Skocz do zawartości
krzychu26

Telewizor Do 3000zł Najlepiej 42".

Rekomendowane odpowiedzi

pod Konsole/PC lepszy będzie LCD (plazma dosyć szybko się wypala - co przy statycznych elementach jak paski statusu/broń/ikony/menu itp zostawia irytujace ślady na ekranie ;] kiepso się go też ogląda z bliska.

 

Do Filmów - Plazma ;]

 

Najlepiej jakbyś miał możliwość pooglądania troche LCD i Plazmy w normalnych warunkach (u znajmomych itp.)

 

Znam sporo osób które po kupnie LCD za ~5-7k zł wracalo spowrotem do swojej starej Plazmy ... ale to już kwestia gustu ;)

 

ps - no i plazme za tyle to i 50" wyrwiesz ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem okazji widzieć w akcji ani jednego - ani drugiego ;(

Ogólnie wszystkie plazmy "świecą" podobnie ;)

moze LG 50" 50PG100R ? Wieksze = lepsze :)

 

sam posiadam Samsunga PS50Q91 50" - kupionego za 2200zł ;) i sprawuje się nieźle ;)

 

Polecam się wybrać do jakiegoś większego sklepu i pooglądać - bo tak to każdy zazwyczaj poleca to co sam ma/miał ;)

Cięzko o jakieś sensowne recenzje konkretnych modeli wiec trzeba sprawdzać samemu ...

 

ps - no ale jak wspomniałem - jeżeli często będzie używany do gier to plazme można raczej skreślić - chyba że nie przeszkadzają ci wypalone ślady/ będziesz potem włączał "dopalanie" pixeli jednobarwnym tłem ;)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są przypadki że ludzie zostawiają na całe noce właczony tv i nic już sie nie wypala. to nie te czasy że zostawał obraz "odciśnięty". oczywiście jak ktoś będzie jechał parę dni non stop to coś może zostanie. ja wybrałem plazmę ze względu na czas reakcji (przy grach musowo) i na ogrzewanie darmowe w zimę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim ww. samsungu ~40min statycznego obrazu wystarczy żeby wypalić naprawdę porządnie pewne miejsca ;) ze sprawdzeniem jakie kanały były oglądane pare dni temu też nie ma problemu ;p (symbole kanałów to naprawde wredna rzecz, tym bardziej jak sie ogląda ten sam przez cały dzień ;) )

Oczywiście w normalnym użytkowaniu jest to raczej nie zauważalne - najlepiej widać na jednobarwnym obrazie

 

no ale z reguły 10minut białego obrazu wystarcza żeby to wszystko wyczyścić

 

nie wiem jak jest w nowszych/droższych plazmach - ale tego efektu nie da sie całkowicie zniwelować - tak samo jak na zwykłych kineskopach

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja trzeba pamiętać żeby nie zostawić TV na całą noc bo może odcisnąć się fajne logo. myślę jednak że w normalnym użytkowaniu będzie to praktycznie niewidoczne. zaniedługo podłącze, odpalę grę (FIFA) pogram parę h i zobaczę czy coś zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...