Skocz do zawartości
Damaroc

Myszka + Klawiatura Do 80pln

Rekomendowane odpowiedzi

Przedobrzyłem trochę na całości komputera i muszę zaoszczędzić na myszce i klawiaturze :lol2:

 

Preferuje średni skok klawiszy w klawiaturze, nie obrażę się jak będzie podświetlana:)

Co do myszki nie mam specjalnych wymagań. Czasem gram w gry ale nie na tyle często i zapaleniem żeby kupować wypasionego szczura xD

To tyle, thx za pomoc.

 

Jeżeli to może się to kazać przydatne to taki zestaw wybrałem:

 

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5

Płyta Główna : Asus P5QC

RAM : Corsair 2x2GB 1066MHZ Twin2X XMS2

Karta Graficzna : GeForce GTX 260 Zotac 896MB (PCI-E) Edition (216core)

Zasilacz: Chieftec CFT-700-14CS Cable Management

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG

Napęd : Samsung SH-223B SATA

Obudowa: CoolerMaster Elite 335 Black

Monitor: Benq G2220HD (5ms, DVI, FullHD)

Edytowane przez Damaroc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedobrzyłem trochę na całości komputera i muszę zaoszczędzić na myszce i klawiaturze :lol2:

 

Preferuje średni skok klawiszy w klawiaturze, nie obrażę się jak będzie podświetlana:)

Co do myszki nie mam specjalnych wymagań. Czasem gram w gry ale nie na tyle często i zapaleniem żeby kupować wypasionego szczura xD

To tyle, thx za pomoc.

Do 80złotych być może znajdziesz coś na hihawa.pl Dosyć spory wybór tam mają i tani sprzęt można znaleźć. Być może znajdziesz tam coś dla siebie. Ja akurat mam od nich słuchawki bezprzewodowe, ale widziałam, że i klawiatury i myszki mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł na myszkę i klawiaturę to trochę mało. Na pewno coś znajdziesz bo teraz jest dużo takiego sprzętu, ale powiem Ci z własnego doświadczenia, że klawiatura za mniej niż 100 zł. za długo Ci nie posłuży. Lepiej czasami trochę dołożyć i nie kupować najtańszych produktów, niestety zasada "co tanie to drogie" bardzo często się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klawierę sygnowaną logo HP/Compaq, które to hulają na Allegro od 5 do 35zł (QWERTY) i jest to pancernik... służy dzielnie od 4 lat, z czego 2 lata w biurze robiła non-stop użytkowana;

 

Więc nie zgodzę się, że klawa poniżej 100zł nie da długo rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 zł na myszkę i klawiaturę to trochę mało. Na pewno coś znajdziesz bo teraz jest dużo takiego sprzętu, ale powiem Ci z własnego doświadczenia, że klawiatura za mniej niż 100 zł. za długo Ci nie posłuży. Lepiej czasami trochę dołożyć i nie kupować najtańszych produktów, niestety zasada "co tanie to drogie" bardzo często się sprawdza.

Kupiłem raz klawiaturę za ponad 50 zł (media tech albo manta - jeden syf) i zaczęła sprawiać problemy już po kilku miesiącach. Następnie kupiłem za 28A4Tech KL-5UP i od kilku lat mam święty spokój.

Tak więc zdanie :

klawiatura za mniej niż 100 zł. za długo Ci nie posłuży

to jedna z większych BREDNI jakie w życiu słyszałem.

 

A z myszy polecam A4Tech X-738K .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grasz w strzelanki online to może zestaw bezprzewodowy?

http://allegro.pl/item744783821_nowy_zesta...er_24mc_fv.html

http://allegro.pl/item744119662_klawiatura..._wyprzedaz.html

Labtec sam posiadam i jestem zadowolony zwłaszcza z klawiatury :) mysza też spoko 5 klawiszy ale wymaga przyzwyczajenia po 3 dniach już fajnie się pracowało.

 

@UP

Na Labteca przesiadłem się z klawiatury BTC kupionej w 2000 roku za 60 zł która dalej dla mnie jest genialna, a wymieniłem tylko po to żeby mi kolorystycznie wszystko do monitora pasowało :D

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 3375009[/snapback]

Też jej używam ... źle mi się na niej pisze (klawisze z większym skokiem w "starszym stylu") .. wolę Swojego A4Tech z niskim skokiem.
Co kto lubi. Moja siostra uważa że klawisze są za daleko od siebie, dla mnie jest w sam raz [; Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką - fajowa [;

Jak się góra zafajda to można ją zdjąć po odkręceniu 17 śróbek i umyć pod kranem. Po wyschnięciu jak nowa. Moja kosztowała 20 z wysyłką. Jak lubisz prostotę (nawet minimalizm) i niezawodność :)

Też jej używam ... źle mi się na niej pisze (klawisze z większym skokiem w "starszym stylu") .. wolę Swojego A4Tech z niskim skokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie za taka kwote nic innego niz myszka IE 1.1 (tania i dobra nadaje sie do gier nawet) i byle jaka klawa byle nie a4tech przejechalem sie na ich produkcji (mychy sa takie sobie a klawy lipne)

prawda jest taka ze na myszce sie nie oszczedza a klawa kupuje sie w zaleznosci jakie przy niej bajery potrzebujesz - zakladam ze oszczedzasz czyli bez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie za taka kwote nic innego niz myszka IE 1.1 (tania i dobra nadaje sie do gier nawet)

Nie nadaje się do wielu gier np. do Battlefield 2 (jak każda mysz 400dpi). Pamiętam jaka to była katorga grać na tym złomie. Po przesiadce na 1600 dpi co umożliwiło zmniejszenie czułości czterokrotnie (czułość dla piechoty z 1.6 dla myszy 400dpi na 0.4 dla myszy 1600 dpi)=4x większa precyzja nastąpiła ulga. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle to co gadasz jest podwazane na innym forum ze po ustaleniu czulosci ma sie to samo, ja myslisz czemu tak wielu pro graczy uzywa myszek ei

wiadomo trzeba kupic taka myszke ktora odpowiada wlasnym wymaganiom a co do b2 to zalezy o rozdzielczosci, wogole dpi dobiera sie do rozdzielczosci (chyba ze umie sie odpowiednio wyregolowac to mozna oszczedzic full kasy na czym zalezy autorowi tematu) procz wady dpi ma wiele innych plusow jakbys poczytal

z tego co wiem jesli chodzi o pro myche dla pro to ei 1.1 z tanich jesli dla poczatkujacych to cos z a4tch 750bf czy jakos tak albo x7 ktore ma 2500 dpi ale wiele innych minusow

cos za cos wiadomo ze za 50-80 zl nie kupisz ekstra mychy bo co wtedy z taka ktora warta jest 200-300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyle to co gadasz jest podwazane na innym forum ze po ustaleniu czulosci ma sie to samo,

Za precyzję odpowiada ustawiona w grze czułość .... którą muszę zwiększyć 4x na modelu 400 dpi (wzgl. 1600 dpi) aby mi tak szybko celownik latał jak na modelu 1600 dpi - rozumiesz ?.

 

A jak na czułości 0.4 (przy 1600 dpi tyle mi wystarczy, rozdzielczość ekranu 1680x1050) celownik mi przeskakuje zwykle co piksel (może minimalnie więcej) to przy czułości 1.6 (tyle muszę ustawić na myszy 400 dpi) celownik mi przeskakuje co co najmniej 4-5 pikseli i z trafieniem w przeciwnika szczególnie ze snajperki jest problem.

 

400 dpi wymusza w Battlefield 2 dla mnie ustawienie czułości na 1.6 a z taką dokładnością już nie da się wygodnie grać.

 

Czyli rozdzielczość myszy !!! pośrednio !!! przekłada się na precyzję w grach.

 

ps. oczywiście mowa o czułości dla piechoty

 

ps2. jak chcesz wiedzieć na jakiej czułości gram w Battlefield 2 dla piechoty i porównać sobie jaka jest róznica to:

0.4 - dla myszy 1600 dpi

0.8 - dla myszy 800 dpi

1.6 - dla myszy 400 dpi

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzilo ze przy 1600 i 400 dpi po zwiekszenia czulosci sa automatycznie zmienione obliczenia i wychodzi 1 piksel nie cche mi sie szukac tego artykulu ale czytalem go 3 dni temu

 

dla przejzystosci powtazam ze z tanich mych sa dobre a4tech z seri x7 lub IE 1.1 ktory jest prawdziwa legenda wsrod graczy i jest godna uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o to mi chodzilo ze przy 1600 i 400 dpi po zwiekszenia czulosci sa automatycznie zmienione obliczenia i wychodzi 1 piksel nie cche mi sie szukac tego artykulu ale czytalem go 3 dni temu

Przy regulacji czułości i dpi myszy zachowana zostaje proporcja pomiędzy przemieszczeniem punktu na ekranie a myszą po podkładce. Czyli jeśli przy 400 dpi i czułości 1.6 obracasz się postacią o 360st pokonując na podkładce 8 cm to tak samo będzie przy myszy 800 dpi i czułości w grze ustawionej na 0.8. Różnica polega na precyzji ... przy ustawieniu 1.6 nie mam ruchu po pikselu co WIDAĆ. Przy 1.6 przeskoki są 4x większe niż przy ustawieniu 0.4 .

 

Radzę samemu sprawdzić. Konkretnie na grze Battlefield 2 bo na niej to WIELOKROTNIE kontrolowałem i badałem "zjawisko".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...