Skocz do zawartości
Pinki

...:::UWAGA:::... Wadliwe karty R9100 Hercules !

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Kolejny update.

 

Dzięki piękne za lini, Pinki (nie czuje, że rymuje :P 8O )

Kumpel dzwonił, zaczeły mi się pojawiać paski, sądząc z opisu coś a la foto, które dałeś w pierwszym poście. W tej sytuacji czuje, że podziękuje tymczasowo za tego herca- może uda mi się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> coś w zamian. Mają power colora 128mb taktowanego 250/250 na hynixach 4ns... jak się nie ma co się lubi...

Pinki, gdzie i kiedy kupowałeś swojego? (ja PC projekt). Rzucisz numerem serii karty w wolnej chwili?

Kupowalem w krakowskim Veracompie :) Oj daty nie pamietam :D Ale pomyslmy, folder windows utworzony 19 kwietnia wiec kupilem gdzies tak 16/17 kwietnia 2003 :) Nie mam juz sily wyjmowac wszystkich kabli, wsuwac sie pod biurko, rozkrecac kompa, wyjmowac karte a pozniej znowu to samo. Moze kiedys :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ja jeszcze inne pytanie. Jest karta herculesa, niby krzaczorów niepokazuje, gierki chodzą całkiem przyzwoicie ale wystarczy że podkręci się ją choćby troszeczkę (10, 15 mhz nieważne czy pamięć czy rdzeń, chociaż rdzeń jest nieco bardziej podatny na oc.) w grach, 3dmarkach wyskakują przekłamania w grafice a przy większym zmęczeniu komp się wiesza. Można z takiego powodu reklamować kartę ?? Wiem że niby podkręcanie jest BE i producenci tego niepochwalają (większość przynajmniej) ale ludzie! poto właśnie się kupuje firmowe karty żeby możńa było je dodatkowo skręcić nie. To jak idzie z takimi zarzutami iść do serwisu ?

masz racje, 10-15Mhz nie warte wydawania takiej kasy. ale reklamować chyba nie mozesz.

jak kupiles przez internet to mozesz odeslac w ciagu 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem właśnie niby wadliwą kartę w płyte na i845.

dziala bosko. pamieci sa cieple, ale narazie 275/280 stabilnie bez zadnych krzaczków 6 raz codecreatures leci.

 

3dmark, p4 2.0, 256 ramu @266, ~8920 3dm2001se

 

ten sam egzemplarz w innej mobo krzaki zaraz po wlaczeniu aplikacji 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem chyba w poscie wszystko.

problem z jadrem - powyżej 300MHz

problem z pamieciami - powyżej 270MHz. pamieci sie grzeja, to chyba mały problem.

pamieci mozesz póścić na ile chcesz oby nie za długo. spokojnie mozesz dać 275, na stałe!.

musisz isc z taktowaniem do góry!!! i jak dojdziesz do 300/600 to spokojnie mozesz ja zostawić (oczywisice bez artefaktów)

no moja na razie 270/270, pamięci wydają się jakby ciut chłodniejsze niż na samym początku...

wszystko jest niby ok., ale 3dmark sie wywala. tzn, wszystko jest ok., aż tu nagle po jakimś teście następny się nie ładuje tylko wychodzi do pindowsa i trzedba od nowa... wczoraj, to dopiero za jakimś 4 razem miałem wynik...

9200 3dmarków to dobrze, czy jeszcze "mało" ?? :twisted:

na tym co w podpisie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurde już nic nie wiem...

 

Mam teraz tego radka u siebie- zero porblemów; kolorki piękne, obraz jak żyleta (na swoim MX400 prolinka moge se pomarzyć)

Od razu puściłem herca na 275/265- i nic...stabilnie jak skała, zero artefaktów.

 

Może ta karta jest po prostu konfliktowa z niektórymi mobo? Mój soltek na KT133A to chyba jedna z najporządniejszych płyt, jeśli o to chodzi, a kumpel ma jakiegoś syfa GA-7DXE; mostek północny AMD 761, południowy VT 82C686B.

 

Aaaaaaaaa!!!

 

PMP, na jakiej mobo Tobie się krzaczyło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dijkstra:

 

krzaki na asusie a7v333/ruf

krzaki na asusie a7m266

krzaki na solteku frn2-l

dziala na plycie w komputerze dell optiplex gx260 (trudno powiedziec mi czyj to oem nie zastanawialem sie)

dziala na ecs k7s5a tez elegancko

 

oczywiscie ostatnie catalisty herculesowe i ladnie wykryta jako 3dprophet9100.

 

za stabilne uznalem 280/280 ale zostawie 275/275 bo te kilka 3dmarkow juz bez roznicy [bynajmniej dla mej siorki ;)]

 

karta numerek serii 631 505 9198, pamieci hynixy 4ns, przy 280 sa cieple ale wcale nie parza, aktualnie wgralem bios pinkiego i chhyba juz go zostawie, co do 3d tweakera, ten ktory byl na dolaczonej w worku plycie (strasznie starej :[) oczywiscie nie ma prawa dzialac, ale herc3dtweaker od mojego 9800pr dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakby tam gdzie agpx8 nie ma sie nie krzaczy... takie spostrzezonko

 

update, wytargalem karte z della przelozylem do mojego komputera.

i co widze ? nic zlego. odpalilem 3dmarkusa i sobie leci, najwyrazniej dziala wiec teoria o 8xagp odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak poprostu obniżcie taktowanie do takich wartości jakimi były faktycznie taktowane ATI 8500LE herculesa czyli 250/240Mhz ...

Jesli są to faktycznie "przebite" 8500Le herculesa i zastosowano do nich bios od "pełnego 8500" to wcale się nie dziwię że są problemy z obrazem ...

 

To że się nie "podkręcają" cudownie to przeciez nic dziwnego , pamieci 4ns i niższe napięcie zasilania dla pamięci ...

 

I dopiero wtedy zobaczcie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ns ? powinno chodzic do 250mhz przy normalnym napieciu, z zalozenia.

 

pozatym przy krzakach probowalem obnizac do poziomu 200/200 i to samo, to nie tu klopot tkwi.

 

pod naklejka 3d prophet 9100 owszem jest napis 3d prophet 8500 fdxle (zamazany niebieskim mazakiem ale widac), ale na biosie od 8500 te same krzaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wywala sie w 3dmarku 2001 na teście car chase high detail

niekiedy czerwone paski niekiedy białe

 

komp na moim solteku drv4 256 ddr i duron 950

grafa chodzi na catalystach 3.2 fastwrite wyłączone agp x4

 

komp jest dla znajomej jak myślicie czy tylko w 3dmarku sie bedize walił czy w czym innym tez

 

codemark przechodzi

 

zaraz bede testował inne

 

kurde nie chce jej oddawać sprzetu który nie jest sprawny w 100%

 

co z tym zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek działa stabilnie w 3dmarku jak zjade z core na 225 pamieci na 480

 

na 230 juz po 2-3 sek jest zwis i kolorowe (niebiesko-żółte pasy w pionie)

 

a miał być kompa na komunie złożony dla znajomej na niedziele z tym radkiem i [gluteus maximus] chyba ze mi wymienią od ręki ale co z tego i tak nastpny bedzie miał pewnie to samo

 

a moze w biosie jest coś nie tak - za małe napiecie dla rdzenia

 

da sie edytować biosa od ati????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój herc smiga az milo, wymienilem z gf2mx hehehe.

kompek sie narodzil od nowa.jesio wymiana plyty pamieci i procka i bedzie jazdaaaaa :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck!!!

 

Przytaskałem trzeciego ze sklepu. Tamten sobie chodził, robił 3D marki, pograł w Quake 3 i Morrowind chyba ze 3 godzinki- i nagle "bum"...kolorowe paseczki, zwiecha, no response. I za chwilę to samo. Podnosiłem taktowania, obniżałem taktowania, i nic...

 

Zobaczymy jak trzeci sobie poradzi...coś mi mówi, że podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamontowałem u siebie..

i tak... 3dmark 2k1 przechodzi bez problemu..

Morrowind chodzi...

3dmark 2k3.. benchmark przechodzi.. a jak chce odpalic demo.. to w momencie kiedy powinny pojawić sie samolociki pokazuja sie kolorowe pionowe kreski na ekranie i zima..

to sam na demku Dolphin z plyki..

treasure chest i natur chodzi bez problemu..

help :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamontowałem u siebie..

i tak... 3dmark 2k1 przechodzi bez problemu..

Morrowind chodzi...

3dmark 2k3.. benchmark przechodzi.. a jak chce odpalic demo.. to w momencie kiedy powinny pojawić sie samolociki pokazuja sie kolorowe pionowe kreski na ekranie i zima..

to sam na demku Dolphin z plyki..

treasure chest i natur chodzi bez problemu..

help :(

Kurde, tyle pu czytałeś, a i tak wziąłeś tego radka?

Ja miałem pecha, bo kupiłem kartę i tego samego dnia znalazłem tego posta- inaczej bym nie ryzykował :-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może jak TV-OUTa włączyć na tej karcie pod XP ?

kisio, Ty poważnie??? Obsługuje się tak samo, jak w każdym innym Windowsie. A o wyjściu TV w Radeonach było już duuużo.

 

Zainstalowałeś Control Panel? Tam jest zakładka do obsługi ekranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poważnie.. bo widze televizore.. ale tak jakbym go nie miał podłączonego.. sam sie zdziwilem ze nie działa.. poszukam jeszcze na forum..

a ma ktoś może jakiś pomysł na te pasy.. bo to nei jest dokladnie to co na tym screenie na pierwszej stronie.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. cięzko powiedziec... po prostu czarne tło.. i cienkie różnokolorowe paski co jakis kawałek..

a o TV-OUT czytalem i dalej nei wiem jak włączyć..

dowiedziałem sie tylko ze kilka osób miało pod XP podobny problem i go nie rozwiązało.. a dwie rozwiązały ale nie pamiętają jak.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... niebardzo wiem po czym to poznać..

ale ponieważ mój monit długo zmienia tryby.. a nic takiego sie nie działo.. więc chyba nie zmienia.. no chyba że na jakieś niskie.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, jesli chodzi o BIOSy to nie zawracajcie glowy Herculesowi. Czlowiek z Herca powiedzial to sa oryginalne biosy ATI rozniace sie jedynie ta linijka ktora odpowiada za rozpoznawanie karty jako Herculesa. To czy wyjdzie nowy BIOS takze zalezy od ATI, nie od producenta karty.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...