Skocz do zawartości
picus

Guild Wars 2

Rekomendowane odpowiedzi

I jak tam sytuacja z serwerami? Uporali się już z problemami? W sumie jutro oficjalna premiera i nie wiem czy kupować czy poczekać tak z kilka dni jeszcze.

 

Jesli chodzi o logowanie i gre jako taka, bez party to problemow nie ma od soboty wieczor. Jesli chodzi o gre z kims w party to tak jak wspominalem wczesniej, dosc czeste sa sytuacje kiedy graczy rozrzuca po innych "overflowach" czy po prostu nie traktuje jako party. Z tego co widzialem tego typu problemy wciaz sa opisane jako nie naprawione, przynajmniej jesli chodzi o Europe (Blacktide w moim przypadku).

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na overflow wywalac bedzie zawsze jesli dana okolica sie przeludni, ale problemem, przynajmniej jeszcze wczoraj wieczorem pozostawaly wciaz niepoprawnie dzialajace party. 30 minut musialem czekac, az mniej przerzuc z overflow na normalny, zeby zagrac ze znajomym. Jego dla odmiany nie chcialo wrzucic na moj overflow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzychug

 

niepisz o jednej sprawie w kółko... 3 twoje posty w tym temacie [jedyne?] poruszają tą kwestie...

 

Powiem ci tak niejest to łatwa sprawa dla twórców do rozwiązania ..

mogli by to zrobić na pare sposobów ale każdy ma swoje + jak i -

 

np. wprowadzić limit [obniżyć] na serverze głównym dla tych co maja party ale to znowu mogło by zwielokrotnić ten overflow oraz wpłynąć na całą gre

 

 

lub

wrzucać cale pt odrazu [jedna osoba decyduje o TP/wejściu] do servera głównego lub odrazu do overflow [całym pt] i wtedy było by pytanie czy nietrzeba by było np. przymusowo przenosić osoby z serwera głównego na overflow [by inni nie tracili na grze przez większe obciążenie]

 

Mnie też to trochę martwi ale napewno cos z tym zrobią w najbliższym czasie... oficjalnie dziś premiera a oni [GW2 team] ma też wiele innych rzeczy na głowie np. pomoc osobom które mają jakieś problemy by wogóle grać.

Gra jest bardzo fajna, szczególnie eventy dynamiczne mi się podobają oraz storyliny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jedyne, ale z mojego punktu widzenia to jedna z wazniejszych kwestii. Co wiecej, ten system dzialal poprawnie od BWE2 poprzez stress testy az do headstartu, gdzie nagle wszystko sie sypnelo. Pomijajac ten problem to osobiscie nie mam innych zastrzezen. Zawsze dla odmiany mozna spedzic pol dnia levelujac poprzez chocby kraft co tez potrafi wciagnac ;-)

 

Headstart nie wyszedl najgorzej, gra byla i jest grywalna, problemow z logowaniem od soboty wieczora nie mialem, serwery chodza bez przerw. Zobaczymy teraz jak oficjalna premiera wplynie na sytuacje.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, o to mi chodziło że takto wszystko jest nienajgorzej niema lagów jakichś [raz mi się zdarzyły ale niewiem z której strony czy mojej czy GW2 i to niebyło podczas eventa a podczas zwykłego biegu]

 

Najbliższy czas napewno będzie usiany drobnymi korektami [czy to party czy według mnie zbieranie materiałów [niektóre wg. mnie leca stanowczo za rzadko]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już ktoś może w sklepie po grę? Ciekawy jestem czy w ogóle stoją one gdzieś na półkach czy wszyscy kupują klucze Dołączona grafika

 

W Empikach i Saturnie po 179. Nie ma takiego popytu jak na Diablo 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Empiku nie było :P sprzedane! kupiłem klucz za 159zł

 

Kurde nie mogę się zalogować miał ktoś problem z zalogowaniem klienta? pisze mi, że "the game client is unable to gain access to the log-in server at this time" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym problem:

 

Guild Wars 2@GuildWars2

We are aware of some conectivity issues within the EU region. Please bear with us while our team looks into the problem. ^AT

 

Czasami odpalenie launchera ponownie pomaga.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde raz odpaliłem jak wyłączyłem firewalla, później wysłali mi jakiś link aktywacyjny, który nie działa, teraz znowu ten sam error co za padaka DIABLO 3 powraca

 

no nie... zaraz mnie coś trafi... zrobilem postać, wpisałem imię i [gluteus maximus], ten sam błąd co wcześniej w kliencie :/ teraz będę kolejna godzinę klikal next aż stworzy postać do końca :/

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ze odchodza jakies chore akcje jesli chodzi o bany, tysiace ludzi dostaja perma albo 72h za de facto niedopatrzenia producenta, czesto nieswiadomie wykorzystujac jakas mechanike gry. Kripp dostal perma ban za kupowanie jakichs papryczek i sprzedawanie materialow <lol>. Bledy sie zdazaja, wiem co sie dzialo przy starcie d3, ale takie jaja u blizza to sie nie zdazaja. IMO stzrelaja sobie w stope i to w pierwszym tygodniiu po wydaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam ze odchodza jakies chore akcje jesli chodzi o bany, tysiace ludzi dostaja perma albo 72h za de facto niedopatrzenia producenta, czesto nieswiadomie wykorzystujac jakas mechanike gry. Kripp dostal perma ban za kupowanie jakichs papryczek i sprzedawanie materialow <lol>. Bledy sie zdazaja, wiem co sie dzialo przy starcie d3, ale takie jaja u blizza to sie nie zdazaja. IMO stzrelaja sobie w stope i to w pierwszym tygodniiu po wydaniu.

 

Permy zmienili na 72h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta firma to syf banuja za to ze niedopatrzyli bledow w mechanice gry podczas bety, dla tych ktorzy chca wiedziec o co chodzi: karme zamienialo sie na recepty i robilo sie chilli, pozniej to chili sie sprzedawalo i byl gold i za to Kripp wylapal perma. ArenaNet to zalowa firma. Jednak dobrze ze mozna robic chargeback :D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exploit to exploit. ArenaNet ma nieco inne podejscie niz Blizzard i jesli ktos skorzysta raz czy dwa to przejdzie, ale naduzywanie tego wielokrotnie skutkuje ostatecznie banem. Wszystko zgodnie z umowa miedzy ANet a graczem. W Diablo mogles bez problemu farmic itemy bedac niesmiertelnym i nikogo, poza tymi, ktorzy nie byli w stanie z tego korzystac, to nie obchodzilo, tu jest inaczej. Takie podejscie jednym moze sie podobac, innym nie. W innych MMO czesto, Ci ktorzy najpierw wykorzystali bledy na maksa byli znacznie do przodu co bylo nie w porzadku w stosunku do reszty. Faktem jest, ze tworcy przeoczyli wiele rzeczy, ale faktem tez jest, ze mozna sie bylo domyslic, ze cos tu jest nie tak, zglosic bug i miec spokoj. Ostatecznie dobrze, ze zamieniono perm bany na tymczasowe, mozna miec nadzieje, ze da to do myslenia innym na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exploit to exploit.

co za bzdurne uogolnienie. Nie wszystkie przypadki wykorzystywania nieintencjonalnych bledow w grze sa szkodliwe i nie powinny byc karane banami czy zawieszeniami. A juz na pewno nie powinno do tego dochodzic w tym przypadku kiedy gracze kupowali po nizszej cenie i sprzedawali drozej. To jest absurd. Anet chciało pokazac ze sa bezwzgledni wobec nieuczciwych graczy a w konsekwencji zafundowali sobie fatalny PR. Ciekawe czy bedziesz mowil to samo kiedy kupisz tania zbroje u vendora i dostaniesz 72h ban bo byla za tania. Albo za to ze znalazles skrot przez las i mozesz szybciej dochodzic do jakiegos bossa.

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej wspominalem. Za skorzystanie z tego raz czy dwa nikogo nie zbanowali co sami potwierdzili. Za naduzywanie juz tak. Jest jednak pewna roznica miedzy zarobieniem kilku silverow a kilku(set) goldow. Nie trzeba bylo byc geniuszem, zeby wpasc na to, ze cos tu jest nie w porzadku. Mi akurat na ta chwile bardziej podoba sie takie podejscie do sprawy (choc cieszy jednak zmiana bana na 72h) niz udawanie, ze sprawy nie bylo i pozostawienie czesci graczy bardziej zasobnych w gotowke w grze. Wez tez pod uwage to, ze exploit zaburzal nieco handel diamentami, za ktore poza euro mozna tez zaplacic goldem. Przez taki prosty trick niektorzy byli by w stanie "zlupic" Anet na spora ilosc gotowki. Zupelnie inna kwestia jest ilosc bledow. Wszystkich wykryc sie nie da, ale regulamin dosc jasno mowi o tym, zeby je zglaszac, a nie wykorzystywac i rozglaszac.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczesniej wspominalem. Za skorzystanie z tego raz czy dwa nikogo nie zbanowali co sami potwierdzili.

nikogo poza krippem. tylko dzieki naglosnieniu on i inni maja temp. Fajnie ze ktos grajac zastanawia sie jakie konsekwencje dla gry ma to ze on wykorzysta jakas mechanike gry. Dziwie sie ze ich bronisz. Ciesze sie ze nie gram w GW2 bo dostac ban w pierwszym tygodniu gry za niedopatrzenia tworcow to sie w glowie nie miesci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krippa musiał ktoś po prostu perfidnie podkablować, albo ktoś z arena net oglądał akurat jego stream, tak jak mówili, inni zarobili na tym po kilkaset złota, a on 8 :P Na pewno strzelili sobie tą akcją w stopę, no ale cóż gra jest dobra i fajnie się gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exploits As promised by lead producer Chris Whiteside, this afternoon (72 hours after the bans) we removed the account bans from those customers who were involved in the karma weapons exploit and who correctly submitted appeals agreeing to delete the items. Anyone who remains banned, follow the instructions in the linked post and we'll get you back in the game quickly. If you discover an emergency game-breaking or economy-breaking bug, do not exploit it, but please notify us immediately at this email address: exploits (at) arena (dot) net. You may also use this email address to report suspected security vulnerabilities. Thank you to everyone who has sent reports. However, note that we cannot respond individually to emails to this address.

Zrodlo: http://wiki.guildwar..._status_updates

 

Nauczka na przyszlosc i tyle, czas zmienic przyzwyczajenia z innych gier. GMi musza byc dosc aktywni skoro chwala sie nawet zawieszeniem 23 kont za uzywanie obrazliwego jezyka/nickow.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Kalendarzowe lato powoli zmierza w kierunku nieuniknionego końca, ostatnie promienie wrześniowego słońca jeszcze intensywnie przygrzewają, niemniej w powietrzu czuć, iż niedługo nadejdzie jesień i wrócimy do szkół, uczelni oraz stanowisk pracy. Wielka szkoda... zwłaszcza gdy jesteśmy graczami gustującymi w MMO, bowiem pod koniec sierpnia zadebiutował Guild Wars 2. Zainteresowanym nie trzeba uzmysławiać rangi tego tytułu, a pozostali zyskają doskonałą okazję do nadrobienia zaległości. Sukces pierwszego Guild Wars okazał się spektakularny, społeczność zgromadzona wokół marki wyjątkowo silna, więc i oczekiwania wobec sequela urosły do niebotycznych rozmiarów. Dzisiaj można już twórców rozliczyć z wykonanej roboty, poczynionych zmian oraz nowych dodatków, ale fundamenty zabawy i zasady funkcjonowania pozostały z grubsza nienaruszone. Guild Wars 2 jest monumentalne, łatwe do zaadaptowania, opłat abonamentowych nie wymaga i oferuje setki możliwości... tylko czy rzeczywiście potrafi wciągnąć na długie godziny?

Recenzja Guild Wars 2 - Monumentalne MMO bez abonamentu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde dzisiaj bilem z kilkunastoma innymi graczami elitarnego giganta chyba dobre 20 minut, taki nagle event grupowy i dostaliśmy za niego trochę expa, kasy i tych innych dupereli bez żadnego loota i to mnie trochę wkurza, bo w sumie mogliśmy zostawić go niech rozdupczy całą osadę a w tym czasie robić coś innego. Zresztą loot w grze jak na razie trochę biedny mi sie wydaje, najlepsze itemy wyropiłem w 5 minut na mapie W Vs. W, a tak to nic ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj też byłem jakiegoś tłuściocha i na koniec pojawiła się ogromna skrzynia a w niej z 6 dobrych przedmiotów (+ jakieś do craftu) - oczywiście tylko jeden dla mojej klasy, ale to i tak dobrze, bo póki co w każdej innej skrzynce czy to tej za wymaksowanie danej strefy czy jumping puzzles było wszystko tylko nie dla mojego rangera, trochę fail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też tylko raz taką skrzynię miałem po bossie więc nie wiem od czego to zależy, że jeden ma ten loot a inny nie, dziwne to Dołączona grafika

 

 

Edit: Wczoraj oglądałem na YT filmik z GW2 gdzie Lewis z Yogscast gadał, że bił z kilkoma innymi graczami bossa na 80 lvl, przez 3h bo było ich za mało a i tak nic za niego nie dostali. Kompletna bzdura i jak dla mnie to jakiś błąd

 

 

Edit2: Jest jakaś gildia z PPC?

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma Gildi PPC to zapraszam do swojej jest nas około 40 osób z czego 15-20 wieczorami siedzi na mumblu gramy czysto 4 fun i chętnie wspomagamy innych jeśli wykazują potrzebę wiekowo wypadamy miedzy 20 a 40. Kontakt w grze Enes.4028

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na serwerze Underworld? Ostatnio się na niego przeniosłem z Piken Square, który mimo że status ma cały czas na medium to wiał takimi pustakami, że myślałem, że gram w singla :P przydało by się w końcu do jakiejś gildii dołączyć bo czasem nudno ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma Gildi PPC to zapraszam do swojej jest nas około 40 osób z czego 15-20 wieczorami siedzi na mumblu gramy czysto 4 fun i chętnie wspomagamy innych jeśli wykazują potrzebę wiekowo wypadamy miedzy 20 a 40. Kontakt w grze Enes.4028

 

A serwer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś na serwerze Underworld? Ostatnio się na niego przeniosłem z Piken Square, który mimo że status ma cały czas na medium to wiał takimi pustakami, że myślałem, że gram w singla Dołączona grafika przydało by się w końcu do jakiejś gildii dołączyć bo czasem nudno ^^

 

Ja już skończyłem przygodę z gw2, sprzedałem za tyle co kupiłem. Dla mnie za nudne pve, w pvp się nie zagłębiałem, bo wolę open pvp a nie instancjonowane tereny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A serwer?

 

Mój błąd "Blacktide" ;) z tym ze narazie mało gram...

 

ATH własnie troszkę mało gra wciąga nie ma za bardzo po co robić dungeon'ow bo "nic" z nich nie ma, przyznam ze trzeba się natrudzić co jest na + ale na końcu nie ma za to praktycznie żadnej nagrody po za strata "golda" a PVP hmm... nie jest źle ale nie wciąga...

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...