Skocz do zawartości
Celeron

Abit Se6+Celeron 600 again

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem tu nowy.Mam problem z moja celka 600 na Abit Se6 - podkrecam go przez fsb na 75mhz daje to przy mnozniku 9 - 675mhz - troche za malo ale wszystko dziala; jade dalej i od 76-80(dalej juz nie probowalem) slysze trzaski w karcie dzwiekowej(jest zintegrowana) i jak odpalam winde to nie mam dzwieku wogole - czy to oznacza ze nie moge go juz dalej podkrecic?? przy ustawieniu 76 2:3:1 PCI ma 38mhz czy to jest juz gorna granica na tej plycie??aha napieciem sie nie bawilem ale moje vcore jest default na 1.5v wiec mam chyba tego gorszego celerona 600:( da sie z tym cos jeszcze zrobic??w archiwum szukalem ale bylo malo konkretnych odpowiedzi dotyczacych tego celka.za pomoc i wyrozumialosc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podnieść napięcie i daj na 100 FSB - u mnie na uczelni 600 tak idzie -ale to jest ta z napięciem 1,7 V (podniesione do 1,85)... wtedy (jeśli się uda ) to masz PCI z powrotem na 33 i po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram

A jak nie pójdzie to wyłącz karte dźwiękową i spróbuj na mniejszych fsb 75-90, sprawdż czy na innej karcie też są trzaski. Moja stara karta Sound Blaster PCI64, wytrzymuje bez problemu na pci 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca masz tego lepszego (1.5v)

powinien isc na fsb100 i w razie potrzeby zwieksz napiecie

na 2:3:1 to raczej masz pci 25 (ale nie pamietam dokladnie agp:fsb:pci)

w kazdym razie zmien tak zeby bylo 25 ,a na fsb100 zeby bylo 33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...