kupiłem... Zaznaczam jednak że nie posiadam ani sprzętu ani umiejętności do jakichś dokładniejszych testów więc moje sprawozdanie ograniczy się raczej do prostych kwestii (np. czy jest cichy, czy okablowanie wystarcza, czy daje radę ;-), itp. ). Ewentualnie gdybyś chciał dowiedzieć się czegoś konkretnego to daj proszę znać :-)

 

Jeżeli chodzi o zdjęcia to:

 

- Tabliczka znamionowa

- Wentylator

- Tył obudowy

- Zasilanie plyty: caly kabel i sama wtyczka

- Zasilanie procesora: caly kabel i sama wtyczka

- Zasilanie kart graficznych: cały kabel i wtyczki

- SATA: kable i wtyczki

- Moleksy: caly kabel i wtyczki

 

Mam nadzieję, że przydadzą się ;-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Crocodil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, teraz dobrze byłoby zobaczyć coś takiego z FSPxxx-60APN w roli głównej. Fortron namieszał troszkę, niby mała ale jednak różnica:

AX550-60APN

FSPxxx-60APN

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Cóż, to trochę "strzelanie w ciemnościach" ale być może modele AX są produkowane jako OEM-y dla innych producentów? Tak jak w wypadku mojego egzemplarza dla EuroCase (cokolwiek by to nie była za firma) :-)

 

Aaa, znalazłem - to czeska firma: AX550-60APN ;-)

 

Niestety sprawdzanie zasilacza trochę się przeciągnie, bo dziewczyna na razie pilnie potrzebuje działającego komputera i nie mogę zacząć w nim grzebać :-D

 

Pozdrawiam serdecznie,

Crocodil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-)

 

Ech, no niestety nie sprawdziłem jeszcze zasilacza :-/ Moja Pani nie chce mnie na razie dopuścić do swojego ... komputera ;-)

 

Także moja zapasowa obudowa jest na razie "w rozjazdach". Mam więc płytę z procesorem i pamięcią oraz zasilacz a nie mam jak wszystkiego złożyć :-(

 

Jak tylko sprawdzę jakoś zasilacz, dam znać :-)

 

Pozdrawiam serdecznie,

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komud mój fsp400-60ghn nie miał plomb (a jest nówka funkiel z fabryki) więc ten też pewnie nie ma. Nie wiem jak z wiatrakiem, ale śmigło w APN wygląda na takie same jak w GHN i szczerze powiem, że nie masz sensu wymieniać, bo jest niesłyszalne (dopiero z 10cm można coś usłyszeć, ale i tak jest zagłuszane przez dźwięki zewnętrzne)

 

@Klaus z moich obserwacji wynika -> AX550-60APN = FSP500-60APN (najbiedniejsze okablowanie, przynajmniej w europie, bo w chinach ma pełno kabli) = Amacrox Warrior AX500-80EN (nowa wersja 80+, ma najbogatsze okablowanie)

 

@sesq MC Ci w zupełności wystarczy.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 1? ;) http://www.allegro.pl/item742449581_nowy_f..._80_zabrze.html

Jest cichutki, ma wysoką sprawność, długie kable (wiązki pospinane opaskami zaciskowymi, 4x molex, 2x sata, 24+4, 6pin do grafy) i masz gwarancję, że to nówka funkiel nieużywka.

Edytowane przez psz3mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym co masz w sygnaturce to i 300W by starczylo :E

Nie wg sygnaturki tylko wg postu!!!!

 

"AMD Athlon II x2 245 AM3 @3,5ghz+

ASRock A780GHX/128M

ATI 4850/4870 o/c

4gb ddr2 800mhz

Samsung 320GB 16mb

DvD-RW

Sound Blaster"

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiona 4850 1gb i dalej brak zasilacza ;/

 

"AMD Athlon II x2 245 AM3 @3,5ghz+

ASRock A780GHX/128M

ATI 4850 o/c

4gb ddr2 800mhz

Samsung 320GB 16mb

DvD-RW

Sound Blaster"

 

Zasilacz do 220zl z luzem W/V.

 

Bedzie cos lepszego w tej cenie~ ?

http://allegro.pl/item750458949_fortron_fs..._fv_zabrze.html

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę pod temat bo obecnie posiadam zasiłke Szefa 450W i sprzęt jak w sigu. Postanowiłem jednak kupić mocniejszy z 2 powodów:

- ten stary ma kable przymocowane na stałe

- ten GTS 250 ma 2 wejścia na zasilanie i to mie martwi aby zasiłka podołała. |

Moje wymagania to :

- w miare cichy zasilacz (im cichszy tym lepiej)

- dobre chłodzenie

- kolor czarny

- odczepiane kabelki i aby posiadał możliwość podłączenia stacji dyskietek

- moc hmmm myślałem o 600W (nie będzie za mało ? )

- no i cena nie przesadzajmy z nią ale też nie chce jakiegoś dupnego zasilacza

Będe wam wdzięczny za pomoc bo nie znam sięna zasiłkach a i dawno nie ingerowałem w Cepa więc nie wiem co teraz jest na Topie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...