Skocz do zawartości
ABI-FOX

Zmiana Platformy Na I5 Czy Poczekać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o wymianie mobo + ram + procek na I5, tylko nie wiem czy czekać na pierwsze testy, czy brać w ciemno ? najtańsza płyta kosztuje ok 400-500zł Gigabyte/Asus, do tego jakiś ram np. OCZ z allegro 2x1GB 99zł x 2, i procek, ale jeszcze w PL go nie ma.

Co myślicie ?

 

Edit:

 

A może AMD ? Płytka z socket AM3 a do tego jakiś procek ?

Edytowane przez ABI-FOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to core i5 to będzie odpowiednikiem AM3, które już jest...Tak więc myślę, że zakup platformy opartej na AM3, będzie bardziej opłacalne, bo po pierwsze ta platforma jest już na rynku już jakiś czas, a dwa wydajność bd miał taką samą jak w przypadku core i5, a na pewno za całość zapłacisz mniej. Bo dobre mobo na AM3 kosztuje ok. 320 zł, a na core i5, którego jeszcze nie ma ok. 400/500 zł jak powiadasz;) Wybór należy tak więc do Ciebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na Twoją sygnę i jeśli rzeczywiście masz e8400 podkręconego ponad 4G to ja bym na nic nie zmieniał , chyba że potrzebujesz więcej rdzeni do jakichkolwiek zastosowań , to wtedy można się zastanawiać nad przesiadką.

 

EDIT: wtedy i tak bym poczekał i zobaczył co pokażę intel , bo jeśli będzie drogo i średnio wydajnie to lepiej brać coś od amd

Edytowane przez BLiT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...