Skocz do zawartości
cabis

Procek Engineering Sample - Płyta Pod Niego

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

mam takiego proca jeżeli wierzyć tej stronie jest to:

A-Athlon 64 / 64 X2

D-Desktop

O-65 Watt

4600-4600 (rated), 2400 MHz (actual, dual-core processors with 2 x 512 KB L2 cache)

I-socket AM2

A-Operating Voltage - Variable

A-Maximum operating temperature - Variable

5-L2 cache - 1 MB (2 x 512 KB for dual-core processors)

CZ-Stepping F3, dual core, 0.09 micron, socket AM2

no i mam problem, bo chciałem się pobawić tym prockiem (odblokowany mnożnik) i ewentualnie zastąpić nim mojego 4200+ który ledwo 2,7GHz robi przy wysokim napieciu, ale płyta Foxconn A690GM2MA-8KRS2H go "nie łyka" <_< pisałem juz o tym w temacie o mojej płycie, i w związku z tym chce kupić jakąś płytke na której by odpalił, podobno działa na MSI K9N Neo ale może coś oprócz tego ?

a tak swoją droga ciekawy procek jest napisane opteron a z oznaczeń wynika że to athlon 4600+ ale to pewnie dlatego, że to ES :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... wiem, że moja płyta wg. specyfikacji nie obsługuje opteronów ale wyżej wymieniony asrock też nie ma w specyfikacji opterona a działa, szkoda tylko, że te płyty (msi, asrock) to ATXy ja mam obudowę micro ATX i tylko płyty główne w tym formacie się mieszczą, szukałem trochę płytki mATX z oficjalną obsługą opterona ale albo ja słabo szukam albo takich nie ma... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej :D zrobiłem mały rekonesans na temat tego proca i okazało się że:

na MSI K9N NEO V3 jednak nie działa

Asrock ALiveSATA2-GLAN - działa ale z najniższym możliwym mnożnikiem (w biosie płyty prawdopodobnie brak regulacji mnożnika)

Foxconn A78AX-K - nie działa

ASRock A780GXH/128M - działa

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H - nie działa

dowiedziałem się też że te proce to działają wyłącznie na płytach ASRock na AM2 i powyższe wyniki zdają się to potwierdzać więc zdecydowałem się kupić właśnie jakąś płytę mATX od asrocka ma AM2+ (za jakiś czas kupie Athlona II lub jakiegoś phenoma ) mam tylko nadzieję biosy nowych asrocków nie są tak wybrakowane jak to bywało jeszcze nie tak dawno temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to się przekonałem co do tego ASRocka A780GMH/128M właśnie zobaczyłem też, że w CPU Support List jest "AM2|Opteron|OSA1210IAA6CS|Windsor|1800MHz|1000MHz|1MB+1MB|N/A|F|103W|All" wczesniej jakoś to przeoczyłem, więc mój opteron chyba też będzie działać :) , gdzieś też czytałem, że w biosie jest mniej funkcji jeżeli procek jest z rodziny K8 a wszystkie są dostępne dopiero po włożeniu phenoma, mam nadzieję że zmiana mnożnika na wyższy jest zawsze :P (tzn. jeżeli proc to umożliwia)

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki za radę :grin: a ja go uparcie próbowałem na 1000 odpalić i cudowałem z częstotlwością, napięciem, timingami... a tu HT800 i działa :banana:

tylko mam z nim mały problem ten procek ma VID 1.100-1.550V no i mój foxconn na dzień dobry daje mu 1.55V... takie napięcie na codzień to IMHO ciut dużo a nie mam możliwości obniżenia napięcia poniżej vid :( i przez to w IDLE na 1,6GHz (tak ustawiłem na początek ) temp. nie spadała poniżej 60*C :/ a w windowsie to już widać na screenach

początkowe ustawienia

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

a tutaj taki szybki teścik mnożnik x15 i 3GHz - działa, ale jak zobaczyłem temp. (IDLE) to mnie trochę zatkało :zonk: i dałem sobie spokój [na jakiś czas ]

Dołączona grafika

najwyraźniej mój Scythe Samurai Rev.B + Acutake 92mm@2000RPM ma dość :)

swoją drogą myślałem że CPU-Z powie mi coś więcej o procu :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezle

na 3.0 to powinien dzialac ale przy 1,20V

może i by działał ale nie mogę obniżyć napięcia bo moja płyta nie ma takiej możliwości, a 1,55V ustawia mu płyta domyślnie i mogę tylko zwiększać napięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj tego proca bo go zamordujesz. Z takim V i temp dlugo nie pochodzi.

Widzialem ostatnio tego 4600+ ES to co chwile proc zmienia wlasciciela :) i co chwile pojawia sie spowrotem na allegro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że nie może w takich warunkach działać, był zamontowany tylko na 5 minut żeby sprawdzić czy działa i zrobić screeny :)

teraz czeka w szufladzie aż kupię inna płytę główną :D

a na allegro to cały czas jest :> tylko cenę ma coraz niższą... i można go teraz kupić za 99 zeta

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na DFi aby odpalił trzeb wcześniej wsadzić innego procka c'n'q ustawić manualnie mnożnik, napięcie, mnoznik HT, i wartość HTT po tym odpala, jak zrobie reset biosu to już się nie odpali; musze znowu wsadzić innego procka ustawić w/w wartości i potem śmiga. Jako że do ustawienia w/w wartości mam Athlona 3500+ moja płyta wykrywa 1 rdzeń ktoś ma jakiś pomysł jak wykombinować aby płyta widziała 2 rdzenie ? - kaaban niby na tej samej płycie miał tego procka i u niego śmigały 2 rdzenie.

 

Z tego co znalazłem to procek bez niczego startuje na ASRock AM2NF6G-VSTA tutaj widać potwierdzenia:

 

http://forum.pclab.pl/t519031.html

http://allegro.pl/item796515335_asrock_nf6...fvat_gwara.html

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Co do o/c to jest dobrze 3300 MHz na 1,35V

 

Dołączona grafika

 

Jak widać RM Clock pokazuje 2 rdzenie nawet widać że obydwa pracują nawet z różnym obiążeniem w systemie nawet możliwe że działają 2 rdzenie ale w niektórych(?)/większości(?)/wszystkich(?) programach procek traktowany jest jako 1 rdzeniówka.

 

Jakieś rozwiązania aby system/płyta wykrywały 2 rdzenie w aktualnej sytuacji? (zmiana płyty raczej odpada - no chyba że system by wstał bez reinstaalacji to wtedy mogę nawet całą platformę zmienić)

 

-obstawiam że wsadzając wcześniej 2 rdzeniowca w biosie by były widoczne 2 rdzenie ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...