Skocz do zawartości
pavel54

Wd Caviar Blue 500gb / Talerz

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu WD wprowadza następny 500gb / 1 talerz :) po wersji green i droższej black, a także następny po Seagate 7200.12 który przez wielu jest źle oceniany przez awaryjność, Samsungu F2 5.4k rpm który okazał się bardzo udany i Samsungu F3 który także wchodzi na rynek :)

 

Wersje jedno talerzową od innych można rozpoznać po oznaczeniu "WD5000AAKS-00M9A0"

 

klik i klik

 

niech dyskusja trwa :wink:

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało doinformowany jesteś :lol:

 

Zmień trochę tytuł tematu i treść pierwszego posta i będzie git. WD już dawno wprowadziło dyski z talerzami 500GB z prędkością 7,2krpm i są to Black'i, a nie Blue (te pokażą się później). Na testy nie trzeba czekać, bo ktoś już fizycznie posiada te dyski i zrobił odpowiednie testy. Nieświadomie, ale zrobił, więcej info w tym temacie http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...rz-t304251.html :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blacki 500/talerz które hyh ? bo chyba nie mówisz o modelu 2TB ?

 

edit

jednak widze ze cos sie pojawiło cichaczem :) super, ale jak rozpozanc taki dysk przed zakupem ze to model napewno z talerzem 500gb, no i czy coś wiadomo o modelu 1TB a moze juz są sprzedawane z 2 talerzami :)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie: 00M9A0 powinno zapewniać to że dysk jest jednotalerzowy, na razie nie widzę informacji o większych pojemnościach, głośność też bardzo mnie ciekawi, w końcu 1 talerz vs 2 więc teoretycznie powinno być lepiej :)

 

ciekaw jestem też osiągów 2x WD5000AAKS w raid 0 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mało doinformowany jesteś :lol:

 

Zmień trochę tytuł tematu i treść pierwszego posta i będzie git. WD już dawno wprowadziło dyski z talerzami 500GB z prędkością 7,2krpm i są to Black'i, a nie Blue (te pokażą się później). Na testy nie trzeba czekać, bo ktoś już fizycznie posiada te dyski i zrobił odpowiednie testy. Nieświadomie, ale zrobił, więcej info w tym temacie http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...rz-t304251.html :wink: pzdr

Test był robiony na starszym chipsecie AMD, więc nie byłbym pewien miarodajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Oraz

WDWD500AALS-00L3B2

to chyba z mojego posta ;) - oczywiście symbol jest błędny (co widać zresztą na screenie z hd tacha w "tamtym" temacie)

dysk ma oznaczenie: WDC WD5001AALS-00L3B2, FW 01.03B01 (przynajmniej u mnie). Oznaczenie różni się od poprzedniej wersji cyfrą 2 na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Rozumiem, że masz NDA od WD na testy? :wink:

Nie, chyba że WD jest objęte działalnością Nuclear Decommissioning Authority :lol:

a poważnie: dyski są w sprzedaży od conajmniej 2-3 m-cy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Ludzie, przecierz macie podane oznaczenia - czego jeszcze trzeba? Instrukcji korzystania z telefonu / programu do wysyłania emila? Każdy chyba sklep ma coś takiego jak "kontakt" - link do komunikacji z obsługą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

[edit]

^ tu powyżej był post pana 'racegrid' - przedszkolaka, który myśli że skasowanie posta rozwiązuje problem - żenada.

[/edit]

 

racegrid: nawet "strasznie drogi" komputronik ma taniej, a pierwszy lepszy strzał w google daje wynik 222, więc za przeproszeniem: skąd żeś się urwał chłopie? :lol:

 

to jakieś niewytłumaczalne zjawisko - umiejętność korzystania z wyszukiwarek systematycznie zanika zamiast stawać się standardem...

Edytowane przez tomazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako, że mój seagate 7200.12 500GB załapał relokowane sektory :twisted: i idzie do serwisu zmuszony byłem do odwrócenia się od firmy Seagate i pierwsz raz w życiu kupienia WD :D . Kupiłem w piątek WD5000AAKS - 00M9A0 czyli jednotalerzówke od WD.

Wrzucam kilka screenów z testów w hdtuch i hdtune.

post-153-1251048296_thumb.png

 

post-153-1251048320_thumb.png

 

post-153-1251048375_thumb.png

 

post-153-1251048391_thumb.png

 

i porównanie do ww. seagate

 

post-153-1251048440_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blasphemy wyłaczy AAM i pozamiata... po 2 jak sugerusze sie tymi milisekundami to daj se siana bo syntetyk a realne działanie to 2 rózne sprawy...

 

Nie raz dysk który w syntetyku był słabszy wygrywał w "realu".. po 2 widze ze WD nie ot tak robi np 15ms..... trwałosc dysku znacznie wzrasta...i nie ma takiego ryzyka wystapenia błedów na dysku....

 

Wiec 12 a 15ms nie odczujesz roznicy chyba ze lubisz cyferki... ja na moim na 16ms ... i co nic ...

 

chociaż i od niego wypada słabiej i na pewno jest głośniejszy

Sprawdziłes go miałes w rekach ? Nie... wiec takie bajki to sobie daruj... nie sadze by 15ms było głośne w machaniu głowicami...

 

Miałem F1 320 i była o wiele głosniejsza ( szum talerza i głowic chrobot ) niz ten Wd-ek co teraz mam.... nie wspomne o starcie z piskiem...i waleniu przy wyłączaniu....

 

Narciaz nie zawiedzesz sie ...trwałe dyski...w stosunku do Seagate...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku do Seagate wszystko jest teraz trwałe :lol:

 

Syntetyki moze i nie oddają realnej wydajności, ale jeśli jeden dysk jest od drugiego lepszy w teście syntetycznym, to jest duża szansa, ze i w codziennym użytkowaniu będzie wydajniejszy, to chyba logiczne. Nie jestem fanboyem Samsunga chociaz z dysku jestem bardzo zadowolony, a o F1 nic nie wspominałem, bo wiadomo, że szczególnie poźniejsze sztuki ciszą i brakiem wibracji nie grzeszyły. Najlepiej jakby się wypowiedział ktoś, kto testował oba dyski z talerzami 500 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...Syntetyki moze i nie oddają realnej wydajności, ale jeśli jeden dysk jest od drugiego lepszy w teście syntetycznym, to jest duża szansa, ze i w codziennym użytkowaniu będzie wydajniejszy, to chyba logiczne.

Nie, to nie jest logiczne - syntetyki nie mają żadnego związku z wydajnością w realu - nieraz zdażało się że słabszy w syntetyku dysk wygrywał w testach real - jak ładowanie aplikacji, file copy itd. - jak słusznie zauważył pan Kwazor.

 

Jedno z moich WD: (SATA1 - niestety na VT8237R nie da się inaczej, SSC - bo bezpieczniej)

 

Dorzuciłem też Core coby pokazać, że seeker dobrze działa ;)

Jakby ktoś się zastanawiał skąd 1GB/s cashed read: z tego samego co u Intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłes go miałes w rekach ? Nie... wiec takie bajki to sobie daruj... nie sadze by 15ms było głośne w machaniu głowicami...

glosniejszy WD bedzie napewno 7200-5400(F2).Co do wylaczania AAM nie polecam,na WD 640AAKS znacznie to zwiekszyło glosnosc dysku (chrobot) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry WD Blue zaczynał się od 640gb, w którym można było wyłączyć AAM. Teraz może być tak samo, więc najlepiej porównać WD Black do reszty, ale koniecznie na tych samych kontrolerach. Co do syntetyków to akurat nie jest to w ogóle oczywiste, że jak dysk jest najszybszy w hdtach to jest najszybszy w realu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Kupiłem w piątek WD5000AAKS - 00M9A0 czyli jednotalerzówke od WD.

 

czy do testów miał wyłączone AAM?

bo coś słabe te wyniki :sad:

 

 

 

chyba po wynikach widać, że miał właczone AAM ...

A jakich się spodziewałeś wyników ? W porównaniu do Seagate prawie identyczne. Oba jednotalerzowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie nowy caviarek śmiga, trochę gorzej niż samsung ale pewnie różniy w pracy systemu zwykły człowiek nie zauważy. Narciarz zrób coś z temp bo dysk Ci się ugotuje

 

@edit tu też coś wysoka temp :zonk:

http://forum.purepc.pl/Dyski-twarde-cdromy...rz-t304251.html

Edytowane przez LMAO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie nowy caviarek śmiga, trochę gorzej niż samsung ale pewnie różniy w pracy systemu zwykły człowiek nie zauważy. Narciarz zrób coś z temp bo dysk Ci się ugotuje

 

hehe - no nie mam co z nim zrobić. Leży na biurku bo kompa mam poskładanego na pająka i bez obudowy, a dysk sam sobie lerzy na folii bombelkowej.

W chwili obecnej mam 3 dyski obok siebie - wszystkie 500gb.

7200.11 -43

7200.12 - 43

WD500AAKS - 46

stopni mają poszczególne dyski według hdtune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo coś słabe te wyniki :sad:

 

 

 

 

chyba po wynikach widać, że miał właczone AAM ...

wylaczenie AAM nie poprawi predkosci zapisu czy odczytu,zmniejszy sie jedynie czas dostępu kosztem zwiekszenia glosnosci dysku.WD mają jeszcze jedną wade w porównaniu do samsungów,mocniej sie grzeją,dla mnie jest to bardzo istotne bo dyski mam w skrzynce z mat APP.I tak stary 250GB Samsung 2-talerzowy -max 42 stopni,WD 640AAKS max 49 stopni a to juz ciut za dużo. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi tempami to sie nie przejmujcie. Czujnik pomiarowy zajduje sie na PCB elektroniki i tak naprawde mierzy jej temperature... Głowna obudowa dysku czesto ma kilka ładnych stopni mniej.....

 

Tomazzi .. widze ze tez wiesz oco chodzi ... nie moge teraz odszukac tego porówania szybkosci wstawania OS na różnych dyskach i niby 7200.12 była najszybsza w syntetyku ( linear read itd... ) to w realnych działaniu slamazarnie jej to szło...

Bo duzo tu zalezy od oprogramowania wewnetrzego dysku i aplikacji zarzadzajacej sekwencja odczytu/zapisu.. bez optymalizacji bedzie wolno....

 

Wiec mb/s i ms to nie złoto co sie świeci !

 

Widze ze wielu ludzi dziwi się ze WD tak późno wypuscił 500/platter...Oni na spokojnie dopracowywali algorytmy i mechanike dysku... i znajac zycie nie spieprzyli tego jak Seagate które chciało szybko zatuszowac złe wrażenie po serii 11 niestety wbili sobie jeszcze lepszego samobója....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Widze ze wielu ludzi dziwi się ze WD tak późno wypuscił 500/platter...Oni na spokojnie dopracowywali algorytmy i mechanike dysku... i znajac zycie nie spieprzyli tego jak Seagate które chciało szybko zatuszowac złe wrażenie po serii 11 niestety wbili sobie jeszcze lepszego samobója....

Pozno? WD mial dyski 500GB/talerz juz od stycznia tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kwazor

Pewnie o 3353058[/snapback]

stary 250GB Samsung 2-talerzowy -max 42 stopni,WD 640AAKS max 49 stopni a to juz ciut za dużo.

A opierasz się na....? Nie schodźmy do argumentów na poziomie "tak, bo tak" :wink:

Bo mnie jakoś mało interesuje kilka stopni wyższa temp skoro to się nie przenosi na wyższa awaryjność czy gorszą pracę. Blacki też mają wyższe tempy i jakoś nie przeszkadza im to łoić konkurencji

 

mają jeszcze jedną wade w porównaniu do samsungów

Nie każdy Samsung jest cichy, więc takie twierdzenie jest nieobiektywne. Pomijam już fakt, że Samsungi raczej nie mogą się szczycić małą awaryjnością.

 

Podsumowując, temat jest o nowych WD/500GB talerz, ale niedługo zostanie zaspamowany przez niezadowolonych użytkowników 10-letnich Wd-eków oraz posiadaczy dysków innych marek. Oczywiście żaden z nich nie miał w ogóle do czynienia z nowymi rewizjami WD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...