Skocz do zawartości
PolandMET

Blue -><- Red Fusion Mod By Polandmet - UkoŃczona

Rekomendowane odpowiedzi

O to samo miałem pytać ;]

Poza tym drugie pytanie- rurki miedziane zabezpieczałeś czymś, czy to tylko sama polerka?

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Kurz to problem ale wystarczy dmuchnac albo potraktowac jakas szczotką od czasu do czasu.

 

Rurki sa niklowane a te poprzeczne maja lakier. Niestety trzyma sie nie za mocno i trzeba uwazac na zadrapania. Coz, powierzchnia polerowana nie wplywa dobrze na przyczepnosc lakieru. Probowalem 3 rozne lakiery i kazdy inaczej trzymał. Jeden dalo sie zdrapywac paznokciem jak masło z chleba. Ale generalnie sie to trzyma kupy.

 

aktualnie pilnie poszukuje rurek z plexi. Ma ktos takie z 5cm srednicy i łącznie z 10-15cm ? Musze zrobic jednak dwa małe zbiorniki wyrownawcze bo sie mi chlodziwo rozszerza w cieple i wylewa mi sie przez odpowietrzniki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, no to skonczylem.

Oplotłem caly zasilacz jak tylko sie dalo (ciekawe czy bedzie dzialal :D

 

10m czerwonego oplotu 3mm na kable zasilania grafiki, Xonara oraz zasilający SATA + oploty na kable sygnałowe SATA.

Do tego 19 metrów 4mm niebieskiego oplotu na wiązke 24pin ATX, 8pin +12V i wiązkę zasilająca wentylatory.

Ogolnie rzecz biorąc kupa roboty i do tego ledwo co dalo sie to upchnac i zamknąc i zakręcić. Tagan ledwo to pomieścił.

 

 

 

 

post-7690-0-77166100-1334608850_thumb.jpgpost-7690-0-11377900-1334608853_thumb.jpgpost-7690-0-75928000-1334608854_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam.

Wciaz mam co robic z tym potworem.

 

Dzis zrobilem mu dwa rezy bo te krotkie 5cm rurki (odpowietrzacze) nie dawaly rady roznicom w poziomie cieczy przy wylaczonym i wlaczonym kompie. W jednym rezie zabraklo mi koncówki ale juz do mnie ida nowe :)

 

Rurka ma 60mm srednicy (tnx Maniakalny) i 50mm wysokości. Topy zrobione na tokarce (wyszczerbione :( z otworem 11mm i krućcami Bitspower wkrecanymi na gorąco i doszczelnianymi Kropelką bo nie maja oringów, a ja nie mam gwintownika 1/4".

 

 

 

post-7690-0-96519900-1334608887_thumb.jpgpost-7690-0-98705700-1334608888_thumb.jpgpost-7690-0-60512600-1334608891_thumb.jpg

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygladaja dosc zacnie te reziki ;)

Na poczatku Twoj projekt mi sie wogole nie podobal ale teraz jest juz inaczej . Znacznie sie zmienil od poczatku i teraz chetnie bym sam posiadal taka "bude" ;) Chodz moze troszke za mocno sie swieci.

Gratulacje weny i checi do wykonania go ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Troche nowych fot i zmian.

 

1) "Sprytnie" schowany dysk twarty Intel SSD 40GB. Niestety nie zmiescil mi sie tak jak myslalem w obudowie nad dyskiem niskoprofilowym (1 talerz) Seagate 500GB. Musialem go dac gdzies obok.

 

post-7690-0-54366000-1334608936_thumb.jpg

 

 

 

2) Zamiast metalowej przelotki dalem rurke plexi (znów z USA) i wyglada to fajnie. Tak fajnie, ze zamowilem 2m rurki juz u nas i sie zastanawiam czy nie wywalic tych gietkich wezy i nie dac w to miejsce rurek, przynajmniej z przodu. Srednica 12mm, scianka 1mm.

 

post-7690-0-69915200-1334608938_thumb.jpg

 

post-7690-0-36547100-1334608940_thumb.jpg

 

 

 

3) Widok ogolno-dookólny przednio-tylny

 

post-7690-0-40022000-1334608942_thumb.jpg

 

post-7690-0-92450100-1334608943_thumb.jpg

 

post-7690-0-30065500-1334608945_thumb.jpg

 

post-7690-0-38861500-1334608947_thumb.jpg

 

 

Kable kablami ale niektorzy maja wiekszy bajzel tam gdzie swiatlo niedociera Dołączona grafika

 

 

 

Video 1

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=i9xcQ_syd_0

 

Video 2

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=vDjM4gt9XQ8

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz zostało Ci już tylko wymienienie tych rurek gumowych na plexi?

Btw, oświecenie daje się wyłączyć, czy jest permanentnie on po włączeniu zasilania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Oswietlenie nie da sie wylaczyc, chyba ze wyjme wtyczki z gniazdek od wentylatorow, ktorych jest tu calkiem sporo i prawie wszystkie sa zajete. Po jednym dla oswietlenia CPU, Bloku GPU, bo plexi z napisami od GPU i Xonara podlaczone sa na stale do zasilania na kartach Dołączona grafika i jeszcze jedno dla podswietlenia plexi na ktorej jest zawieszona plyta glowna i cala reszta. Kolejne gniazdo zajete jest przez wykrywacz napiecia ktory uruchamia pompy wodne. Kolejne dwa gniazda zasilaja przyciski Resetu i Power, to te okragle kułeczka na rurkach po bokach. Wolne jest tylko 1 gniazdko na płycie.

 

Co do rurek to wlasnie sie zorientowalem ze musialbym wymienic wszystkie krucce na te do podlaczenia SLI, czyli jakies 20 sztuk x 8$ Dołączona grafika + wysylka. Chyba to oleję juz bo zaczyna mnie ten komp meczyc. Wlasnie mi zdechl bez powodu w polowie pisania tego posta i przy 20% przesylania video na Youtube !! Grrr.

 

Ja chce lapka !

 

 

http-~~-//www.youtube.c...h?v=i9xcQ_syd_0

Zachecam do ogladania w fullHD i na pelnym ekranie :)

 

 

Poza tym zastanawiam sie dlaczego az takie mam temperatury na rdzeniu ? Czyzby zle zalozony blok lub Prison nie wyrabia ? Pasty dalem malo (ale nie za malo), blok siedzi bardzo mocno, nie da sie ruszyc Dołączona grafika

Przy tych temperaturach, woda w ukladach ma po 31*C, Procesor jest tylko na 3GHz a CoreTemp pokazuje po 52*C na obu rdzeniach.

Troche mnie to martwi.

 

post-7690-1274372076,95_thumb.png

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Komp wciaz dziala ale mial awarie z miesiac temu.

Padly 3 z 4 kosci pamieci :( ot tak sie sfajczyly prawdopodobnie z przegrzania. Niemniej jednak bylem z tego powodu szczesliwy bardzo bo nie padla mi plyta glowna ktorej dostanie graniczy juz z cudem (chyba ze nowa za chore pieniadze). Przy okazji sprawdzania co padlo (bo to nie bylo takie oczywiste), wreszcie sie dowiedzialem DLACZEGO procek ma takie temperatury w stresie. Ano mial bo zapomnialem posmarowac go pasta !!!!!! Prawdopodobnie przymierzajac na sucho blok w ktoryms momencie stwierdzilem, ze juz nie rozbieram bloku skoro juz siedzi, zapominajac, ze nie dalem pasty termoprzewodzacej. Takze przy okazji dowiedzialem sie ze mam skrzywiona jedna nozke w podstawce procesora :D Nie wiem czy kontaktuje czy nie, ale komp chodzi. Natomiast noga (w gniezdzie na plycie glownej) a raczej styk jest tak maly i dziwny ze nawet pod lupa 6x nie bylem w stanie dojsc do tego jak ja naproscic wiec to olalem, bo jeszcze bym ja urwał. Komp chodzi i mam teraz jakies 10-15*C mniej w stresie i mniej stresu w glowie.

 

Kupilem 2x2GB Geil i smigaja dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat to czy upalone 3 czy 4 bez roznicy bo i tak nie mam co z nimi zrobic. Na gwarancji sa ale nie ma juz firmy ktora je sprzedala :D a poza tym byly zdejmowane radiatory wiec zawsze sie mozna przyczepic ze byla ingerencja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*************************************************************************************

 ----- UWAGA ----- UWAGA ----- UWAGA ----- UWAGA ----- UWAGA

*************************************************************************************

 

Witajcie moi drodzy.

Za 10 dni minie juz 5ta rocznica od ukonczenia tej modyfikacji. Czas leci a to pudło dalej się kręci. Kręci, brzęczy i klekoce niestety. Wkurzało mnie to juz od dawna ale jakos dawalem rade. Na szczescie kilka dni temu uruchomilem kompa rano jak zwykle, maile, facebook, duperele az tu nagle jeb dup i się wyłączył. Oho mysle sobie, pompa sie zatarła i sie boroczek przegrzał. Macam grafe , ciepla. Macam blok CPU a tam 300*C. I wszystko jasne. Co bylo robic. Trzeba odpiąc kable, spuscic chłodziwo, odłaczyc węże, rozkręcic pompę zeby popchnąć wirnik bo sie na jakims paprochu zatrzymał. Rozkręcam badziewiaka a tam nic, czysto, wirnik sie kreci cholerny oszust. A bv sie mu zwoje przepaliły.

 

Ale ponieważ komp już stał wybebeszony na podłodze to postanowilem usunąc wszystkie przeszkadzajki ktore mnie wnerwialy od miesięcy. A bylo tego juz dosc sporo. Wentylatory na grafice brzęczały i trzeba bylo je popychac przy starcie. Chlodnica grafiki wpadala w rezonans i tez cos brzeczalo. Bloki zasyfione, węże oblepione tlustym prochem. Kostka Bitspower znajdująca sie najnizej przeciekala i musialem dolewac petrygo co 3-4 dni. Grafa sie przegrzewala, panel przedni wisial juz jak cycki emerytki. Ogolnie syf i melasa. Trzeba bylo cos z tym zrobic.

Jednak najlepsze bylo to, ze po 5 latach dowiedzialem sie dlaczego na grafice mialem tak slabe chlodzenie. Otoż aby wycierac kapiące z kostki chlodziwo oparłem kompa o sciane i ......... wentylatory ktore byly pod chlodnica od GPU a 5-6mm nad stolem nagle dostaly tlenu i zaczely chlodzic. I tak oto przy głupocie obnizylem temperaturę na GPU w stresie z 53* na 35*C zupelnie za friko. Wystarczylo podniesc kompa.

 

Tak więc zupelnie na wariata, bez przygotowania, niespodziewanie, postanowilem zrobic modyfikacje systemem na MacGuyvera czyli tym co znajde w smieciach. Zajelo mi to rowno 12h i udalo sie w 100%.

 

Plan działania:

-wybebeszyc chlodnice GPU (Red)

-połączyć układy CPU+GPU (Blue+Red)

-zmienic chlodziwo na wodę + barwnik

-wymienic węże na przeźroczyste

-posmarowac wentylatory smarem zeby nie brzeczaly

-wyczyscic bloki i zmienic paste termoprzewodzącą

-zamontowac flow meter

-wywalic CD-ROM

 

Teraz komp dziala znakomicie, jest cicho (slychac przyjemny szum powietrza), chłodno i czysto. Dzieki temu ze dzialaja dwie pompy nie ma strachu ze przeplyw padnie. Hejterzy na pewno zauwaza widoczne kable ale coz, to juz nie jest mod ładny tylko ma byc mod funkcjonalny ktory działa.

Natomiast w przyszlosci bede sie bral za kolejna modyfikację o tej samej budowie ale bedzie ona ładniejsza, bardziej zaawansowana, drozsza i mądrzej zrobiona.

SZUKAM SPONSORA NA MOBO+GPU :)

 

I pare fotek z przebiegu operacji

 

 

Dla przypomnienia, tak bylo kiedys :) Ładnie pieknie i cudownie.

2015_tak_bylo.jpg

 

 

Komp przed rozebraniem. Jeszcze są dwa osobne obiegi. Niebieski CPU i czerwony GPU

2015_komp0.jpg

 

 

Syf na CPU

2015_blok_cpu.jpg

 

 

Nowy Arctic Silver 5 na CPU
2015_cpu_pasta.jpg

 

Grafika przed rozebraniem. Wentylatory są hamowane 30kOHM rezystorami ktore teraz sa usunięte idziałaja na pelnej predkosci

2015_grafika.jpg

 

GPU i stara pasta. Troche sie zważyła

2015_gpu.jpg

Paprochy w bloku GPU

2015_gpu2.jpg

 

 

Fesery juz nie do oczyszczenia. Zreszta juz mi sie nie podobaja.

2015_feser.jpg

 

 

Sławna chlodnica grafiki. To ona byla byla tak slabo chlodzona przez wentylatory ktore nie mialy czym dmuchac. Niedopatrzenie.

2015_chlodnica.jpg

 

Komp po polaczeniu obiegów, zmianie węzy, zamontowaniu flow metera. Z bloku mostka wąż idzie juz do grafiki a dalej do pompu, potem w rurki a nastepnie przechodzi przez drugą pompę i wchodzi do bloku procesora

2015_komp.jpg

 

 

Blok na CPU ale jeszcze jest w ukladzie woda z borygo dlatego jest niebiesko

2015_cpu.jpg

 

 

Flow meter z czujnikiem temperatury

2015_flow.jpg
 

 

Dalem tez jeszcze wentylatory ktore przedtem "chlodzily" chlodnice grafiki. Teraz troche przynajmniej chlodzą rurki i obudowe dysku Seagate RED 2TB. WIEM, srubki widac.

2015_wentylatory.jpg

 

A tak to teraz wyglada. Nie super pieknie ale zareczam ze jest o wiele lepiej :)

2015_final1.jpg

 

 

Barwnik to plyn do barwienia wody w wazonach za 4.50zl, a nie jak te wszystkie koncentraty po 30zl and up.

2015_final2.jpg

 

 

I niech ktos powie ze to nie jest fajny mod :)

2015_final3.jpg

 

2015_final4.jpg

 

Dziekuje i prosze o komentarze

Edytowane przez PolandMET
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że wciąż korzystasz z tych akrylowych kolanek i trójników od BP - to jak bawienie się w rosyjską ruletkę - w pewnym momencie któryś z nich pęknie i będziesz miał kilka dni zawalonych reanimacją sprzętu - u mnie właśnie tak było.

 

Poza tym zrobiłbyś coś z tym syfem w kablach na dole budy. Gdyby on zniknął, to ładnie by to wszystko wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam ich bo mam ich dosc duzo, nawet nieodpakowanych a jak dotad przeciekaly mi tylko te w ktorych robilem trzecia dziure sam lub ktore za mocno skręciłem :D Ale i tak mi pekalo tylko na tyle ze sobie kapalo delikatnie. Musialby byc straszny feler zeby popuscilo na maksa.

 

Syf w kablach jest nieunikniony bo jest duzo kabli. Poza tym gdybym teraz robil na nowo to nie bylo by tej przerwy gdzie byl CD i dysk tylko od razu rury pod plyte wiec kable by sie schowaly. A sam dysk powedrowalby na tył, kolo zasilacza. Zreszta to jest do opracowania w przyszlym modzie, na innej plycie. Np. mobo ze zintegrowana karta dzwiekowa i USB3 i juz mam 2 karty z glowy. Da sie ograniczyc tutaj liczbe i widocznosc kabli ale juz nie w tym sprzecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze coś zrobił z górna wiązka ATX spiąć i coś z wiązka niebieska po lewej stronie (nie można jej za tacka puścić ?) Poza tym bardzo fajny mod :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie
Wyglada na to ze padl mi MSI Cyclone 460 1GB. Nareszcie 
Udalo mi sie w ciągu 2 dni kupic bardzo fajnego Asusa GTX 660 DirectCU II za 380zł z gwarancją do stycznia 2017 roku, czyli git. Karta pobiera mniej prądu niż GTX 460 i jest na pewno cichsza niz ten mój blok na GTX 460. Tam niestety wentylatory juz wyły po uruchomieniu z minute puki sie nie nagrzały. 
Wprawdzie to kolejny element który mi "ubrzydzi" moda bo nie ma bloku, backplate'a oraz musiałem wsadzić okropny kabel zasilający z zasilacza który sterczy paskudnie, no ale co zrobić. teraz ten komp ma działać puki nie wezme się za nowy mod który kiełkuje mi w głowie od jakiegoś czasu.

 

asusGTX660a.jpg

 

asusGTX660b.jpg

 

asusGTX660c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki.

Ja juz mysle nad nowym kompem. Znaczy już... myślę nad tym od wielu lat. Ten  komp ma juz swoje lata a ja sie nie moge zebrac na nowy poniewaz nie chce kupowac czegos co nie jest w moim pomysle. A pomysl mam taki ze Wam galy wyjdą z orbit.

Bedzie to zupelnie nowy typ komputera chlodzonego ciecza. Bo te wszystkie "MODY" jakie sie teraz robi, w zasadzie od wielu wielu lat nie zmienily sie nic. Dalej to jest zwykly komputer w mniej lub bardziej zwykłej obudowie i dodaje sie tylko rurki, chlodniczki, blocki i LEDziki. I na tym cala inwencja tworcza sie konczy. To tak jak w samochodach. Od tam powiedzmy 100 lat co sie zmienilo ? No nic. Dalej sa 4 koła i silnik spalinowy no ale oczywiscie kazdy kolejny model jest przelomowy, co oczywiscie jest g.... prawda. Dopiero Tesla pokazała, że można zrobic normalny samochód ale zupełnie inaczej niz konkurencja. I ja zamierzam cos takiego wykonac. 

Komp bedzie w połowie zrobiony a w połowie wydrukowany w 3D. Nie bedzie miał tez zadnej zwykłej obudowy, tak jak ten tu opisany :)
Ale to jeszcze potrwa :))))

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...