Skocz do zawartości
rafal102

Jaka Mysz Do Csa?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że moja mysz się rozleciała (logitech mx400) szukam jej następcy. Mam na ten cel do 160 zł (bez przesyłki). Upatrzyłem sobie Microsoft Sidewinder x5 , jednak może ktoś zna lepszy sprzęt lub umie się o niej nieco wypowiedzieć? Warto ją kupować czy lepiej coś innego? Mysz typowo pod CS 1.6, musi mieć sporo przycisków z uwagi na bindy. Proszę o poradę (lubię umiarkowany opór myszki, kształt taki jak miała mx400 był ok).

 

I 2 sprawa: jaka podkładka najlepsza? Bo od tarcia nadgarstkiem o obecną sobie linie papilarne pościerałem (lol). Najlepiej, gdyby obie rzeczy były w 1 sklepie, który wysyła za pobraniem (esc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem czy lepszy od x5 bo nie mialem

 

mialem mx510, razera diamondbacka, deadaddera , ale nic nie przebiło ie 3.0 do cs (to taka moja subiektywna ocena bo kształt ie jest boski, ale DA też jest w miare)

idź do jakiegoś sklepu wymacaj co ci w ręce dobrze leży i wtedy się zobaczy ;]

 

podkładke QCK<EVERGLIDE<QPAD a gdzie tu wsadzić w hierarchie inne szmacianki to nie wiem bo nie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W da da się "w locie" zmieniać czułość? Bo jednak jest to przydatne w fpsach (inna czułość do m4, inna do awm). No i nie ma problemów z oprogramowaniem do niej na viście? Nie gryzie się z czymś?

A4Tech 738 - programowalna sprzętowo (nie trzeba instalować oprogramowania po zaprogramowaniu). Można zmieniać czułość w locie do chyba 6 biegów o dowolnej rozdzielczości. 5 przycisków jest chyba w pełni programowalnych sprzętowo ... nie można przeprogramować pozostałych 2 {lewy i zmieniacz DPI}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W da da się "w locie" zmieniać czułość? Bo jednak jest to przydatne w fpsach (inna czułość do m4, inna do awm). No i nie ma problemów z oprogramowaniem do niej na viście? Nie gryzie się z czymś?

:lol: :lol: :lol: ogarnij sobie komende zoom_sensitivity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam RazerDeath Adder + razer destruction ,posiadam taki zestaw i jest bardzo dobry ,mi osobiście szmacianka nie odpowiadała.

Gdybym miał już wydawać tyle kasy na mysz to dołożyłbym do Razer Lachesis - przynajmniej oferuje co kolwiek więcej niż A4Tech 738 .

 

Można też spróbować "czarnego konia" Gigabyte M8000 który pewnie ma realne te 3000 dpi (ADNS-6090) ... więc więcej niż a4tech'y kończące się na 1600-2000 dpi

 

http://www.allegro.pl/item710422060_myszka...00_4000dpi.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że moja mysz się rozleciała (logitech mx400) szukam jej następcy. Mam na ten cel do 160 zł (bez przesyłki). Upatrzyłem sobie Microsoft Sidewinder x5 , jednak może ktoś zna lepszy sprzęt lub umie się o niej nieco wypowiedzieć? Warto ją kupować czy lepiej coś innego? Mysz typowo pod CS 1.6, musi mieć sporo przycisków z uwagi na bindy. Proszę o poradę (lubię umiarkowany opór myszki, kształt taki jak miała mx400 był ok).

 

I 2 sprawa: jaka podkładka najlepsza? Bo od tarcia nadgarstkiem o obecną sobie linie papilarne pościerałem (lol). Najlepiej, gdyby obie rzeczy były w 1 sklepie, który wysyła za pobraniem (esc?)

na pewno nie x5

 

podaj trochę więcej swoich preferencji

 

 

wszystko ładnie pięknie ale tak naprawdę najważniejsze przy wyborze myszki jest:

 

1. sposób w jaki się myszkę trzyma:

a. jednym palcem po prawej stronie, a środkowym na rolce

b. dwoma palcami po prawej stronie

c. punkty a. b. kładąc rękę na całej powierzchni myszki

d. punkty a. b. trzymając myszkę samymi palcami

 

2. sensitivity w systemie czy grze, mowa o realnym senisivity cm/360stopni obrót

 

 

większość w/w myszek nie nadaje się tak naprawdę do gry

 

od x5 dużo lepszym wyborem jest x3, dlatego że ślizgacze w x5 jak i sam kształt myszki to zwyczajna porażka

lachesis to całkowita pomyłka jeśli idzie o ergonomie

konie zacina się przy low sensie

g9 zacina się przy low sensie

deathadder jest bardzo awaryjny, i niezbyt leży w chwycie, rolka się szybko zużywa

 

a może będę w stanie pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała dłoń na myszy (i tarcie nadgarstkiem o podkładkę, bo mam duże dłonie ^^). Jeden palec na lewej, jeden na rolce, jeden na prawej. Relane, bo w grze miałbym za dużo kopania, aby zmienić. Obecną mx400 zmieniam, bo jest za krótka, a jej podkładki ślizgowe odpadły (2) i jaest niewyważona, przez co nawet gdy ją położe, to sensor skacze po ekranie). Gram w cs 1.6 (też esl), fc2 i czasem 4fun w starmagedona2. Wymagam dużej precyzji (cs). Może być głośna, i tak mam własny pokój. kabel nie musi być długi, bo będzie współpracować z lenovo y530. Podkładka- hmm, nie mam pojęcia, szybko przyzwyczajam się do każdej. konieczna zmienna przyciskiem dpi, i chociaż 2 klawisze funkcyjny pod kciukiem (/me i say w csie).

 

Właśnie znalazłem test x5 na konkurencyjnym portalu i nie wypadła tak źle.

Znalazłem jeszcze ICON 7 laser gaming i rozważam mx518, ale to musi być solidna mysz. Z obecnej obłazi folia.(rok używania) Niestety nie mam możliwości obmacania myszy, ponieważ w mm (do którego mam 50km) nie ma tak wysokich modeli (mają tylko jeszcze g9, ale to poza moim zasięgiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecil ci wlasnie mx518. uzywalem jej prawie 3 lata i w moim mniemaniu mysz idealna. porzadny sensor, ktory nie gubi sie przy szybkiej akcji. ksztalt idealnie dopasowany reaki. jest dosc duza przez co mozna wygodnie oprzec na niej dlon. czulosc mozna zmieniac w locie przez przyciski umieszkone przy scrollu. jedyne co moglbym jej zarzucic to to ze mniej wiecej po roku uzytkowania zaczela sie luszczyc tj odchodzil material podobny do folii. tydzien temu padl sensor w moim logitechu i musialem zaopatrzyc sie w nowego gryzonia. wybor padl na deathaddera. rownez fajna myszka, ale troche mneijsza od mx518 przez co nie moge sie przyzwyczaic. sesnor takze bardzo solidny, nie uswiadczysz tutaj akceleracji wstecznej [przy 1600 dpi]. duzy plus dla razera dzieki rozbudowanym mozliwosciom zaprogramowania klawiszy myszki. to co mi sie nie podoba to material z ktorego jest wykonana, sprzyja on poceniu sie dloni. klik jest dosc glosny, wyraznie glosnijszy niz w logitechu.

 

ja z czystym sumieniem polecam ci mx518/g5

 

ps

 

gdybym gadal glupoty to to zignorujcie :D % robia swoje :D

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak już ktoś pisał IE 3.0 jest duża i leży bardzo dobrze w ręce przy obu rodzajach chwytu, pytanie czy 30cm/360* bez akceleracji (którą można później dodać) w rozdzielczości 1024x768px to jest to czego szukasz? jej mniejszy kuzyn WMO jest również godny polecenia, obie konstrukcje microsofta są zdecydowanie największymi myszkami w kształcie profilowanym pod prawą rękę i kształcie symetrycznym

 

hmm jest jeszcze w zasadzie x748 która jest większa od IE ale mnie osobiście jej kształt niezbyt pasuje, chociaż myszka jest naprawdę duża i rolka lepiej ułożona jak w IE to jednak prawy profil IE moim zdaniem jest lepszy

 

jest też mx518 rev3 1800dpi godna polecenia, jest mniejsza od IE 3.0 i ma inny sposób chwytania, ale jest zaprojektowana dla twojego typu chwytu i ma właśnie 1800dpi a nie 400dpi jak w przypadku IE, osobiście niezbyt lubię kształt mx

 

na pewno fajną i niezawodną myszką do tego typu chwytu będzie x710FS (w przeciwieństwie do samosy ręka do niej bardziej przylega), lub salmosa (znacznie mniejsza od 710FS) jedna 1600 druga 1800 dpi obie świetnie zaprojektowane, chociaż ja bym się skłaniał bardziej w twoim przypadku ku 710FS

 

niedługo na rynku pokarzą sie myszki steelseies xai i kinzu, które prawdopodobnie zdziesiątkują konkurencje

 

Co do x5 to kształt tak samo jak i jej ślizgacze całkowicie deklasuje konstrukcje jej nowsza wersja x3 jest pod oboma względami znacznie lepsza

 

 

btw, sensitivity w locie w grze o0 OMG, w cfg można tak poustawiać że jak później pomyślisz o opcji sensitivity w locie to sam z siebie będziesz się śmiał

Edytowane przez f4l4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...