Skocz do zawartości
tomekjak

Zawiechy w 3D Marku 2001 SE

Rekomendowane odpowiedzi

Na sprzęcie takim jak w podpisie powyżej fsb 150 zwiesza mi sie 3d mark. Komp się normalnie uruchamia spoko chodzi, próbowałem do 166 ale jak zapuszczam 3d marka to zawiecha kompa. Najbardziej wydaje mi się prawdopodobne że grafa nie wyrabia ale chciałbym poznać wasze opinie. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zjedz mnożnikiem w dół i ustaw magistrale 166 fsb (nie wiem czy wiesz ale na tej płycie dzielnik 1/5 włącza się między fsb 152 a 153 ) ale to dziwne że ten procek tak słabo się kręci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem panowie. Bios w tej płycie ma to do siebie, że jak się wejdzie w ustawienia pamięci przy fsb 166 to się zmienia samo na ustawienie asybchroniczne hclk+66 mimo tego, iż tego nie widać. Należy wejść w ustawienia pamięci na hclk ustawić później na fsb 166 i nie wracać już do ustawień pamięci i będzie ok. Eh co za płyta. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak problem wrócił. Dziś odpalam 3d marka lub jakość gierkę i zawiecha. Zmieniałem directxy i sterowniki do karty ale ciagle zawiecha przy fsb 166. Juz nie wiem co nie wyrabia. Pamięć odpada bo teraz idzie na 183 asynchro i jest ok. Pomóżcie !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba normalna sprawa jak przy podkrecaniu sie komp wiesza. Albo go ochlodzisz bardziej albo mniej go podkrecaj. Nie wszystkie 1700+ musza chodzic na 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Radeona 9100 Power Color 128 DDR i 128 bit. Świetna jakość obrazu na monitorze jak i na TV. Sprawdzalem.

Posiadam celerona 433@488 na rdzeniu 66Mhz ram 384SDR ale na plycie obslugujacej max AGPx2. Zasilacz 200W.Wynik w 3d Marku 2001 SE na ustawieniach jak po uruchomieniu 3139.

moj problem polega na tym ze podczas jakiej wymagajacej gry np. Warcraf III albo UT 2003 coprawda chodzi plynnie nawet z AAx4 jest od 11 do 21 klatek ale komp mi sie resetuje co jakies 10 minut przez ok godzine do poltorej. Potem sie nie wylacza juz.

Moje pytanie brzmi

czy to jest wina zasilacza??? ze jest za slaby czy moze cos innego.

dla informacji w nocy nic takiego sie nie dzieje.

w nocy porawne dzialanie moze byc spowodowane podwyzszonym napieciem w sieci z powodu iz mniej ludzi korzysta z energii elektrycznej.

Mieszkam na osiedlu a nie na wsi.

Co to moze byc.

Nie sadze zeby to byla padnieta karta.

Prosze o odpowiedz

thz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wlasnie przestaje sie zwieszac dopiero gdy z zasilacza leci cieplusienkie powietrze jak jest letnie to sie zwiesza.

to tak jakby sie musial zasilacz rozgrzac. jesli jest wyszsza temp zasilacza to wtedy plynie przez niego wiekszy prad a w skutek tego wieksza moc mozna z niego pobierac i sie nie wiesza.

poprostu chce wykluczyc wadliwa karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi plynnie nawet z AAx4 jest od 11 do 21 klatek

płynnie to te 11 czy 21 klatek ? dla mnie 30 to nie jest płynnie, tak ze 35 musi być średnio.

 

w nocy porawne dzialanie moze byc spowodowane podwyzszonym napieciem w sieci z powodu iz mniej ludzi korzysta z energii elektrycznej.

to mnie rozwaliło po prostu. nie nabijam się ale skąd to wytrzasnąłeś ? zawsze jest 220-250V i przy tylu musi pracować. napięcie się nie ma prawa zmieniać w kompie, po to są stabilizatory napięcia. np dla zasilania 12V stabilizator będzie dawał te 12V dla 37V max ale przy dla 5V.

a stawiam na przegrzewanie się procesora lub za słąby zasilacz. wymień to badziewie (i podziękuj mu że i tak długo wytrzymywał) i kup coś dobrego, np taki jak mój : forton fsp 250 gta na alegro u haszyda. super zasilacz i ma świetne napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak oto z problemow na AXP przeszlismy na celerona... Ale skoro juz to zdecydowanie odradzam zakup jakiegokolwiek nawet najlepszej firmy zasilacza ponizej 300W. Ja na swoim kompie (opis) kiedy spalilem 300W po podkreceniu na 2,9+ proca :( pozyczylem od kumpla 235W i co sie okazalo.- Po wlozeniu mojego radka 8500 i nie podkreconym sprzecie nawet komp nie wstal. dopiero na mx 440 musialem przejsc aby wogole cos moc zrobic. ps jak ty na takim zlo.... wyciagasz ponad 3k w 2001se to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czlowieku masz radka i zasilacz 200 wat

z ksiezyca sie urwales?

Nie napisalem ze mam tylko jak spalilem 300W 2 dni musialem czekac i cos wykombinowac a jedyna mozliwoscia bylo 235W. Pozatym moj radek 8500pro nie wstal na jego kompie rowniez a ma balerona chyba 600 niepamietam. A tak wogole to pisze o tym bo mnie zdziwila rada przedwowcy o pozadnej zasilce z allegro 250W.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...