Skocz do zawartości
Pinki

...:::UWAGA:::... Wadliwe karty R9100 Hercules !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :lol:

Od dluzszego czasu przygladalem sie tej dyskusji, az w koncu postanowilem sie zalogowac i zabrac glos.

Przychylam sie do teorii Pinki'ego - mam Hercules Radeon 9100 64MB DDR (wersja OEM - kupowalem w siriusie, dostalem tylko cd, ksiazeczke i kabelek tv plus 36 miesiecy gwarancji) I faktycznie, zero problemow! Wszystko pieknie chodzi, obraz sliczny, zero artefaktow zarowno na biosie oryginalnym jak i na innych, po prostu karta rewelacyjna, a wszystko to biega na staruszku Intelu :) A dokladnie na ASUS P2B (BX rzadzi! :mrgreen: ) PIII 450 768 MB RAM i zasilka jak na razie FEEL 300W. Wczesniej w 3D Mark 2001 SE na GF2MX400 mialem ok 2200 teraz na tym radku wychodzi jakies 3800 (nie wiem czy to duzo, czy malo, czy sie martwic czy nie :D )

Ale po przeczytaniu wszystkich postow, az strach mnie naszedl na zmiane kompa - w wakacje planuje wymiane reszty podzespolow (grafike i dysk juz mam) - bedzie to P4, zasilka Chieftec 360W PFC plus inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>lki wiec mam nadzieje, ze wszystko bedzie dalej slicznie chodzic.

Bo jak do tej pory nie moge zlego slowa powiedziec na Herculesa i mam nadzieje, ze juz tak zostanie, czego i wszystkim zycze :D

Ide sobie zaaplikowac nowe stery od Herca v 3.4 - pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proper Bios do Herc 9100 :) Potestujcie i powiedzcie jak u was :)

http://members.lycos.co.uk/pinkixp/bios

8500.bin 250/250 PAL ATi Technologies RADEON 8500 113-85704-104-RX Modded BIOS

 

po zaladowaniu tego biosu do RADEDIT'a wyskakuje mi komunikat

ERROR Checksum Bad :/ i teraz boje sie go zaladowac do karty :/

 

maciejklos podeslij mi ten bios na w1lko@go2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proper Bios do Herc 9100 :) Potestujcie i powiedzcie jak u was :)

http://members.lycos.co.uk/pinkixp/bios

8500.bin 250/250 PAL ATi Technologies RADEON 8500 113-85704-104-RX Modded BIOS

 

po zaladowaniu tego biosu do RADEDIT'a wyskakuje mi komunikat

ERROR Checksum Bad :/ i teraz boje sie go zaladowac do karty :/

 

maciejklos podeslij mi ten bios na w1lko@go2.pl

 

Po co ma ci podsylac? Mi tez wyskakuje ten blad, sprobuj nowszym RadEditem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaladowalem ten bios i nic nie dalo.......... wlaczylem moto gp2 i zwis :/ paski na ekranie :/ ........ dzisiaj dostalem tego herculesa od siriusa w zamian za uszkodzonego herca 8500le i chyba bede musial im go odeslac.......... kur..... to bedzie juz 3 miesiac bez grafy............

 

p.s. podczas flashowania tym biosem od maciejklos na moment pojawily sie krzaki na ekranie ale po chwili zniknely i karta wstala.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem :roll: Czy ktos ma problem na Intelku? Bo grafy nie sa zwalone, skoro na AMD nie dziala a na Intelku ta sama karta dziala swietnie :roll: Zasilka pewnie tez odpada :roll: Moze chodzi o jakies ustawienia biosu plyty glownej? Moze niech ktos napisze mejla do Herculesa w tej sprawie :roll:

Czy komus na AMD ta grafa dziala ok? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem  :roll: Czy ktos ma problem na Intelku? Bo grafy nie sa zwalone, skoro na AMD nie dziala a na Intelku ta sama karta dziala swietnie  :roll: Zasilka pewnie tez odpada  :roll: Moze chodzi o jakies ustawienia biosu plyty glownej? Moze niech ktos napisze mejla do Herculesa w tej sprawie  :roll: 

Czy komus na AMD ta grafa dziala ok?  :lol:

 

mi chodzi , dobrze coprawda nie kręci sie rewelacyjne (pamieci) rdzen 310 pamieci 275

 

przy wyzszych częstotliwosciach rdzen potrafi palnac slawetn azwiecha z poionowa tęczą :( a pamieci to maja chyba za 100 stopni pewnie dlatego dalej nie ida :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dalej problem zasiłki. Miałem dokładnie taki problem jak wszyscy (pionowe kolorowe pasy). Już myślałem że kartę będe rekalamował, ale kumpel przyniusł mi swój zasilacz Deer 400W i wszystko poszło idealnie. Więc zanim oddacie do sprawdźcie na jakiejś dobrej zasiłce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie wiem  :roll: Czy ktos ma problem na Intelku? Bo grafy nie sa zwalone, skoro na AMD nie dziala a na Intelku ta sama karta dziala swietnie  :roll: Zasilka pewnie tez odpada  :roll: Moze chodzi o jakies ustawienia biosu plyty glownej? Moze niech ktos napisze mejla do Herculesa w tej sprawie  :roll: 

Czy komus na AMD ta grafa dziala ok?  :lol:

 

mi chodzi , dobrze coprawda nie kręci sie rewelacyjne (pamieci) rdzen 310 pamieci 275

 

przy wyzszych częstotliwosciach rdzen potrafi palnac slawetn azwiecha z poionowa tęczą :( a pamieci to maja chyba za 100 stopni pewnie dlatego dalej nie ida :(((

Mi na AMD też chodzi OK - zasiłka Codegen 300W. Wczesniej na tym samym sprzęcie miłem Radeona 9000 Sapphire na zasiłce ? 250W i też mi wszystko chodziło cacy. Chociaż procka nie mogę więcej wykręcić. 1966 Mhz to max bo wyżej 3dmark2K zaczyna mi czkać i punkty mi spadają (może to jest wina zasiłki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga panowie, czy ktos robi pomiar temperatury rdzenia tego herca? u mnie w 3Dmarku, mbm pokazuje ponad 70 stopni. hmmm, tak to wyglada z oryginalnym wiatrakiem :-( przymierzam sie do zminay radiatorka, bo max co w tej chwili moge przetaktowac jest jakis 15-20MHz. jesli mozecie, podajcie jak sie grzeja u was.

acha, czy ktos ma moze namiar na dokumentacje techniczna R200, chodzi mi o max dopuszczalna temp pracy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie głupio zapytam..

ale jak zmierzyć temp Herca MBM ?

hmmm, ja dla przykladu podlaczam drugi, zewnetrzny czujnik na kabelku. mierze nim sobie albo temp dysku albo herca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam czujnik na kabelku i mierzylem temperaturke :)

Miesiac temu gdy nie bylo jeszcze tak goraco oczywiscie przy otwartej budzie przy taktowaniu 300/300 i kilku przebiegach 3DMark2001 a pozniej Q3 w oknie temperaturka rdzenia jak i pamieci nie przekraczala 50 stopni :)

Mam jakas extra wersje czy cio :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam czujnik na kabelku i mierzylem temperaturke :)

Miesiac temu gdy nie bylo jeszcze tak goraco oczywiscie przy otwartej budzie przy taktowaniu 300/300 i kilku przebiegach 3DMark2001 a pozniej Q3 w oknie temperaturka rdzenia jak i pamieci nie przekraczala 50 stopni :) 

Mam jakas extra wersje czy cio :?:  :wink:

no to najs... teraz sie nie dziwie ze nic nie moge podkrecic. od razu artefakty. trza sie zabrac za zdzieranie radiatora :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak.... wsadzilem huntkeya 300w i wiekszosc gier chodzi bez zarzutu......... ale czasami potrafia pojawic sie pasy.. :/ we wtorek bede mial chiefteca 360 w za 210 zeta (zamowilem sobie :) ) i zobaczymy czy pasy zniknal...... napisze jak bede mial chifteca......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :D wlasnie jakies 30 min temu odebralem zasilacz chieftec... :) i pasy zniknely na oryginalnym biosie...... teraz zaladowalem bios 275/275 i testuje :) ale nie sadze zeby sie pojawily pasy bo napiecia stoja jak dab !! !!!!!!!!!!!! ZMIENCIE SOBIE ZASILACZE A POTEM GADAJCIE ZE HERCULES TO GOWNO !!!!!!!!!!!

to tyle odemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jasne :D wlasnie jakies 30 min temu odebralem zasilacz chieftec... :) i pasy zniknely na oryginalnym biosie...... teraz zaladowalem bios 275/275 i testuje :) ale nie sadze zeby sie pojawily pasy bo napiecia stoja jak dab !! !!!!!!!!!!!! ZMIENCIE SOBIE ZASILACZE A POTEM GADAJCIE ZE HERCULES TO GOWNO !!!!!!!!!!!

to tyle odemnie ;)

No wlasnie, ja od poczatku nie mialem zlego slowa na ta karte :mrgreen:

Czytajac o tych zasilaczach wychodzi na to, ze moj FEEL 300W to wcale nie taki zly zasilacz, chociaz nie wiem jakby sie sprawowal na takim np PIV... poki co wystarcza.

A co do krecenia to w tej chwili mam na 280/280 i pamiatki sa letnie a rdzen cieply (oczywiscie w trakcie 3dmark) bo w idle to karta jest chlodna.

Mialem juz na 300/300 i prawde mowiaz zadnych artefaktow nie bylo, wiec moze mam karte z tej samej serii co Pinki :D

Przydalby sie jakis czujnik temp, musze cos wykombinowac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...