Skocz do zawartości
Peef

Zestaw Komputerowy Za Ok. 1200 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę złożyć zestaw komputerowy. Kwota to max. 1200 zł (no chyba, że coś by warto było wymienić w podanej konfiguracji).

 

Generalnie, dobrze by było, żeby na parę lat komputer wystarczył ;) Nie ukrywam, że też zależy mi na tym, żeby dało się pograć w nowe gry bez większych skoków w fps ;)

 

Rzeczy jakie chce kupić to karta graficzna, pamięć RAM, procesor i oczywiście płyta główna.

 

Mam pytanie co do zasilacza, ponieważ od pewnego już czasu posiadam zasilacz 380W Tagan. Czy taki zasilacz wystarczy do podanej konfiguracji?

 

Kolejne pytanie, czy warto inwestować w platformę AM3 + DDR2 (w ogóle czy warto w AM3, ale to chyba przyszłościowe rozwiązanie?)?

 

I co powiedzie o karcie graficznej, jest dobra? :)

 

Procesor:

AMD ATHLON II X2 245

 

Płyta Główna:

ASUS M4A78 PRO 780G/SB700

 

Pamięć RAM:

OCZ PC1066 2*2048MB PLATINUM EPP CL5

 

Karta Graficzna:

HIS RADEON HD4670 1024MB DDR3/128BIT

lub

GIGABYTE RADEON 4850 512/256 DDR3 ZALMAN

 

Co sądzicie o takim zestawie? :)

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od zasilacza, wystarczy on na spokoju. Podstawka AM3 to ramy DDR3, a nie DDR2:) Rozumiem że resztę komponentów już posiadasz. No to jak resztę masz ogarniętą to proponuję:

 

Procesor:AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/359 zł

Płyta główna:Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/290 zł

Pamięć RAM:A-Data 2GB (2x1GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition/185 zł

Karta graficzna:Sapphire Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI/379 zł

 

Wychodzi 1213 zł, ceny z esc.pl Czemu lepszy??? Wydajniejszy o wiele procek BE (odblokowany mnożnik). Mobo AM3 + ramy DDR3. Wydajna karta graficzna.

Edytowane przez Rafaello92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Ta płyta, którą podałem, jak zauważyłem ma podstawki Socket AM3, AM2+ i AM2 i tam jest obsługa pamięci DDR2. Natomiast w tych co mają tylko Socket AM3 już są pamięci DDR2. Czym się różnią te płyty główne, czyli kwestia tych socketów, na czym to polega? :)

 

A co do procesora,chodzi Ci, że będzie można go podkręcać czy jeszcze jakieś inne zalety są wraz z odblokowanym mnożnikiem? :)

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne AM3 nie obsługują DDR2, jak i procków tylko w te kontrolery wyposażone (np. 920, 940). Procka AM3 za to wciśniesz do płyt AM2+ - pójdą na tym sockecie tylko z DDR2, gdyż AM2+ DDR3 nie obsługuje. Zestaw Rafaella jest niezły, ale wziąłbym 2x2GB GoodRam 1333MHZ (unikałbym kości 1GB).

Edytowane przez Miguel707

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby lepiej wziąć ram w jednej kości 2 GB bo będzie zajęty tylko jeden slot, a nie dwa w przypadku 2x1 GB. Ale moim zdaniem lepiej wziąć na razie 2 GB dobrego ramu w dwóch kościach niż przeciętne 4 GB lub 2 GB (w jednej kości)...takie jest moje zdanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! :)

 

Dwa pytanka :)

 

Czy jeśli bym wybrał płytę główną z socketem AM2+ i wrzucił tam procka AM3 to wtedy gorsza będzie wydajność całego systemu, niż takiego z płytą główną z socketem AM3?

 

Kolejna sprawa, jeśli chodzi o procka, Rafaello, czy mógłbyś podać zalety odblokowanego mnożnika? Czy chodzi o OC?

 

Co do ramu, to chyba najbardziej opłaca się DDR2 (wydajnościowo niewiele odbiegają od DDR3)? Ale jeśli płyta byłaby z DDR3 to myślę, że póki co, wziąłbym 2x1gb. Rozumiem, że dual channel w AMD również jest? :) Bo wtedy, gdybym dokupił, kolejne 2gb (2x1) to obsadziłbym kolejną parę slotów, i w pełni wykorzystał dual channel. Czy będzie to mniej wydajne od 2x2gb (tyle, że tutaj trochę drożej to wszystko wyjdzie w przypadku DDR3).

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli bym wybrał płytę główną z socketem AM2+ i wrzucił tam procka AM3 to wtedy gorsza będzie wydajność całego systemu, niż takiego z płytą główną z socketem AM3?

Nie.

 

 

Kolejna sprawa, jeśli chodzi o procka, Rafaello, czy mógłbyś podać zalety odblokowanego mnożnika? Czy chodzi o OC?

Nie musisz kręcić ramu tylko samego proca.

 

Dual Channel prawie nic nie daje.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując tani komputer zostaw sobie szansę na modernizację. Kup tania płytę główną gigabyte MA770T UD3P. Do niej dodaj 1 kość DDR3 2GB 1333MHz cl9/7.

Do tego dość dobry i tani zasilacz Fortron 500W APN i tanią kartę graficzną może być 4670 od razu planując jej wymianę w niedalekiej przyszłości. Procesor także AII 240 i planowana wymiana na phenoma II lub może III?

Docelowo mógł byś wiec zainstalować w tym zestawie kartę graficzną serii HD5xxx, wydajny czterordzeniowy procesor 32nm, 4 do 8 gb pamięci w dualu. Przyznasz, że jak na takie skromne początki to całkiem nieźle wygląda perspektywa?

Przy tym do wymiany i odsprzedaży będziesz miał tylko i wyłącznie procesor i kartę graficzną. Ewentualnie możesz kupując dodatkowy ram odsprzedać swoją pojedynczą kość i kupić jakiś dual pack.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

 

Teraz widzę faktycznie zaletę Phenoma II m.in. w postaci tego 6 MB cache! :) Chyba zdecyduję się właśnie na taki procek.

 

Skoro mówicie, że nie ma różnicy w wydajności procesora (całego systemu) między płytami z socketem AM2+ i AM3, w związku z tym czy nie lepiej jest zainwestować w DDR2, które jest tańsze od DDR3, a DDR3 jest lepsze wydajnościowo o tylko 5% w stosunku do DDR2, a prócz tego platformy z DDR3 jeszcze nie są w pełni rozwinięte (chodzi mi np. o plany 3 kanałowych - 6 slotów - pamięci)?

 

W związku z tym pytanie, czy nie lepiej pójść w DDR2 i Phenom II? :)

 

Co do propozycji maxymili. Oczywiście, całość wygląda ciekawie :) Jednak w perspektywie czasu raczej nie chciałbym dokładać do komputera (jeśli już to jakiś ram itp). Myślę, że inwestycja w Phenom II może być opłacalna. Natomiast czy warto zamiast tej co proponuję karty graficznej zmienić ją na 4670? Chodzi mi głównie o to, czy różnica w tych kartach jest jedynie w cenie, a nie wydajności. Obecne gry chodzą i tak z taką samą prędkością, a na nowe gry obie karty nie będą wystarczające? Jeśli tak to wtedy faktycznie zastanawiałbym się nad propozycją 4670 :) Choć z drugiej stronie nie chciałbym wymiany na zasadzie teraz kupuję kartę graficzną za 350, a w niedługim czasie kupuję nową za 500, bo tak to wolę raczej teraz wydać 500 ;)

 

Oczywiście dobrze by było, aby komputer posiadał możliwości przyszłej rozbudowy :)

 

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie co do tego procesora do podkręcania na 4 rdzenie. Czy warto kupować selekcjonowany (jeśli da się gdzieś, ma ktoś może jakiś link czy coś? :) ), czy raczej kupić po prostu procek i powinny dać się odblokować te dodatkowe rdzenie? :)

 

I pytanko, jeśli uda się z tymi 4 rdzeniami, i przy tym zestawie co opisałem, zasilacz 380W wystarczy?

 

Dzięki

Edytowane przez Peef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...