Skocz do zawartości
Dawid afg

Jaki Anty Wirus Najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Organizacja AV Comparatives opublikowała niedawno testy programów antywirusowych.

 

Najwyższy poziom Advanced+ otrzymały produkty:

- G DATA AntiVirus 20.0.4.9

- Symantec Norton Antivirus 17.0.0.136

- avast! Professional Edition 4.8.1348

- F-Secure Anti-Virus 10.00.246

- BitDefender Anti-Virus 13.0.13.254

- eScan Anti-Virus 10.0.997.491

- ESET NOD32 Antivirus 4.0.437

 

Poziom Advanced otrzymały produkty:

- AVIRA AntiVir Premium 9.0.0.446 (*)

- McAfee VirusScan Plus 13.11.102 (*)

- TrustPort Antivirus 2.8.0.3017 (*)

- Kaspersky Anti-Virus 9.0.0.463

- AVG Anti-Virus 8.5.406

 

(*) - produkty te odznaczały się b.wysokim poziomem wykrywalności wirusów, ale otrzymały niższy wynik z powodu fałszywych alarmów.

 

Źródło: benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam NODa. Najlepszy i najszybszy.

to żeś się rozpisał i podał powody. :-P

Czy najlepszy to nie wiem, ale na pewno jest świetny. W pakiecie Internet security (czyli NOD+firewall i kilka jeszcze innych) to doskonały wybór. Antyvir zżera tyle zasobów co nic, aktualizuje się nawet kilka razy dziennie, ma bardzo wygodny interfejs, raz na tydzień włączy mi skana, o którego pracy nawet nie mam pojęcia, w ogóle nie spowalnia systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE (bender83 @ 19 sie 2009, 09:53) *

F-Secure może i jest skuteczny, ale bardzo ciężki - wiem, bo mam w pracy na części kompów.

 

QUOTE (costi @ 19 sie 2009, 12:22) *

A F-secure to jest ciezki mul, nie polecam tego nikomu.

 

Nie wiem o czym mówicie. Od 3 lat mam FSecure zainstalowany na trzech kompach w domu i złego słowa nie powiem. Zero syfu na kompie. Chodzi bardzo sprawnie i nie obciąża kompletnie systemu.

Ja także nie wiem o czym oni mówią. Tzn domyślam się. Zapewne chodzi im o wersję 2009. Ja mam w domu i w firmie zainstalowaną wersję F-Secure IS 2010 i chodzi pięknie. Nic nie muli, nic nie puszcza. Ludzie piszcie dokładnie, o wprowadzacie innych w błąd. Uważam, że F-Secure jest naprawde świetnym antywirem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ja również używam darmowej aviry i nie narzekam. Tak czy siak, avira sie tylko u mnie aktualizuje bo nie ma co robić;) FFirefox+NoScript+AdBlock i życie jak w madrycie. Tego całego avasta co sie każdy nim podnieca miałem chwile i nie poradził sobie w dwóch przypadkach. A kupowanie antywirusa to dla mnie porażka roku, fałszywe bezpieczeństo za pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie wiem o czym oni mówią. Tzn domyślam się. Zapewne chodzi im o wersję 2009. Ja mam w domu i w firmie zainstalowaną wersję F-Secure IS 2010 i chodzi pięknie. Nic nie muli, nic nie puszcza. Ludzie piszcie dokładnie, o wprowadzacie innych w błąd. Uważam, że F-Secure jest naprawde świetnym antywirem.

Akurat. W pracy miałem "przyjemność" pracy z tym wynalazkiem na komputerach biurowych z 512MB ramu (ze 2 lata temu) - tragedia to była... Coś jak McAfee na 256MB, tylko że Mc po przejściu na 512 jest odczuwalny właściwie tylko przy aktualizacji...

 

W domu cały czas używam mało znanego u nas F-Prota, ale szczerze mówiąc gdyby nie okazjonalni przybysze z pracy na pendrajwie, mógłbym zrezygnować z AV wogóle. Kwestia świadomości co się ściąga i gdzie włazi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Avasta i jestem zadowolony, nigdy mi się nic nie stało, ale słyszałem od ludzi, ktorzy byli w chinach że tam nie dał rady ( zastrzelcie mnie, nie wiem jaka jest różnica być tu a tam ;) może są jakieś robale hardkodowane, żeby chińskie klasy IP rozwalały ;) ).

 

Sprawdze tą Avirę. Trzeba się rejestrować ? Na jak długo jest licencja ? To jest pełna ochrona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dłuższego już czasu używam Comodo IS i nie sprawia mi żadnych problemów, a i jest całkiem skuteczny w wykrywaniu, bo odkąd go mam nie złapałem żadnego poważnego syfu..

 

Z resztą oprócz AV trzeba mieć jeszcze głowę na karku przy przeglądaniu WWW..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam McAfee... widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał. Mam McAfee Security Center 2009, z czego aktywny jest tylko antywirus. Po cichutku działa sobie z jedną ikonką w tray'u.. nie zżera za dużo pamięci, często i sam sie aktualizuje i ściąga bazy wirusów, do tego posiada całkiem niezłą wyszukiwarkę wirusów/trojanów wszelkiego typu z instrukcjami ich likwidowania (on-line). Owszem - nie jest to darmowy program, ale roczna subskrypcja to wydatek rzędu 30 Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo dużym zwolennikiem Comodo Internet Security ale to co dzisiaj zrobił na dwóch komputerach w pracy to jakaś maskra, chyba ostatnia aktualizacja im nie wyszła. Na jednym nie mogę odpalić wogóle systemu, na drugim zużycie procesora 99%, nie dałó się praktycznie nic zrobić po zamknięciu go na pasku, zniknął z systemu. Nie można go odinstalować pomimo tego że katalog jest, którego nie można nawiasem mówiąc usunąć. Jakaś paranoja, jestem bardzo ale to bardzo zdenerwowany. Na tym, z którego teraz pisze po odpaleniu firefoxa użycie pamięci przez cmdagent.exe wyniosło ponad 200Mb przez kilka minut, po jakims czasie spadło. Czy ktoś wie o co chodzi?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jak się chce wejść na jakieś "x-ksowe" strony, to jakiś av się przyda. :wink:

Dlatego napisałem "oprócz AV trzeba mieć jeszcze głowę na karku"

 

@grudzio: faktycznie coś się dzieje. Chyba ma to związek z dzisiejszymi aktualizacjami baz wirusów. Musiałem wyłączyć Comodo Agenta ze startu, bo przy nim nie dało się używać PC. Posłałem ticket do supportu i zobaczymy, co oni na to.

 

 

PS. nie trafiłem z dniem napisania poprzedniego posta z pochwałą Comodo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "oprócz AV trzeba mieć jeszcze głowę na karku"

 

@grudzio: faktycznie coś się dzieje. Chyba ma to związek z dzisiejszymi aktualizacjami baz wirusów. Musiałem wyłączyć Comodo Agenta ze startu, bo przy nim nie dało się używać PC. Posłałem ticket do supportu i zobaczymy, co oni na to.

 

 

PS. nie trafiłem z dniem napisania poprzedniego posta z pochwałą Comodo..

Comodo posypało mi się na 5 komputerach, zainstalowałem Avasta, który przy okazji znalazł mi prawie na każdym komputerze wirusy, na których wczesniej było Comodo.

Avast znalazł miedzy innymi:

Win32:Induc

Win32:Rootkit-gen

BV:AutoRun-G

VBS:Solow-L

 

Byłem przekonany co do jakości Comodo, teraz raczej go juz nie zainstaluje.

Na jednym komputerze muszę robić reinstalację systemu, bo nie mogę usunąć Comodo gdyż w trybie awaryjnym cos sie podziało z obrazem z k. graf.

Zrobili "świetną" aktualizację, nie polecam już Comodo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam McAfee... widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał.

W pracy mamy McAfee na ponad 300 maszynach. Problem w tym, że wersje standalone nie są w stanie same wykryć i usunąć najprostszych trojanków które ludki przynoszą na penach :) Dopiero podpięcie do serwera zarządzania ePO i zgranie z niego zdefiniowanych reguł załatwia sprawę raz a dobrze. IMHO w sieci korporacyjnej - OK, jako do domu - dziękuję ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności podam odpowiedź Comodo jak by ktoś jeszcze nie znalazł rozwiązania:

1. Restart the computer in safe mode

2. Go to c:\program files\COMODO\Comodo Internet Security\scanners

3. Remove file bases.cav

4. Run diagnostics in CIS --> Miscellaneous --> Diagnostics (it will replace missing base with v.1)

5. Re-start the system and update CIS to the latest vcerison

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat. W pracy miałem "przyjemność" pracy z tym wynalazkiem na komputerach biurowych z 512MB ramu (ze 2 lata temu) - tragedia to była... Coś jak McAfee na 256MB, tylko że Mc po przejściu na 512 jest odczuwalny właściwie tylko przy aktualizacji...

 

W domu cały czas używam mało znanego u nas F-Prota, ale szczerze mówiąc gdyby nie okazjonalni przybysze z pracy na pendrajwie, mógłbym zrezygnować z AV wogóle. Kwestia świadomości co się ściąga i gdzie włazi...

oj chlopcze. nie umiesz czytac chyba ze zrozumieniem albo cos krecisz. jak mogles uzywac 2 lata temu wersję 2010 która to właśnie nie zamula? nie rozumiem. wyszła ona niedawno wiec 2 lata temu nie byla jeszcze dostepna. heh. ja używam tego antywira i jestem bardzo zadowolony. nic nie puszcza i nie spowalnia komputera. naprawde warty polecenia soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj chlopcze. nie umiesz czytac chyba ze zrozumieniem albo cos krecisz. jak mogles uzywac 2 lata temu wersję 2010 która to właśnie nie zamula? nie rozumiem. wyszła ona niedawno wiec 2 lata temu nie byla jeszcze dostepna. heh. ja używam tego antywira i jestem bardzo zadowolony. nic nie puszcza i nie spowalnia komputera. naprawde warty polecenia soft.

A napisałem gdzieś że to była wersja 2010 :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czytałeś wynik testu?podpowiem ze jest w tej tabelce na którą sie powołujesz, w formacie pdf....

 

TO DOTYCZY FW A NIE AV!

 

jako fw jest najlepszy w tym zewstawieniu - z czym sie mogę zgodzić, ale moduł av jest w nim co najwyżej średni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisałem gdzieś że to była wersja 2010 :P ?

no niby nie ale po tym jak napisal edek80 ze wersja 2010 nie zamula ty odpisales: akurat. (..) wiec wnioskuje ze jednak uzywales 2010 ;p ale nei wazne juz. F-Secure w wersji 2010 jests super i nie ma co gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...