Skocz do zawartości
pawel19921992

Jaki Zasialacz...?

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego co masz to ten szef tak na 70-90% musi już pracować, zależy czy podkręcasz jeszcze. Generalnie powinien jeszcze dawać rade. Ale przy mocniejszym procku , albo grafie pokroju GTX'a 260 będzie już za słaby. Oczywiście zawsze też musisz patrzeć by zasilacz miał jakąś rezerwe i na maksymalnym obciążeniu kompa pracował gdzieś o okolicach 50-80%.

 

Obecnie mieścisz się gdzieś tak ok 70-75%. Ale przy zmianie na lepsze CPU / Grafe to już nie starczy ten co posiadasz PSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafy raczej nie zmienie tak w przeciągu roku może 2 (chyba ,że siętrafi coś okazyjnie), ale prawdopodobnie niedługo wskoczy E8500 , którego będe próbować kręcić na 4 GHz więc pewnie już zasiłka nie styknie. Więc jaką byś polecił zasiłke ? Wymagania jakie od niego oczekuje podane są kilka postów wyżej (nie musi już być 600W koniecznie może być np 550)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafy raczej nie zmienie tak w przeciągu roku może 2 (chyba ,że siętrafi coś okazyjnie), ale prawdopodobnie niedługo wskoczy E8500 , którego będe próbować kręcić na 4 GHz więc pewnie już zasiłka nie styknie. Więc jaką byś polecił zasiłke ? Wymagania jakie od niego oczekuje podane są kilka postów wyżej (nie musi już być 600W koniecznie może być np 550)

 

Jak grafy nie będziesz zmieniał , to do nowego procka starczy coś takiego >> 3375619[/snapback]

Koledzy, czy na takim sprzęcie:

 

AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX

2GB ram

Gigabyte MA770T-UD3P

ASUS HD4850 512MB 256bit PCI-E

500gb sata

cd-rom i dyskietka

 

pociagnie modecom feel III 400ATX?

 

Z tego co znalazłem o tym zasilaczu i takie info " Całkowita moc wyjściowa dla napięć +12V1 oraz +12V2 nie powinna przekraczać 240W " . To ten Modecom nie starczy !!. Nie mówiąc już o OC. Szukaj czegoś z mocną linią 12V i obciążalnością 400-450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak maksymalnie możesz go obciażyć 480 watami na linni 12V . Osobna kwestia czy zasilacz na dłuższą mete tyle uciągnie. Ale według tabliczki znamionowej tyle powinien wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to wartosc z 3,3+5+12 ?

Taka tabliczka. Ona jest troszkę śmiesznie zrobiona - rzeczywiście jak ktoś się uczył zbiorów w podstawówce to wydaje się, że 480W bierze się z podwójnych linii 12V+ po 18A. Ale 36A*12V=432W maksymalnie i najbardziej optymistycznie.

Bo z kolei łączna obciążalność 12V nie musi być sumą obu linii (które pewnie i tak wychodzą z jednego miejsca). A 480W-152W=328W = 27A.

Prawda leży pewnie po środku ;)

 

Ty masz rację, a mak888 się myli. Mnie też na pocz zmyliła ta tabliczka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bylo nie realne zeby zasilacz 500W wyciagal 480W na samym 12v a jezeli on wyciaga tylko te 328W to jednak nie jest wart 220zl+ ;/ wiec Delta 700W wciaz prowadzi na mojej liscie.

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bylo nie realne zeby zasilacz 500W wyciagal 480W na samym 12v a jezeli on wyciaga tylko te 328W to jednak nie jest wart 220zl+ ;/ wiec Delta 700W wciaz prowadzi na mojej liscie.

Aż tak bardzo nierealne to nie jest. Enermax Pro82+ 425W ma na linii 12V 396W. W przypadku tego Fortrona tabliczka jest delikatnie mówiąc nielogiczna. Twierdzenie, że ma tylko 328W jest takim samym naginaniem jak to co na tabliczce, tylko że w drugą stronę. Warto poszukać testów w sieci i sprawdzić co może ten zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na BeQuiet DK P7-550W co myślicie dobry wybór czy w podobnej cenie znajde coś lepszego od tego zasilacza ?

 

Chociażby ten antec bedzie lepszy w niższej cenie 3376303[/snapback]

Taka tabliczka. Ona jest troszkę śmiesznie zrobiona - rzeczywiście jak ktoś się uczył zbiorów w podstawówce to wydaje się, że 480W bierze się z podwójnych linii 12V+ po 18A. Ale 36A*12V=432W maksymalnie i najbardziej optymistycznie.

Bo z kolei łączna obciążalność 12V nie musi być sumą obu linii (które pewnie i tak wychodzą z jednego miejsca). A 480W-152W=328W = 27A.

Prawda leży pewnie po środku ;)

 

Ty masz rację, a mak888 się myli. Mnie też na pocz zmyliła ta tabliczka <_<

Nie myle się. Prawda jest taka że według tabliczki zasilacz ma maksymalne obciążenie na poziomie 480W dla linni +12V. czyli możesz obciążyć sobie tylko linie +12V aż do takiego poziomu.

Np, mój antec o mocy 650W , ma maksymalne obciążenie dla linni +12V na poziomie 648W :rolleyes: . Inna sprawa że Fortron chyba lekko oszukał ludzi i nagiał prawdę z tą tabliczką. Bo racja 36A*12V = 432W i wiecej nie uciągnie dla samej +12V. Jednym słowem co to za producent co oszukuje klienta :P.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myle się. Prawda jest taka że według tabliczki zasilacz ma maksymalne obciążenie na poziomie 480W dla linni +12V. czyli możesz obciążyć sobie tylko linie +12V aż do takiego poziomu.

Np, mój antec o mocy 650W , ma maksymalne obciążenie dla linni +12V na poziomie 648W :rolleyes: . Inna sprawa że Fortron chyba lekko oszukał ludzi i nagiał prawdę z tą tabliczką. Bo racja 36A*12V = 432W i wiecej nie uciągnie dla samej +12V. Jednym słowem co to za producent co oszukuje klienta :P.

Dołączona grafika

Zasilacz 500W:

480W na +12,+5+3,3 w tym 152W na +3,3,+5sb

no i pozostałe 20W na -12,+5sb

Wniosek:

Na 12-ce jest coś pomiędzy 328 i 432W. Fortron nie podał obciążalności 12tki i zrobił dziwną tabliczkę. Jak ktoś wyciąga błędne wnioski to jego wina - liczydło trzeba sobie kupić.

 

Ten gościu się ze mną zgadza, a jak sprytnie uciekł od podawania max 12V combined power [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączona grafika

Zasilacz 500W:

480W na +12,+5+3,3 w tym 152W na +3,3,+5sb

no i pozostałe 20W na -12,+5sb

Wniosek:

Na 12-ce jest coś pomiędzy 328 i 432W. Fortron nie podał obciążalności 12tki i zrobił dziwną tabliczkę. Jak ktoś wyciąga błędne wnioski to jego wina - liczydło trzeba sobie kupić.

 

Ten gościu się ze mną zgadza, a jak sprytnie uciekł od podawania max 12V combined power [;

Maksymalne obciążenia +12V może być większe niż łączne obciążenie +3 , +5 , +12 i -12 i +5sb. To że nie możesz przekroczyć maksymalnie 500W dla wszystkich to chyba ligiczne. Więc masz do rozpatrzenia dwa przypadki.

 

1*

 

Maksymalne obciażenia +3 ,+5 i -12 +5sb = 152W + 20W = 172W

 

Teraz 500W - 172W = 328W , i w takim przypadku wiecej niż 328W z linni +12V nie wydolisz .

 

2*

 

Linie +3 ,+5 i -12 +5sb , nie sa obciążone , lub obciążone w znikomym stopniu ( raczej nigdy nie spotykane, ale nie o to chodzi ) = 0W

 

Teraz 500W - 0W = 500W , ale wydajność prądowa +12V wynosi 2x 18A czyli 36A . 12V * 36A = 432W I tyle można maksymalnie pociągnąć z lini +12V . TYLKO Z TEJ LINII NIE OBCIĄŻACJĄC POZOSTAŁYCH .

 

A to że fortron zrobił tabilczke której nie sposób zrozumieć . A te 480W to sobie niefortunnie napisali. Bo nie umieścili wogóle maksymalnej obciążalności linni +12V tak jak zrobili z +3 i +5. Nie wiem celowe zagranie producenta , albo niedopatrzenie.

 

Antec np. w zasilaczu 650W : "Max. obciążenie łączne linii +12V: 648W (54A)" 54*12=648W . A takiej informacji Fortron poprostu nie podał.

Edytowane przez mak888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 500W - 0W = 500W , ale wydajność prądowa +12V wynosi 2x 18A czyli 36A . 12V * 36A = 432W I tyle można maksymalnie pociągnąć z lini +12V . TYLKO Z TEJ LINII NIE OBCIĄŻACJĄC POZOSTAŁYCH .

Obrazków nie cytujem.

Ależ dlaczego nie obciążając 500-432= ?

To że jest 2*18A na 12v nie znaczy, że zasilacz ma (wg. producenta i w optymalnych warunkach) 36A. Nawet dosyć często się zdarza, że opisane jest na tabliczce ile z poszczególnych linii, a później łączna obciążalność która jest mniejsza niż suma tych linii.

Np: Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie tu podepne jak wszyscy pytaja :)

 

Konfig jak w sigu i...o dziwo biega to wszystko na moim leciwym juz Taganie 400-u33 :) Heh potwierdza to teze ze Tagan to klasa sama w sobie. Aczkolwiek wprost sie czuje ze pewnie dycha on ostatkiem sił. Mam budżet do 300, max 350 zl..co polecicie żeby było ciche... i wydajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) "tagan to klasa w sama w sobie" - do czasu aż ci pierdykną kondensatory :)

b) 450W będzie z zapasem, więc np korsarza HX450 masz <300zł.

 

-----

a wracając do postów z końca września o Blue Storm II to:

 

"Maximum combined current for the 12V outputs shall be 29A" = 348W

Edytowane przez sosna24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko na ile ten korsarz cichy jest?

zaczalem sie zastanawiac nad tym Antec TruePower New 550W TP-550 wszedzie pisza ze wydajny i cichy, a w sumie moglbym go miec za 370 zl wiec troszke tylko pand moj przeznaczony budzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko na ile ten korsarz cichy jest?

Jest bardzo cichy. Ale czasem w co którymś modelu lekko piszczą cewki. Nie musi to przeszkadzać, zresztą słychać to w bardzo dobrze wyciszonych kompach bo przy przeciętnym chłodzonym AC to tego nie usłyszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wszyscy się podpinają to i ja się ośmielę. Czy Be Quiet Straight Power 450W (E6) wystarczy dla:

Athlon 7750+

Biostar TA790GX3 A2+

2GB ddr2

hdd samsung640 na s-ata

XFX Hd4870 512MB

dvd rw ?

 

Ten HD4870 potrzebuje 2 wtyczek zasilania. Mój zasilacz ma tylko jedną. XFX dodaje przejściówki, ale pisze dalej w instrukcji że to jest niewłaściwe połączenie. JAk to w końcu jest.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzi sobie.

Może być przejściówka.

 

 

OT

Wystaw tego 7750+ na allegro. Jak zrobisz dobry opis to może sprzedasz za ~200zł.

Miałem tego proca i ograniczał hd4850. Poza tym wydziela bardzo dużo ciepła.

Za ~200zł można kupić x2 240, który jest wydajniejszy i chłodniejszy. Na box bez problemu zrobisz 3.5GHz.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...