Skocz do zawartości
picus

Guild Wars 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już skończyłem przygodę z gw2, sprzedałem za tyle co kupiłem. Dla mnie za nudne pve, w pvp się nie zagłębiałem, bo wolę open pvp a nie instancjonowane tereny.

 

Po dobiciu do 80 lvl złodziejem i prawie skończeniu story mam odblokowane jakieś 60% mapy świata.

 

Mnie się podoba. A eventy grupowe potrafią mocno przykuć do ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eventy owszem przykuwają, ale głównie dlatego, że za jeden dostaje się ~384 karmy, a potrzeba jej na set 252 000 + broń ewentualnie lub akcesoria. To samo z instancjami, jest story mode i 3 ścieżki do exploracji a potem już tylko ich farma.

Tylko to jest pve, a jak "wszyscy" wiedzą GW2 jest zorientowane na pvp. Na WvW zawsze coś się dzieje. Najlepiej mieć 10+ osób i można coś namieszać, aczkolwiek są limity na wejście i całą gildią nieda się wejść.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na chwilę obecną robię co mogę, żeby tej gry nie wyrzucić, zacząłem nawet grać znowu w Diablo 3 i robić nowe postacie ;p Jak dla mnie grę powinni w jej obecnej formie nazwać BUG WARS.

 

Nie mogę zrobić ostatniego dungeon'u Arah, bo event otwierający do niego bramę nie działa, pełno skill pointów zbugowanych, wszystkie wysoko-lvlowe lokacje pełne wkurzających trupów, bez jakiejkolwiek różnorodności. Story mode też na razie nie kończę, bo od dłuższego czasu ludzie raportują, że kończąc dostają w nagrodę jakieś śmieci na 14 lvlu... @_@

 

Tak można mnożyć w nieskończoność, topic na forum GW2 o bugach rośnie z minuty na minutę, a ANet chyba cały czas świętuje wydanie gry, bo nawet jak coś poprawią, to psuje się coś innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrobić ostatniego dungeon'u Arah, bo event otwierający do niego bramę nie działa, pełno skill pointów zbugowanych, wszystkie wysoko-lvlowe lokacje pełne wkurzających trupów, bez jakiejkolwiek różnorodności. Story mode też na razie nie kończę, bo od dłuższego czasu ludzie raportują, że kończąc dostają w nagrodę jakieś śmieci na 14 lvlu... @_@

 

Tymczasowe rozwiazanie to przeniesc sie na serwer, na ktorym event dziala i do dungeonu wejsc mozna. Wymagane party 5 osob przy czym dungeony dzialaja miedzy serwerami wiec tylko osoba ktora zaczyna instancje musi byc na "sprawnym" serwerze. Nagroda za ukonczenie strony mode jest lipna - to fakt, choc jednak przeznaczona na lv 80. Generalnie, nagrody za eventy i osiagniecia nie powalaja. To co dostaje sie za skonczenie monthly to rowniez jakis zart.

 

Bledow jest nie tyle duzo, co sie czesto powtarzaja. Eventy czy skillpointy czesto blokuja sie z winy graczy. Brakuje ewidentnie jakiegos mechanizmu, ktory by je z automatu resetowal a z racji tego, ze serwery restartowane sa rzadko, bo i do aktualizacji gry nie jest to potrzebne totez dopoki recznie przez GMa nie zostanie cos ruszone do przodu dopoty nie dziala. Pozostale bledy mniej irytuja.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś jakiś najmniej zbugowany serwer? Teraz jestem na Underworld i nawet początkowe lokacje mają sporo bugów. Wczoraj grałem nową postacią i wbiegłem do jaskini, gdzie normalnie co jakiś czas pojawiały się bomby do wysadzenia zapasów bandytów, ale oczywiście teraz jest tam milion świecących bomb jedna na drugiej i to w całej jaskini, więc jak tam wbiegłem to myślałem, że mi komputer rozsadzi, a FPS spadł mi chyba do 2...

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji ogłoszenia pierwszego dodatku do gry jest promocja na podstawkę, całe 9,99€.

http://buy.guildwars2.com/store/gw2/en_IE/html/pbPage.buyguildwars2

 

Tu trochę na temat samego rozszerzenia - http://www.polygon.com/2015/1/24/7881929/guild-wars-2-heart-of-thorns-expansion-announced-mmo-pc

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Już kupione, co teraz? :wink2:

 

Edit: już wiem, musze pobrac jakies 30gb... a juz myślałem że będzie jak w guild wars 1 gdzie gra pobierała się na bierząco w czasie gry.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies byla opcja pobierania mapy na bierzaco. Przynajmniej jak ja gralem. Lvl jest przyjemne, szkoda tylko ze po osiagnieciu maks lvl jest nuda. Bicie tych samych bossow codziennie dla daily nagrod. Na 3W dostac sie bylo ciezkawo bo za duzo chetnych. Dodatkowo bez dobrej broni i w miare ogarniajacych ludzi konczylo sie to masakra i padaniem co chwila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi gra przypadła bardzo do gustu- odkrywam wszystkie punkty na mapie bo to lubię więc wole nie wiedzieć ile zajmie mi przejście całości. Gra zdecydowanie inna od całej reszty mmorpg w które grałem. Nie do końca jeszcze rozumiem mechaniki skillpointów itd. ale mam nadzieje że wyjdzie to jakoś w praniu. Dopiero 19lv więc długa droga przede mną. Zdecydowanie to będzie najlepiej zainwestowane 10eur w tym roku.

Z rzeczy mało istotnych które mnie denerwują to brak AA, jest tylko FXAA którego nie cierpię więc używam supersamplingu. Przynajmniej tak długo jak będę mógł, później pewnie zbyt dużo będzie się dziać na ekranie.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz grałem ponad rok temu. Skille zależą od typu używanej broni. Mi się tez gra podobała ale po osiągnięciu maks. Lvl wiało nuda. Bylem kilka razy na 3w ale przez kretynów się odechciało chodzić. Bicie bossów polega na sprawdzeniu timer na necie, 5min przed spawnem biegniesz na miejsce i ubijasz go z tłumem dla skrzynki z nagrodami. Po kilku dniach ci się znudzi. Z tego co pamiętam lotrzyk czy jak się nazywała klasa nieźle wycinał innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tutaj po wbiciu max lvl nic się nie zmienia także nie ma sensu jak w innych mmo pędzić byle do przodu. Chodzi o zwiedzanie, eksplorację, puzzle, lore itp. Wiadomo warto przejść chociaż raz, później można się bez końca tłuc w pvp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nic z tego pvp nie wynika. Ot skoksaj się i wekwipuj. Później czarna dziura. Dlatego Lubie late gamę l2, oblężenia zamków -> dochód z podatków na klan, forty -> bonusowe buff na określony czas. Podczas pvp możesz wydropić sprzęt. Śmierć podczas pvp bez odpowiedniego healera z res 100% = ponowny kox kilku %. Ogólnie silny nacisk na dobre party i podział ról - tego mocno brakuje też w wow. RaidBoss jest jakimś tam wyzwaniem nie 2-maks. 3 min klepania. Dodatkowo tutaj system skill jest dość słaby. Co chwila przełączanie 2 broni. No w sumie puzzle są ciekawym pomysłem, ale to też się nudzi po kilku razach. Ogólnie czegoś brakuje i może dodatek to zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...