Skocz do zawartości
Pinki

...:::UWAGA:::... Wadliwe karty R9100 Hercules !

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz czesciej widze skargi na Hercules R9100 :roll: Niestety Hercules dal ciala i wypuscil wadliwa serie kart :(

Ja mialem szczescie i moj Smarkulesik dziala bosko 300/600 ale ostatnio wszedzie widze same problemy.

O dziwo u wszystkich dzieje sie to samo i to nie jest wina zasilacza :!: Badzcie ostrozni kupujac Herc R9100 :(

Pojawiaja sie juz slynne pasy :( Nie wiem czy nie lepiej kupic Saphire R9100 :roll:

Napisalem ten post zebyscie sie pozniej nie rozczarowali :wink:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mam takie coś jak podkrece w/w karte. Wystarczy ze podkrece pamieci na okolo 280MHz, albo jak podkreca 275MHz wlacze na kilkanascie minut 3dmarka2001.

Zasilacz stabilny - 3,3 to 3,33V, 5 to 5,95V, producent Deer. Moc 400Wat.

Jądro kręci sie na 300MHz. całkiem stabilnie 295MHz, zalezy od temeratury.

 

obraz dobry, wyjscie TV dobre. wiec tylko troche narzekam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

Mnie sie wydaje ze raczej sprawa lezy po stronie

biosu, przeciez nie jest dedykowany pod ta karte,

programowany przez herculesa.

Ciekawe jak jest po wgraniu biosu od 8500le :?

 

Choc mozliwe ze Hercules dal ciala, ale jakos mi

sie nie chce wierzyc... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. 

Mnie sie wydaje ze raczej sprawa lezy po stronie 

biosu, przeciez nie jest dedykowany pod ta karte, 

programowany przez herculesa. 

Ciekawe jak jest po wgraniu biosu od 8500le :?

 

Choc mozliwe ze Hercules dal ciala, ale jakos mi

sie nie chce wierzyc... :|

Ale jak po stronie biosu? Ludzie po wgraniu mojego "sprawnego" biosu dalej maja pasy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Twojego biosu nie sprawdzałem. i jakoś chyba szybko nie sprawdze bo nie chce stracić Herca ;)

a moze sprawdze.

 

Albo napisz jak sprawdzić wersje biosu, wtedy porównamy biosy. albo porównamy zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios 9100 nie jest dedykowany dla Herculesa

i firma nie odpowiada za jakies nieprawidlowosci

w dzialaniu. Moze np. dan seria radkow o oznaczeniu

np. (czysta teoria ;) ) 123154135aaadgg, jest niezdolna

do dzialania z biosem od 9100. :?

 

Chodzi mi o to aby sprobowac wgrania biosu od Herculesa FDX Le. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że te nasze radki to istne pole minowe. Ma ktoś pomysł jak się tych pasów pozbyć? U mnie reinstal windołza nie pomógł...  :evil:

To raczej nie jest problem software tylko hardware :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer serii mojego herca - 631 5059198. Jakby ktos mial bios pasujacy do niego to bylbym dozgonnie wdzieczny za podeslanie mi go.

 

Ja takich pasow nie mam. Co mnie dreczy to zawieszka kompa przy podkrecaniu. Wgralem bios przygotowany przez pinkiego i przy taktowaniu 275/275 komputer zawieszal mi sie na tescie car chase w wysokich detalach. Ekran czarny a na nim roznokolorowe pionowe kreski zupelnie inne niz te rozowe ktore pinki zaprezentowal w pierwszym poscie.

Pozostale testy 3dmarka jakos chodzily, natura tez. Potem odpalilem Fife 2002 i na samym poczatku meczu podobna zawiecha jak ta w 3dmarku.

 

Zmienilem bios na ten od radeona 8500 retail przy pomocy programiku flashradeon ver. 2.0.1. Znow taka sama zawiecha na tym samym tescie w 3dmarku ale fifa juz zaczela chodzic. Stad wniosek iz slaba podatnosc na podkrecanie i te zwisy to wina raczej biosu.

 

Mam prosbe do osob ktore podkrecily swoje herculesy bez problemu o udostepnienie biosow na ktorych 'jada' do testow. Tak byc moze latwiej bedzie znalezc ten odpowiedni.

 

Acha na oryginalnym biosie 9100 udalo mi sie podkrecic karte do okolo 265/265... Mam catalysty 3.2, plyte GA 7VRXP, Athlon 2000XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. 

Mnie sie wydaje ze raczej sprawa lezy po stronie 

biosu, przeciez nie jest dedykowany pod ta karte, 

programowany przez herculesa. 

Ciekawe jak jest po wgraniu biosu od 8500le :?

 

Choc mozliwe ze Hercules dal ciala, ale jakos mi

sie nie chce wierzyc... :|

Ale jak po stronie biosu? Ludzie po wgraniu mojego "sprawnego" biosu dalej maja pasy :(

Napewno wina nie lezy po stronie BIOSU. Mam taki sam bios jak Pinki, sczytałem programem flasciach!acym atiflash.exe i porownałem biarnie. sa takei same. czyli wina lezy po stronie hardware. I tutaj moga być dwie wady. Albo Herc jest walnięty albo Herc nie współgra z niektórymi płytami dobrze.

Jest jeszcze kwestia ta o której mówi twin. Czyli niedopasowane biosy do wersji karty graficznej (inna wersja płytki) sprawdze swoją to dam znać zy jest taka jak u Pinkiego.

 

Pinki: jak masz ty wersje, spisz najlepiej wszystkie cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie kumpel cos takiego kupil i zastanawialismy sie co jest przyczyna takiego opbrazu bo wszystko bylo sprawdzane a tu taki psikus oj nieladnie hercules nieladnie ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tylko wina Biosu! Przecież z Hercami 8500 nie było żadnych problemów, a przecież te 9100 które teraz są w sprzedaży to te same grafy, tylko z innym Biosem! Jak widać nie każdy Herc poprawnie z nim współpracuje!

 

Mój jest z serii 631 5058891 taktowanej 250/240 i nie chodzi normalnie na biosie z innej serii 250/250 tzn na taktowaniu 250/250 sypie artefaktami, a po podkręceniu nawet do 285/285 jest OK !!!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 7008 od Radka 8500 i chodzi dobrze na 275/275 (nie sprawdzalem jeszcze wyzej). Nie przechodzi testu car chase w high detail tylko. Gery chodza i jest ok. Ten jeden mankament w 3dmarku to chyba wina niezgodnosci z plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Popowiekszali sie... i w *upach sie poprzewracalo!" :? Magia wysokich liczb widac zawladnela Wami do reszty a to przeciez czysty marketing! :roll: Czy ktokolwiek z Was oprocz Gorbiego probowal zapodac bios od Radzia 8500? Tosz to jedna chwala jak sie karta nazywa skoro dziala tak samo. A skoro to pomoze to chyba warto, co? :|

BTW Ja jakos nie mam tego problemu wiec odczepcie sie od Herculesa :x.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 7008 od Radka 8500 i chodzi dobrze na 275/275 (nie sprawdzalem jeszcze wyzej). Nie przechodzi testu car chase w high detail tylko. Gery chodza i jest ok. Ten jeden mankament w 3dmarku to chyba wina niezgodnosci z plyta.

Czyli masz Radka Herca 64MB 4ns Hynix i biosa od R8500. tak rozumiem.

skad masz tego biosa? masz moze jakies dobre miejsca w sieci z biosami?

 

Ja mam płyte solteka sl75kav i ustawiłem w biosie wyższy sygnał dla AGP "AGP Driving Control" na manual i "AGP Driving Value" na wartość (234) #EA. działa lepiej. efekty kolorowe znikaja przy odkreceniu pamieci (jednak nadal nie moge lepeij krecic)

Zauwazylem ze pamieci jednak sie grzeja po kilkunasto minutowym tescie w 3dmarku2001. Moze zamontowanie radiatorów pomogłoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Mam herca 9100 4ns. Wgralem bios od 8500 ver 7008. Bios wzialem stad http://www.omegacorner.com/ati_bios.htm. Popularna stronka. Jeszcze raz powtarzam ze zadnych przebarwien na ekranie nie mialem. Jedyne czego doswiadczalem to przy wyzszym taktowaniu na starym biosie zwisy w postaci czarnego ekranu i wyswietlanych na nim kolorowych kresek (cienkich) pionowych. Obecnie tylko w car chase (3dmak 2001) to sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIVA NVIDIAOj chłopie widze że nie wiesz co napisałeś :lol: czy ty myślisz że tylko Herkules popełnił błędy na kartach ATi to widać że mało wiesz :lol:

 

LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Trzymam przed sobą herca 9100, właśnie wyjętego z płyty GA-7DXE.

Po prostu horror. Po zainstalowaniu catalystów 3.2 system wywala błędy głównego drivera na starcie. To samo na sterach, które były na płycie. Herc 3D tweaker nie chcę się zainstalować, bo mówi, że TO NIE JEST KARTA HERCA 8O 8O 8O.

 

Muszę to zainstalować u siebie, bo nie mam pomysłu, o co biega. Na tamtej płycie sprawdzam w zakładkach control center- fast writes enabled. Patrzę w biosie- disabled 8O

 

Karta niby chodzi, ale wejście w jaką kolwiek grę- zwiecha. 3D mark- zwiecha.

 

Karta ma numer serii 631 5059198, jest na hynixach 4ns.

 

Jakieś pomysły? Bo mam ochotę powiedzieć kumplowi, żeby oddał tą grafę i wziął 9000pro gigabyte, po tym, co czytam o hercach 9100 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak. Trzymam przed sobą herca 9100, właśnie wyjętego z płyty GA-7DXE.

Po prostu horror. Po zainstalowaniu catalystów 3.2 system wywala błędy głównego drivera na starcie. To samo na sterach, które były na płycie. Herc 3D tweaker nie chcę się zainstalować, bo mówi, że TO NIE JEST KARTA HERCA 8O 8O 8O.

 

Muszę to zainstalować u siebie, bo nie mam pomysłu, o co biega. Na tamtej płycie sprawdzam w zakładkach control center- fast writes enabled. Patrzę w biosie- disabled 8O

 

Karta niby chodzi, ale wejście w jaką kolwiek grę- zwiecha. 3D mark- zwiecha.

 

Karta ma numer serii 631 5059198, jest na hynixach 4ns.

 

Jakieś pomysły? Bo mam ochotę powiedzieć kumplowi, żeby oddał tą grafę i wziął 9000pro gigabyte, po tym, co czytam o hercach 9100 :evil:

Hercules 3D Tweaker nie bedzie dzialal bo bios nie jest herculesowski, wiec dla progosa karta to jakis klon ;)

 

Co do FastWrites, to z catalystami 3.2 sa jakies problemy i ciezko to wlonczyc.

 

Przeflashuj bios na ten od Heculesa FDX LE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hercules 3D Tweaker nie bedzie dzialal bo bios nie jest herculesowski, wiec dla progosa karta to jakis klon ;)

 

Co do FastWrites, to z catalystami 3.2 sa jakies problemy i ciezko to wlonczyc.

 

Przeflashuj bios na ten od Heculesa FDX LE.

Jak program herkulesa ma nie widzieć karty herkulesa???

Dla czego bios ma nie być herkulesa, skoro TO JEST karta herkulesa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios 9100 nie jest dedykowany dla Herculesa  

i firma nie odpowiada za jakies nieprawidlowosci  

w dzialaniu. Moze np. dan seria radkow o oznaczeniu

np. (czysta teoria ;) ) 123154135aaadgg, jest niezdolna  

do dzialania z biosem od 9100. :?

 

Chodzi mi o to aby sprobowac wgrania biosu od Herculesa FDX Le. :)

Pomalu, pomalu. Jak Hercules moze sprzedawac karty ze zlym biosem ?

Oszustwo na maxa !!!

A to, ze karta o wydajnosci blisko ti4200 jest za cene 400 pln to o czyms swiadczy. Pelne radki 8500 byly w cenie ti4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program rozpoznaje karte po biosie, a ten nie pochodzi od herculesa tylko jest flashowany z 8500Le na 9100 przez dystrybutorów.

No to wal na maxa.

I jeszcze kase za to badziewie zdzieraja i jada na opini R8500 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios 9100 nie jest dedykowany dla Herculesa  

i firma nie odpowiada za jakies nieprawidlowosci  

w dzialaniu. Moze np. dan seria radkow o oznaczeniu

np. (czysta teoria ;) ) 123154135aaadgg, jest niezdolna  

do dzialania z biosem od 9100. :?

 

Chodzi mi o to aby sprobowac wgrania biosu od Herculesa FDX Le. :)

Pomalu, pomalu. Jak Hercules moze sprzedawac karty ze zlym biosem ?

Oszustwo na maxa !!!

A to, ze karta o wydajnosci blisko ti4200 jest za cene 400 pln to o czyms swiadczy. Pelne radki 8500 byly w cenie ti4200.

Yyy, Kaeres, on tą kartę kupił za coś koło 340 chyba, w woreczku.

 

A co do fast writes:

 

CHODZI O TO, ŻE ONO JEST WŁĄCZONE W DRIVERACH, A WYŁĄCZONE W BIOSIE MOBO. Podobnie sideband adressing.

Na próbę zmiany jednego bądź drugiego w Riva Tunerze winXP daje bluescreena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bios 9100 nie jest dedykowany dla Herculesa  

i firma nie odpowiada za jakies nieprawidlowosci  

w dzialaniu. Moze np. dan seria radkow o oznaczeniu

np. (czysta teoria ;) ) 123154135aaadgg, jest niezdolna  

do dzialania z biosem od 9100. :?

 

Chodzi mi o to aby sprobowac wgrania biosu od Herculesa FDX Le. :)

Pomalu, pomalu. Jak Hercules moze sprzedawac karty ze zlym biosem ?

Oszustwo na maxa !!!

A to, ze karta o wydajnosci blisko ti4200 jest za cene 400 pln to o czyms swiadczy. Pelne radki 8500 byly w cenie ti4200.

Hercules nigdy nie wydał Radeona 9100, ani oficjalnego biosu 9100.

To dystrybutorzy, zalegajace na magazynie karty flasciach!a na 9100.

I jest to chwyt marketingowy, dla wielu wyzszy numerek=lepsza karta.

 

I jest to pewnego rodzaju oszustwo, ale nie oszukuje herc tylko dystrybutor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...