Skocz do zawartości
oliwer21

"nocnik" By Oliwer21, Czyli Taki Mały Wc...

Rekomendowane odpowiedzi

Wyskrobałem trochę czasu na upublicznienie na forum mojej krwawicy. To jest druga wersja.

Najważniejszym elementem jest obudowa Lian-Li A-06B czyli chyba najmniejsza obudowa pod pełne ATX.

Zmiany w budzie to otwór wentylacyjny "w dachu" z umieszczoną 120, nie było to proste bo miejsce pomiedzy szkieletem obudowy ma chyba 11,5cm szerokości,

a jeszcze trzeba było zgrać to z otworami mocującymi wentyl w topie budy. Wyleciała także płytka podświetlająca z frontu i kratka pełni teraz funkcję wentylacyjną.

 

I tak wersji z wersji pierwszej fotek niema może jak kiedyś znajdę to dodam(ale to był wogóle intel i buda jeszcze nie "zpimpowana").

Elementy WC chyba popularne więc niebędę wymieniał.

Zapraszam do ogladania i komentowania(konstruktywnego :wink: ).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

i ciemna strona księżyca :wink:

 

Dołączona grafika

 

WC by night(na żywo jest znacznie ciemniej):

 

Dołączona grafika

 

Jak widać obie chłodnice wchodzą na styk, normalnie buda idealna pod WC :razz:

Z rzeczy do zrobienia:

- kabelkologia(tu mnie czeka lutowanie bo kabelki krótkie są <_< )

- zmiana kabli od dysków z tych czerwonych ślimaczków na krótkie czarne

- blok na gpu i radiatorki na to co się na niej grzeje

- skrócenie wtyczki 24pin do minimum

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygłada. 

 

Ale......

 

1. Mocowanie do pompki zrób (może do chłodnicy, jest takie mocowanie)

 

2. Kabelki 

 

3. Troszkę te kolrki mobo nie współgraja z kolorkiem płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okno starannie wydziergane co by balaganu nie było widać ;)

nazwa wgniata w taboret a całośc wyglada całkiem ładnie :)

Brawo dla tego Pana :wink: Trochę mi zajeło dokadnie wymierzenie tego by było widać niektóre złączki a czego innego nie , fakt lepiej pasowało do pierwszej rev. (pompka stała na zasilaczu). Buda stoi w takim miejscu że ją tylko z jednej pozycji widać. Wtedy niema żadnego kabelka no moze poza chłodzeniem gpu ale ono i tak niedługo out.

Ale porządek i tak chcę dokładny zrobić.

 

Tak patrzę że może uda mi się upchać mojego Fesera 240 do środka na podłogę.

Jak jest jak moja BWA to niema problemu tylko bez dolnego wentyla.

 

Fakt pompka to lekki problem, jak nie było nagrywarki to dysk(coś muszę z tymi gumkami pokombinować) był oczko wyżej to pompka się mieściła na zasilaczu. Teraz jest chyba w najlepszym miejscu dla sensownego ułożenia wynży, a pozatym innego niema <_< a ruszać się nie rusza.

Kolorek płynu pozostał po poprzedniej wersji, gdzie było dfi LT może z czasem się zmieni płyn albo mobo :rolleyes:

 

A co do zaparowania to folia z której jest zrobiona szybka daje takie refleksy.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka:

Cemu po rozebraniu kompa i ponownym złożeniu pompka powoduje to że komp gaśnie po 3 sek od uruchomienia chyba w momencie gdy ma się ona uruchomić? Pomka na 7V, tak też chodziła wcześniej. Na 5V I 12 niema problemu odpala. Jakby się spiecie robiło w zasilaczu przez ten 7V miał tak ktoś?

 

P.S. updejcik soon, było chodź pomaluj mój świat na żółto, to teraz... :wink: + jakieś małe pierdółki :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, czasem niektore zasiłki (słabsze) nie odpalają DDC na 7 vol. np. na taganie 580W i 1,3KW nie miałem tego problemu a na chieftec-u ~500w i jakimś nonejmie 550W pompka nie ruszała na 7 vol.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ss też jest nonejm bo nie rusza :D a ma 700W :D

hehe, srebrny kamyk nie daje rady ?

napisałem tylko jakie mam doświadczenia w tej materii, wpinanie czegokolwiek w 5 i 12 vol. nie jest lubiane przez niektóre zasilacze i tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, niestey okazuje się że moja kątówka(obrotowa feser) 45stopni to trochę zamało, musze mieć niestety 90. I teraz niewiem czy dokupić drugą kątówkę 45 i skręcić razem czy może odrazu kupić bp 90 stopni? Wymagania są dwa jaknajwiekszy flow, oraz gwint w który się wkręca np. choinke musi być długi bo złączki mają dłuższy gwint.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nadejszła wiekopomna chwiła czyli nowa wersja: wszystko grubsze, lepsze, fajniejsze i bardziej niebieskie :wink: Obudowa poraz kolejny daje znać że jest maleńka i niema gdzie w niej kabli chować. Chyba zrobię specjalną płytke(czarna lub wykorzystam tą którą się podświetlało front) którą wstawię pod zatoki żeby zasłonić te wszystkie kable :oops:

Najwiekszy problem się zrobił z wodowaniem grafiki, na nią niema bloczków bo otwory montażowe na grafie są inne niż na innych radkach już miałem tak robic http://www.ocforums.com/showthread.php?t=609174 ale po przymiarkach wyszło że wtedy niezamknę budy przez węże. Dlatego zostały dorobione dodatkowe dziurki w zapince i voila. Za jakiś czas może przyjdzie grafa z czarnym pcb i full'em a jak nie to trzeba się będzie uśmiechnąć do maniakalnego.

 

Fotki

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu kilka w UV

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Fotka "magic buttona" ... otwiera on cd-rom który pozbył się rzydkiego plastikowego frontu a jego miejsce godnie zastąpiła zaślepka Lian-Li. Więc front wygląda jakby niemiał żadnego napędu :damage_wall:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra muzyka :)

a co to za folia na kanapki w miejscu FDD ?

Sądząc po kablach jakie wychodzą z "folii na kanapki" to tam siedzi twardy :unsure:

 

No co raz ładniej to wygląda :) Ja jednak zostanę z chłodnicą na zewnątrz- podoba mi się porządek w obudowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt moze pierwsze zdjęcie jest nienajlepsze bo widać co się dzieje u góry budy. Jak się patrzy na budę z normalnej pespektywy to nawet nie widac Karty TV(nie dźwiękówka, myśle że kawałek czarnej pleksi załatwi sprawę). Zresztą w obudowaie zawsze panuje lekki półmrok więc niewiedac jakiego koloru jest pcb.

Kable są trudne do ogarnięcia ciekaw jestem ja Ty masz Greg_1 kabelki ułożone za koszykiem za hdd'kami :wink: Bo ja naprzykład pod zasiłkę już zadnego kebelka niewcisnę. :angry: napewno do skrócenia jest kabel pomiędzy CD a hdd resztę tylko bardziej upchać zachłodnicę.

Wiedziałem że się do tego przyczepią <_< To nie folia na kanapki ale wysokiej klasy materiał izolujący drgania od hdd, czyli folia bombelkowa :lol2: a dysk na niej leży. Rozwiązanie prześciowe aż się się urodzi bitumenbox.

Najlepsze jest to że zasilaczowi się już odwidziało i startuje z pompką na 7V

 

P.S. Serio Greg_1 pokaż mi jak kabelkologię ogarnąłeś.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem że ja mam idealnie ani że jest łatwe do ogarnięcia w tej obudowie ;)

 

http://img176.imageshack.us/i/img0193b.jpg/

 

PS

ja mam dodatkowo jeszcze z przodu panel sterujący oraz dodatkowe usb, esata i zew molex'a ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zmiany w układzie wrzeszcie pompka poszła zpowrotem na zasliacz. Za nią wylądował t-balancerek który zarządza wszystkimi wentylami w budzie i pompką. Wyleciał bloczek z P55 bo każde grzebanie w układzie powodowało że już byłem przekonany że go ukruszyłem :mur:

Nastąpiła także zmiana grafy i bloczku na nią. Niestety to wymusza na mnie wprowadzenie w życie niedługo nowej rewizji :oops:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróć! raczej nie nowa tylko przytiuningowanie obecnej czyli v3.3 , bo chyba dołożenie 3 chłodnicy ciężko nazwać nową B-)

A kiedy jak znajdę odpowiednią chłodnice czyli grubośc 6cm i mobo micro lub wykombinuję jak upchnąc wszystko przy zwykłym ATX...

 

P.S. Zdejmował ktos te stalowe boczki z chłodnic BWA :twisted:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...