Skocz do zawartości
Gość

Oc Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początek specyfikacja:

 

Intel Core 2 Duo E8400 E0 +OCZ Vendetta II

MSI P45 NEO3-FR

A-Data 4GB (2x2GB) CL4 Extreme Edition

Gigabyte Radeon HD4850 OC 1GB

Samsung SH-S223Q

Samsung F1 320GB

Cooler Master Centurion 590

Corsair 650TX

 

niedawno zacząłem OC procesora- na początek wyłączyłem EIST'a i podkręciłem procka do 3600MHz (FSB: 400) na rozgrzewkę dałem prockowi napięcie 1.25V - wszystko ok

 

Potem zaatakowałem 3800MHz (FSB: 423) - i tu zaczęły się schody. Do płyty mam podpięte 3 wentylatory jeden z nich po ustawieniu FSB w ogóle nie wstał - drugi z diodami "przygasł, natomiast SlipStream 1900 z procesora (skręcony kontrolerem na 1050) działał normalnie - Windows uruchomił się (do pulpitu) i po jakiejś minucie komp się zresetował, pochodził jakiś 20 s (z tym że na monitorze nic się nie pokazywało) potem znowu reset i tak w kółko.

 

Wyłączyłem kompa włącznikiem zasilacza, Clear CMOS i ponownie odpaliłem kompa, wentylatory zachowywały się jak przedtem, uruchomiłem ponownie system i wentylatory zaczęły działać normalnie.

Wchodzę do biosu i ustawiam 3800MHz i Vcore na 1.3 - i wszystko zadziało się tak jak przedtem.

 

Teraz mam ustawione stockowe ustawienia.

Dodam jeszcze, że ramy podczas prób miały łagodne ustawienia; 5-5-5-15, 846MHz i 2,1V

 

Pisałem o tym na innym forum- uzyskałem parę odpowiedzi, ale ogólnie w niczym mi nie pomogły

 

Zacząłem próbować dalej - 1,35V na procku i 1,4V na NB nie pomogło,

przy takim samym FSB (423) lecz ze zmniejszonym mnożnikiem nadal to samo,

 

To zdjęcia Biosu z jednej z prób (tej ze zmniejszonym mnożnikiem):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie stawiam, że zamieszaniu winna jest płyta, choć powinna robić ponad 500 FSB na niewiele większym napięciu NB od standardowego 1,1V

 

Macie może jakieś pomysły co może przeszkadzać w OC ?

Do czego służy opcja PCI Frequency i ClockGen Tuner ?

 

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc,

Jamesss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, na poczatek Spread Spectrum na Disabled. Pamiętam że na płytach MSI P45 trzeba było się trochę bawić tkzw. CPU Skew, to mocno wpływało na OC, nie jestem pewny ale jest to chyba w ClockGen Tuner, tam spróbuj to odnaleźć i próbować zwiększać niektóre wartości. Masz gdzieś cos takiego jak CPU GTL? To ważne napięcie, przy OC procesorów 45nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, na poczatek Spread Spectrum na Disabled.

było

 

Masz gdzieś cos takiego jak CPU GTL?

nie

 

 

Przed chwilą jeszcze próbowałem podkręcać:

użycie funkcji Multi-step OC Booster (która zwiększa FSB dopiero po starcie systemu) nic nie dało - znów takie same objawy

co ciekawe kiedy ustawiłem 3600MHz które na początku uzyskałem bez problemu, teraz powoduje te same problemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...