Skocz do zawartości
Chwali

Modernizacja Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o doradzenie jak małym kosztem mogę usprawnić działanie mojego kompa. Specyfikacja w sigu. Zmieniam monitor z wysłużonego Samsunga 19'' na 22'' Della i chciałbym się cieszyć z w miarę płynnej gry w 1680x1050.

 

Koszt zmiany monitora nie wchodzi do zestawienia, to osobny zakup. Myślałem również żeby grafikę tymczasowo zostawić, a pokusić się o wymianę pod koniec roku. Może ATI 5xxx będzie już dostępne, to ceny spadną. Absolutnym maksimum jeżeli chodzi o dostępne fundusze jest 1000zł.

 

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć procesor (do co najmniej 3GHz) i kartę, a będzie dobrze. Przeczekasz na tym sprzęcie pół roku, aż się sytuacja na rynku kart wyklaruje i wtedy kupisz coś konkretnego.

 

9800gt jest za słaba do 1680x1050, chociaż jak byś grał bez AA

Nie jest za słaba. Tak, bez AA da radę w większości gier. W paru będzie może trzeba obniżyć parę detali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek od samego początku lata na 3GHz, karty nie kręcę bo mam przykre doświadczenia i wolę nie spalić kolejnej grafy :/

 

@Gi3r3k

Tylko, że za pół roku chciałem kupić tylko grafę, bo nie będę miał kasy na sprzęt za 1000zł + grafikę.

 

@Adrianz

Wątpię żebym dostał jakąś rozsądną sumę za bebechy po gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna wbrew pozorom zawsze ma rozsądną cenę. Luknij na allegro, zrób dobrze aukcję i puść od złotówki o ile masz dobre konto. Procesor też ma swoją cenę i da się go sprzedać z pewną stratą.

Myślę, że zamiana na E8400 i HD4850 była by w granicach twoich możliwości finansowych a nie wymagała by żadnych dodatkowych zmian poza procesorem i kartą. Sprawdź czy twój bios obsługuje 45nm procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

witam wszystkich. nie będę zakładał nowego tematu tak więc napisze tu. kolega ma prawie nowy komputer ma go od pół roku niestety gry od początku cięły. przywiózł mi go dziś i prosił żebym coś z nim zrobił i ja proszę was żebyście mi pomogli w wyboże nowego procesora i zasilacza.

jego konfiguracja to:

amd athlon x2 5200

asus m2n nvidia nforce 430 chipset

hd4850

zasilacz mode com feel 500.

reszta jest nie ważna. komputer ma służy do grania monitor 19cali. procesor najlepiej taki na którym da się grać w gta4. niech to będzie najtaniej jak się da proc za około 300zł

 

nikt nie doradzi żadnego procesora? czy ta płyta nadaję się do oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna wbrew pozorom zawsze ma rozsądną cenę. Luknij na allegro, zrób dobrze aukcję i puść od złotówki o ile masz dobre konto. Procesor też ma swoją cenę i da się go sprzedać z pewną stratą.

Myślę, że zamiana na E8400 i HD4850 była by w granicach twoich możliwości finansowych a nie wymagała by żadnych dodatkowych zmian poza procesorem i kartą. Sprawdź czy twój bios obsługuje 45nm procki.

Muszę zmienić BIOS na 0638 i 8400 będzie śmigał. Dzięki za radę, początkowo właśnie o czymś takim myślałem. Teraz pytanie. Jaka grafa jest rozsądną propozycją do tego E8400? Czy GTX275 to max, czy można coś szybszego wsadzić i nie będzie dławione przez proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...