Skocz do zawartości
Abdel_k9

Kształt okna

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż po cieżkim dniu w szkole naszlo mnie aby wkońcu wymyslić jakis wzor okna do budy. i wpadlem na taki pomysł:

Dołączona grafika

 

Ale chciał bym wiedziećczy reszcie ludzi podoba sie kształt, bo wkoncu moda robie i dla siebie ale tez i dla innych. A pozatym zastanawiam sie bo to pierwsza powazna operacja na budzie wiec zalerzy by nie spiepszyc tego. Aha kolor pokazuje jak mam zamiar podswietlic wzor, wzorowałem sie na ... palniku gazowym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemy ciezko ja wczoraj toyka i tarcza dentystyczna (z 40mm srednicy) wycialem lisc ganji. Jeszcze tylkoe dzisiaj doszlifowac i bedzie git.

Mi osobiscie sie ten wzorek bardzo podoba i jest wmiare oryginalny - tylko go troszke dopracuj bo w niektorych miejscach te jezyki ognia sa troszke nieksztaltne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na innych, mod ma sie podobac tobie, to jest najwazniejsze.

W koncu komp stoi u cibie w chacie, nie ?

To czy bedzie sie podobal innym, to sprawa drugorzedna, mozesz to olac.

Kazdy ma inny gust, wiec nie trafisz w gusta, i swoje i innych.

Poprzegladaj sobie galerie modow, moze skomponujesz cos unikatowego, cos co ci sie bedzie podobac.

 

BTW, dremelek rulez !! wszystko da sie wyciac, SNAP przesadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze rulez.

Myslalem ze tego nigdy nie wytne bo pierwszy raz cialem ale przy dugim platku tego liscia juz szlo jak burza. Tylko troszke techhniki nabralem i nawet mi nie przeszkadzala wielkosc tej tarczy. Jedyno co jest denerwujace to grzanie sie tej toyi - ale wsumie mialem dremela z proxxona i tez sie taq grzal. Ale znalazlem na to sposob - po paru minutach jaq jush sie zagrzeje wylaczam i stawiam przed wentylatorem pokojowym - chwila i znowu moge dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no okno ma sie tobie podobac, po to sie to robi. Szczerze mowiac opinie innych na jego temat sa malo wazne. To twoja buda i dla Siebie to robisz. Wzor calkiem calkiem, latwy do wyciecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, tylko od krawedzi dolem troche odsun, bo ciezko ci bedzie szklo/plexi zalozyc, zeby sie potem dalo zlozyc obudowe.

Podswietlenie tez fajne, tylko zrobiles maly blad: przy podawaniu kolorow pamietaj ze to jest swiatlo i nie zachowuje sie jak farba, wiec nie bedziesz mial dokladnie takiego przejscia, tylko (od dolu) niebieski ---> jasno foletowo-rozowy (mniej wiecej :D)---> czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, dremelek rulez !! wszystko da sie wyciac, SNAP przesadza.

wycinalem swoja dziure na szybe Dremlem , moge dodac ze made in Dremel z USA i ....

proste kwalaki wycina sie miodzio ale ciezko kooleczka albo jakies dziwne ksztalty

nie wytniesz jednym ruchem kolka, trzeba wycinac po kawalku

tzn przykladasz do blachy, wycinasz kawalek , przykladasz dremelka dalej i sie wbijasz w blache itd ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

BTW, dremelek rulez !! wszystko da sie wyciac, SNAP przesadza.

wycinalem swoja dziure na szybe Dremlem , moge dodac ze made in Dremel z USA i ....

proste kwalaki wycina sie miodzio ale ciezko kooleczka albo jakies dziwne ksztalty

nie wytniesz jednym ruchem kolka, trzeba wycinac po kawalku

tzn przykladasz do blachy, wycinasz kawalek , przykladasz dremelka dalej i sie wbijasz w blache itd ...

Snap, masz dremela na 115V? Jak sobie radzisz z napięciem? Ja mam B&D RTX na 115V i już jeden transformator spaliłem :) , tzn ma dwa stopnie możliwego obciążenia i jeden poszedł z dymem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jęsli podświetlenie wyjdzie Ci tak jak rozrysowałeś, to bedzie fajnie. Taki niebiesko czerwony to nawet mnie się podoba

Dzisiaj wlasnie kupilem katody i musze powiedziec z wyszlo mneij wiecej tak njak planowalem. Teraz tylko wyciac okno, ale mam problem z narzedziami bo myslalem ze pojdzie zwykla wyzynarka, ale po rozmowie z ojcem chyba kupie dremela od toyi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wszystko zalezy od materialu i jego grubosci, wyzynarka raczej ciezko byloby wyciac takie ostre zakonczenia, ale przy odpowiednio grubym materiale (blacha w tym wypadku) to raczej jest to wykonalne - IMHO

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wszystko zalezy od materialu i jego grubosci, wyzynarka raczej ciezko byloby wyciac takie ostre zakonczenia, ale przy odpowiednio grubym materiale (blacha w tym wypadku) to raczej jest to wykonalne - IMHO

Pozdro

O ile wyżynarka i ostrza będą dobrej jakości, bo te tanie mają to do siebie że tną tam gdzie one chcą a nie tam gdzie to było zamierzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wszystko zalezy od materialu i jego grubosci, wyzynarka raczej ciezko byloby wyciac takie ostre zakonczenia, ale przy odpowiednio grubym materiale (blacha w tym wypadku) to raczej jest to wykonalne - IMHO

Pozdro

O ile wyżynarka i ostrza będą dobrej jakości, bo te tanie mają to do siebie że tną tam gdzie one chcą a nie tam gdzie to było zamierzone.

Dokladnie tak, ja mam najtansza wyzynarke jaka byla w markecie, ale za to ostrza mam bosha czy cos i calkiem fajnie tnie, ale rzeczywiscie troche zjezdza dlatego trzeba miec pewna reke.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemy ciezko ja wczoraj toyka i tarcza dentystyczna (z 40mm srednicy) wycialem lisc ganji. Jeszcze tylkoe dzisiaj doszlifowac i bedzie git.

Mi osobiscie sie ten wzorek bardzo podoba i jest wmiare oryginalny - tylko go troszke dopracuj bo w niektorych miejscach te jezyki ognia sa troszke nieksztaltne :D

mógłbyś zapodać jakieś fotki na mejla tcyran@wp.pl albo na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge narazie zapodac fotek bo ich nie mam - nie mam cyfraka ale mam koncoofke filmu w aparacie to popstrykam i dam do wywolania. Potem zaskanuje i dopiero wtedy umieszcze.

Dzisiaj liscia znowu przerabialem bo sie okazalo ze obrazek z ktorego go wycinalem byl niesymetryczny (chyba skan prawdziwego liscia trosze podretuszowany).

I teraz to troszke lipnie wyglada.

Aha co do tarczek ktorych uzywalem to zapraszam do dzialu sprzedam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dremlem ciales? W sumie taka maszynka kosztuje mniej niz 100 PLN a przydaje sie dosc czesto. Nie wpominam tu o burzuazyjnej marce DREMEL (300-400 PLN). Niestety w tych low-endowych koncowki sa do doopy.

 

Bardzo ladny ksztalt. Co prawda mi sie podobaja takie, zeby jak najwiecej bylo widac, ale najwazniejsze, ze jestes z tego zadowolony. Gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...