Skocz do zawartości
slavok

Podświetlanie ściany Za Tv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, że na chacie mały remont postanowiłem sobie przy okazji powiesić TV na ścianie, wpadłem na pomysł podświetlenia ściany za TV (coś na wzór ambilight), wybrałem technologie LED ze względu na mały pobór prądu jak i praktycznie brak nagrzewania otoczenia (co przy plaźmie ma spore znaczenie, wystarczająco pinda grzeje...)

Ale pojawił się problem :P mianowicie rodzajów listew z Ledami jest kilka a raczej ledów na ów listwach zastosowanych i tak, mamy LEDy standardowe:

http://www.allegro.pl/item720194053_listwa...cm_hit_hit.html

ledy smd:

http://www.allegro.pl/item717388670_elasty...odcinek_5m.html

i ledy super flux:

http://www.allegro.pl/item715389766_listwa...m_7kolorow.html

 

zasadniczo to różnią się one natężeniem światła bo kolor jaki sobie wybrałem to biały o ciepłym zabarwieniu, tylko chodzi o to co wybrać, nie chcę za TV zbyt mocnego tego światła a z fluxami do czynienia nie miałem i nie wiem jak to mocno świeci, chciałbym raczej rozjaśnić ścianę za TV nie przesadne aczkolwiek wystarczająco mocne by zmiękczyło kontrast...

 

myślę, że po takiej listwie około 48 cm na boczne oraz górną i dolną ściankę tv wystarczy.

 

może ktoś kto ma większą styczność z LEDami coś doradzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako, że na chacie mały remont postanowiłem sobie przy okazji powiesić TV na ścianie, wpadłem na pomysł podświetlenia ściany za TV (coś na wzór ambilight), wybrałem technologie LED ze względu na mały pobór prądu jak i praktycznie brak nagrzewania otoczenia (co przy plaźmie ma spore znaczenie, wystarczająco pinda grzeje...)

Było plazmę kupować? :>

 

Do rzeczy - zwykłe diody świecą zbyt punktowo, będziesz miał dużo świecących kółeczek na ścianie. Super-fluxy są za jasne do tego celu, w latarkach albo lampkach rowerowych sprawdzają się dobrze. Proponowałbym SMD - kąt świecenia to przeważnie coś około 180 stopni, niższy pobór prądu niż fluxy, prawie niewidoczne (bo nic z listwy nie wystaje).

Zastanawiałeś się już, jak to zasilić? Bo raczej prosto z gniazdka nie da rady.

Jedź se do IKEA, pomacaj, pooglądaj i wybierz.

Króliczku, akurat świecidełka z IKEI są jednymi z droższych na rynku, a już diodowe u nich to jakieś finansowe nieporozumienie. Uroda też nieraz mocno dyskusyjna.

 

Chyba że chodziło ci li-tylko o pomacanie danego gadżetu - wtedy siur, ale po co zaraz do IKEI? Pierwsza lepsza hurtownia elektryczna ma na pewno coś takiego na wystawie w widocznym miejscu.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź se do IKEA, pomacaj, pooglądaj i wybierz.

byłem widziałem ale za taką cenę podziękuje za 4ry listwy długości 25cm + zasilator chcą 140zł ...

ogólnie ceny świecidełek są tam kosmiczne...

 

Do rzeczy - zwykłe diody świecą zbyt punktowo, będziesz miał dużo świecących kółeczek na ścianie. Super-fluxy są za jasne do tego celu, w latarkach albo lampkach rowerowych sprawdzają się dobrze. Proponowałbym SMD - kąt świecenia to przeważnie coś około 180 stopni, niższy pobór prądu niż fluxy, prawie niewidoczne (bo nic z listwy nie wystaje).

Zastanawiałeś się już, jak to zasilić? Bo raczej prosto z gniazdka nie da rady.

Dziękuje za rzeczową odpowiedź o wielki :) w takim razie zamawiam SMD, zasilane będzie jakimś zasilatorem :P aż taka noga z elektroniki nie jestem by nie wiedzieć, że końcówek diody się do kontaktu nie wkłada :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady, zdecydowałem się na SMD, 3 metry taśmy za tv i efekt jest super:

 

 

 

 

kilk by powiększyć.

 

oczywiście fota nie oddaje prawdziwego efektu, na zdjęciu podświetlenie jest przejaskrawione...

w realu jest to światło o wiele miększe/delikatniejsze.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wygląda muszę przyznać. Opisz po kilku dniach czy podczas dłuższego oglądania oczy się nie męczą. Osobiście nie lubię o zupełnym ciemku oglądać telewizję i zawsze zapalam jakąś lampkę ale to do tego wygląda super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tuataj coś bardziej zaawansowanego tak samo bardziej skomplikowanego. Twoja konstrukcja jest w miarę ok. Gratki z mojej strony masz ja zamiar modyfikować?

wiem przeglądałem te projekty na RGB, ale po 1 nie chce mi się z tym bawić, po 2gie wydaje mi się, że by mnie drażniły takie zmieniające się kolorki, a po 3cie koleś ma to tylko podłączone do kompa i zmianę kolorów obsługuje jakaś wtyczka do programu więc odpada. za dużo zabawy w dodatku ja praktycznie nie oglądam filmów z kompa, jak już to przegrywam na płytkę i z odtwarzacza divX.

odpuszczę :P

 

Opisz po kilku dniach czy podczas dłuższego oglądania oczy się nie męczą

oczy się nie męczą wziąłem taśmę o ciepłym odcieniu bieli w dodatku ściana za tv jest w brąz więc jest spoko, na focie tak jak pisałem jest to przejaskrawione, fajny efekt jest jak jest ciemno w pokoju + podświetlona ściana tv wygląda jak by wisiał w powietrzu :) tak, że zakładaj śmiało będziesz zadowolony.

 

Teraz już na pewno wiem, że do kuchni pod wiszące szafki montuję takie samo. Dzięki, że sprawdziłeś

Luzik, dzięki za poradę, tak to bym jeszcze kupił fluxy i co by było :P

 

Bajdełej - meble z Voxu czy BRW?

BRW - składałem sam kleju poszła "tona" więc powinno się trzymać kupy ... Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem efektu:) Rozumiem, że podczas oglądania wyłączasz to podświetlenie...? My kupiliśmy tylko takie 3 małe, punktowe, okrągłe lampeczki, które ułożyliśmy na półce nad plazmą - też fajnie wyglądają, ale no przyznam - takiego efektu nie robią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady, zdecydowałem się na SMD, 3 metry taśmy za tv i efekt jest super:

 

 

 

 

kilk by powiększyć.

 

oczywiście fota nie oddaje prawdziwego efektu, na zdjęciu podświetlenie jest przejaskrawione...

w realu jest to światło o wiele miększe/delikatniejsze.

 

Odkopuję trochę temat, ale mam laickie pytanie - gdzie te ledy mają zostać przyklejone? Na Tv czy na ścianie, żeby dawały taki efekt jak u SlavOka? Jak sie będzie wszystko zachowywało jak będzie TV umieszczony na uchwycie ruchomym w odległości od ściany od 15 cm - 60cm. Jak to zrobił SlavOk? ledy SMD, możecie podać jakieś linki do tych ledów. Troche idę na łatwiznę - ale jest tego mnóstwo, a nie chce przekombinować i przepłacić. Dodatkowo jakie zasilanie i co jak - prosto jak do laika. Pomoże ktoś? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...