Skocz do zawartości
Masza

dlaczego, kinfgston 166 i fasttest ni chodzi??

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dotyczchas Specteki 333 + 266, co uniemozliwiałop mi puszczenie sytemu na FSB 166...

 

kupiłem dzisaj pamięci Kingston/samsung KVR333x64c25/512

 

no i niestety system ni wstaje, gdy ustawię wbiosie:

 

System performance na :Fast, lub Faster, lub Fastest nie działa...jakis błedy ładowania ststemu itp.

 

Prawidłowo dziłają tylko na ustawieniu "Normal".

 

wszystko inne dało sie ustawić na max (cl2, 4bank itp.) ale performancew nieidzie wyzej niz normal...

 

Napiecie zwiekszałem do 2,7 i nic...

 

(bez zwiększenia napięcia nie chciały prawidłowo dziąłc na FSB 166 wogóle ale sopecteki też nie chciały...)

 

Czy da radę coś z tym zrobioć, czy juz raczej nic ??? i jechać na normalu ?

 

Aha pry FSB 133, ruszyły nawet na ustawieniu Fastest....problem jest tylko z FSB 166..tam się zaczynają cyrki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tesh mam takie Kingstony na Samsungach i wogóle komp mi się nie odpala na ustawieniach Ultra :) więc reszte ustawiłem na Normal i lece na takich ustawieniach.... podnoszenie napięcie tesh nic nie daje ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj panowie chyba trafilismy na badziewne serie ja tez mam te kingstony tylko ze na hynixach i dokladnie to samo chodza tylko na normal zalamac sie mozna no ale ja juz czekam na Twin Mosy :) :) wczoraj zmowilem :)

 

pozdro :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to widać że słabo czytasz forum dużo razy był poruszany temat Kingstonów

 

Trzeba znaleść kupca i przeżucić się na TwinMOS-aki :D

 

Masza długo masz te pamiątki idz do sklepu pogadaj z gościem to może wymieni ci te pamiątki na TwinMOSa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to widać że słabo czytasz forum dużo razy był poruszany temat Kingstonów 

 

Trzeba znaleść kupca i przeżucić się na TwinMOS-aki :D

 

Masza długo masz te pamiątki idz do sklepu pogadaj z gościem to może wymieni ci te pamiątki na TwinMOSa...

ja własnie te Specteki wymieniłem na Kingstony....eee...pojeździ se w normalnych ustawieniach...w sumie nie jest aż tak źle...Patrząc na Sisoft Sandrę i wyniki benchmarków...to są porównywalne do PC2700 na KT333, prawie identyczny wynik mają...

Ważne że mogłem podkręcić w końcu mojego procka do 2400+. Bo na Specteco mieszance to niesttey szło, ale tylko na jednej kostce..;-)

 

 

Co do czytania forum, to zgadza sie, jestem tu dopiero drugi dzień ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Co jakiś czas experymentuje z pamiątkami. Wiem jedno:

Są kości, które za jasną chol..rę nie pójdą na CAS 2 i niżej (miałem takie SPECTEKI i KINGSTONY tyż dużo takich z hologramami właśnie tak chodzi, aby firmy mogły chwalić ich długą żywotność i bezawaryjność jak wkładają słabe kości :? ) dot. DDR i SDRAMów również. Only CAS 2.5 :cry: Na takie właśnie trafiłeś. Poszukaj innych. Ja doszukałem się w sklepie (patrz podpis) :wink: mało znanej firmy, a chodzą jak huragan na CAS 1.5 na 333 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Co jakiś czas experymentuje z pamiątkami. Wiem jedno:

Są kości, które za jasną chol..rę nie pójdą na CAS 2 i niżej (miałem takie SPECTEKI i KINGSTONY tyż dużo takich z hologramami właśnie tak chodzi, aby firmy mogły chwalić ich długą żywotność i bezawaryjność jak wkładają słabe kości :? ) dot. DDR i SDRAMów również. Only CAS 2.5  :cry: Na takie właśnie trafiłeś. Poszukaj innych. Ja doszukałem się w sklepie (patrz podpis) :wink: mało znanej firmy, a chodzą jak huragan na CAS 1.5 na 333 Mhz.

Ale moje chodzą na CL2, one tylko sie zawieszają dopiero gdy zmieniam w biosie ustawienie "system Performance" (do wyboru jest Normal, Fast, Faster, Fastest, a w niektórych płytach głównych Ultra)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innych. Ja doszukałem się w sklepie (patrz podpis) :wink: mało znanej firmy, a chodzą jak huragan na CAS 1.5 na 333 Mhz.

hehe te v-daty ktore masz w podpisie to najtanisze pamieci jakie udalo mi sie znalesc ... ciekawa sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest bardzo ciekawa, ale na taki timing napięcie trza podnieść do 2,8 volta. Ej stary :!: Ty też podnieś napięcie jak ci koledzy radzą. Nic się nie stanie jak trochę zaryzykujesz.

Powiem ci co to jest szczyt ryzyka: ustawić procek AMD k6-2 jakieś 400mhz z radiatorkiem od 386 przymocowanym na gumkę recepturkę :D

Moi kolesie tak zronili ze 3 lata temu na pracę dyplomową :lol: :lol:

Pecet miał chodzić 2 tygodnie, a pochodził ...no właśnie ze 2 tygodnie.

I ryzyko się opłaciło :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...