Skocz do zawartości
Jamalex

Router + Dwa Kompy - Proszę O Pomoc W Konfiguracji Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Mam juz router, mam adapter usb, podłączam router do swojego kompa Windows 7 i do kompa siostry XP profesionall

u mnie ustawiam adres ip taki jak ma router czyli 192.168.1.100 a u siostry 192.168.1.101, wchodze na router i nie wiem jak adresy wpisać, mam tak adres ip, maska, i gateway ip w ip adres wpisuje 192.168.100.1 a masce wpisuje 255.255.255.0 a w gateway nie wiem co wpisywac to wpisuje adres routera czyli 192.168.1.1

Potem zostaje DNS serwer i tutaj juz kompletnie nie wiem co wpisyać, na 100% coś źle robię, bo nie działa,

Czy ktoś może pdpowiedziec co robię źle lub czego w ogóle nie robie

Router NETGAR 54 mbps Wireless WGR614 6VGUKS, nie jest skonfigurowany

Czy ktoś mógłby mi pomóc przebrnąc przez ten cały proces :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw DHPC w routerze albo

 

twój komp

ip 192.168.100

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

dns1 208.67.222.222

dns2 208.67.220.220

 

komp siostry

ip 192.168.101

maska 255.255.255.0

brama 192.168.1.1

dns1 208.67.222.222

dns2 208.67.220.220

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ja jestem ciemny nawet nie wiem jak to DHCP włączyć,

wbiłem na router w mi jakies ip wybrało i u mnie net działa, a u siostry nie, wklepałem te numery co dałeś i nie działa,

Najlepsze jest ze jak wklepuje ip ip 192.168.100 to wywala ze jest nieprawidlowe,

Edytowane przez Jamalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wbiłem na router w mi jakies ip wybrało i u mnie net działa, a u siostry nie, wklepałem te numery co dałeś i nie działa

Z tego co piszesz to DHCP jest włączone. Wybierz u siebie i u siostry automatyczne przydzielanie adresu - czyli nic nie wpisuj.

 

P.S. Zaglądaj do instrukcji obsługi. To czasami pomaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kompa siostry mam tylko podłączony adapter usb do mojego kompa jest podłączony router, także ode mnie z kompa ma być wysyłany internet do niej, było juz tak wczesniej ale robiłem format i tuning kompa i od nowa trzeba było podłaczać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz router to router powinien rozsyłać net do Twojego i siostry komputera. Jak jest dostarczny internet i w które miejsce, do twojego komputera czy routera? Co namotałeś tam albo w temacie.

Teraz ja nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz,

O Twojej sieci.

Zadałem pytania:

1.Skąd masz internet i jak dostarczany

2.Internat przychodzi na Twój komp czy na router?

 

Klasycznie powinno być tak:

Internet od dostawcy trafia na router, router wysyła internet:

1 kablem do Twojego komputera

2 przez wifi do komputera siostry

do kompa siostry mam tylko podłączony adapter usb do mojego kompa jest podłączony router, także ode mnie z kompa ma być wysyłany internet do niej, było juz tak wczesniej ale robiłem format i tuning kompa i od nowa trzeba było podłaczać,

Z Tego opisu wynika, że to z Twojego komputera internet leci do komputera siostry. Po co więc router? Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz,

Kolega dobrze pyta, napisz dokladnie skad dokad ida kable od internetu. Ale napisz to tak jakbys slepemu tlumaczył. Domyslac sie nikt nie bedzie :)

 

Powinno byc tak jak napisal kolega wyzej:

"Klasycznie powinno być tak:

Internet od dostawcy trafia na router, router wysyła internet:

1 kablem do Twojego komputera

2 przez wifi do komputera siostry"

 

Czyli kabel ze sciany do routera (ewentualnie miedzy gniazdkiem i routerem jeszcze modem jest), z routera dalej kablem do twojego PC i bezprzewodowo do PC siostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...